Author Topic: Xiaomi MiBand 3  (Read 2478 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline AlexU

Xiaomi MiBand 3
« on: 28 May 2018, 14:29 »
Ca posesor de MiBand 1 si 2, nu pot decat sa urmaresc cu atentie stirile legate de Xiaomi MiBand 3.

Ce se zvoneste pana acum?Nu va mai avea buton capacitiv, ci va fi cu touchscreenRezolutie mai mareMargini rotunjiteBluetooth 4.2
Lansarea ar trebui sa fie la sfarsitul acestei luni, odata cu Mi 8 si MIUI 10.

AndroidPitCateva functii prezentate intr-un manual leak-uit - aici
 

Offline weeppi

Xiaomi MiBand 3
« Reply #1 on: 28 May 2018, 15:01 »
Ești mulțumit de cum înregistrează pașii? Mie atât MiBand 1 cât și 2 îmi înregistrează eronat pași în plus (chiar ăsta a fost motivul pentru care am renunțat să o mai port pe cea de a doua).
 

Offline AlexU

Xiaomi MiBand 3
« Reply #2 on: 28 May 2018, 15:08 »
Acum mai folosesc doar MiBand 2-ul, fiindca primul sta aruncat pe undeva cu bateria moarta. Inregistreaza destul de precis, am facut o verificare la inceput si nu erau diferente foarte mari.

In plus, cel mai mult ma intereseaza notificarile de aplicatii si apeluri/SMS. Mi-a placut ca la MiB 2 fata de 1 am putut seta mult mai multe aplicatii pentru lista de notificari, + la cele obisnuite are si iconite. Alfel arata doar "app".

Desi si telefonul are pedometru, nu-l iau intotdeauna cu mine cand sunt la munca si asa, las bratara sa faca toata treaba :D
 

Offline weeppi

Xiaomi MiBand 3
« Reply #3 on: 28 May 2018, 15:12 »
Poate am nimerit eu unul cu probleme.. la mine înregistrează pași când stau pe canapea (MiBand 2)  :-\ .
 

Offline AlexU

Xiaomi MiBand 3
« Reply #4 on: 28 May 2018, 15:17 »
Citisem atunci cand am luat-o ca dupa ce au instalat firmware upgrade-ul, utilizatorii au inceput sa se planga de asta. Eu l-am instalat direct, imediat ce am scos-o din cutie.
 

Offline Rover

Xiaomi MiBand 3
« Reply #5 on: 29 May 2018, 18:29 »
Depinde cum misti mana. Mie nu-mi inregistra pasi daca plimbam caruciorul, chit ca faceam 10 km. Alta data, daca misti mai agitat din maini iti inregistreaza miscarile ca pasi. Overall, cu o eroare de vreo 10% e ok :)
 

Offline AlexU

Xiaomi MiBand 3
« Reply #6 on: 31 May 2018, 19:46 »
Văd că cei de la geekbuying au adăugat-o la precomandă

LE: 39,99$ pe banggood - aici
 Xiaomi Mi Band 3 59,99$

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
« Last Edit: 31 May 2018, 19:52 by AlexU »