Author Topic: Adoptie pisici  (Read 2909 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nekrataal

Adoptie pisici
« on: 27 May 2018, 23:33 »
Daca cineva are cum sa ia unu sau doi pisoi ar fi super. Sunt frati, am impresia ca cel negru e pisic si celalalt e pisicuta. Cred ca au 1 luna, o luna jumatate. Asa estimez. Sunt in Bucuresti. Momentan i-a luat un batran din bloc, dar are deja un motan (nu stiu cum se impaca).
 

Offline cmay

  • Global Moderator
  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 6 (100%)
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 139
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 4 times
  • Transsektoral
    • View Profile
Adoptie pisici
« Reply #1 on: 27 May 2018, 23:57 »
Saracutii! Mor de mila lor, am si eu vreo 12 pisici de hranit in fata blocului. Din experienta proprie, am incercat sa le gasesc stapan, dar daca nu sunt cine stie ce rasa, nu prea mai intereseaza pe nimeni.

Am un domn in spatele blocului intr-o casa parasita care tine 20 de pisici acolo. Cand sunt mici, mai e o sansa sa le gasesti stapan. O sa intreb maine o doamna, poate stie pe cineva, mi-a luat un pui mai demult.


Oricum ar fi, in caz ca nu poate sa-i tina domnul, nu-i da afara oriunde. Cauta un loc unde exista macar un om care sa le dea sa manance (cum sunt eu, zona Unirii). Le dau in fiecare zi mancare tuturor(sper sa-i tina domnul)!
« Last Edit: 28 May 2018, 00:00 by cmay »
 

Offline Nekrataal

Adoptie pisici
« Reply #2 on: 28 May 2018, 00:04 »
Daca iti pun video-ul cu ala tarcat cum mieuna singur in scara blocului, te asigur ca mori. :(
O sa vad ce fac cu ei. Am reusit sa mai distribui pui atunci cand am gasit.
 

Offline Sfantul Vineri

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 9
    • View Profile
Adoptie pisici
« Reply #3 on: 07 June 2018, 17:20 »
Mor de mila lor, am si eu vreo 12 pisici de hranit in fata blocului.
Trebuie sterilizati si apoi hraniti sau adoptati.

Altfel se inmultesc pana in punctul in care maximizeaza numarul de supravietuitori care consuma maxim de resurse disponibile, si asta inseamna ca numarul de pisoi abandonati si morti va fi si mai mare.
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Adoptie pisici
« Reply #4 on: 03 July 2018, 13:43 »
Offf...https://www.facebook.com/pisicipecreier/ luati legatura cu ei, poate reusesc sa va ajute cumva. Am si eu un motan salvan si este cel mai bun prieten si a ajuns motan de lux, spalat si tuns in fiecare lux, toate cunostintele, prietenii si familia il iubesc (mai putin fosta nevasta care l-a urat desi ea l-a adus, ironia sortii). Anul trecut cand am avut divortul am donat la greu si mi i-am scos de pe fb ca o luam razna, am avut o sensibilitate :)
Deci, incearca si roaga-i frumos sa te ajute cu o deparazitare si tot ce mai trebuie si promovare pe FB. Din ce cazuri am vazut la ei anul trecut, unele chiar s-au soldat cu niste miracole. Dar repet, i-am scos de pe fb ca nu o luam clar in directia cea buna :)

Si da, recunosc, sunt genul care plange mai mult la un caine sau la o pisica neajutorata si abatuta de soarta (probabil pentru ca este chiar neajutorata) si am mai multa mila fata de oameni. Ciudat si nu ma comentati caci nu mi-e totusi rusine sa recunosc acest aspect....
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline Nekrataal

Adoptie pisici
« Reply #5 on: 03 July 2018, 15:05 »
Merlin, nu te judecam. Stiu ce simti, stiu cum este. Mereu cand vad ceva intins pe asfalt sper ca nu este pisica. Iar cand totusi este vre un pui de pisica, imi strica toata ziua. :(
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Adoptie pisici
« Reply #6 on: 05 December 2018, 23:45 »
https://www.facebook.com/1378952855705824/posts/2290780364523064/

Va rog ajutati cu share, este anuntul meu...
A nostalgic member of CG Forum since 2000....