Author Topic: Apple iPhone - discutii generale  (Read 31748 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline c6t9

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #105 on: 01 November 2018, 21:28 »
Vezi în Battery Health ce scrie și unde scrie undeva pe acolo despre Disable.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Offline LR

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #106 on: 01 November 2018, 21:52 »
Mie nu imi apare asa ceva... Aveti aici screen capture cu ce apare la baterie pe iPhone 7 - iOS 12.1:
 

Offline c6t9

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #107 on: 01 November 2018, 22:03 »
Nu pare activ. Dar naiba știe cu ăștia...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Offline LR

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #108 on: 01 November 2018, 22:05 »
Sa-i ia naiba... sincer :(.
 

Offline c6t9

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #109 on: 01 November 2018, 22:11 »
Cine știe ce-au mai făcut pe acolo și nu spun. Poate este vreun bug de soft nou. Oricum opțiunile astea au apărut după scandaluri și amenzi, că altfel probabil nu se comunica nimic oficial. Sunt și acum discuții despre nevoia de a limita deja aparatele de anul trecut. Din ce citeam, oricum în funcție de comportamentul telefonului, funcția aia se reactivează automat chiar și dacă a fost dezactivată manual.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Offline Cypher

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #110 on: 02 November 2018, 08:16 »
E net superior din orice punct de vedere ios 12. Fa un fresh install,da un restart dupa instalare etc.
Poti dezactiva doar daca iti zice ca e bateria sub un procent.
 

Offline LR

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #111 on: 02 November 2018, 16:13 »
Nu am instalata nicio aplicatie in afara de cele oficiale de la Apple cu care a venit, deci nu cred ca o resetare la valorile din fabrica si un fresh install ar rezolva mare lucru.

Post Merge: 02 November 2018, 22:30
Interesant... iOS 12 devine din ce in ce mai nesigur si plin de bug-uri:



« Last Edit: 02 November 2018, 22:30 by LR »
 

Offline Whitpaint

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #112 on: 04 November 2018, 22:41 »
Astazi aproape a murit buton home la al meu iphone SE.
Functioneaza greu rau de tot si doar atunci cand apas si duc degetul in partea de sus a butonului, altfel nu se intampla nimic
Unde pot schimba butonul in Bucuresti si cam cat ar costa?
 

Offline Cypher

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #113 on: 05 November 2018, 08:24 »
Mie nu imi apare asa ceva... Aveti aici screen capture cu ce apare la baterie pe iPhone 7 - iOS 12.1:


Otiunea de a dezactiva apare atunci cand sanatatea bateriei scade,nu cand e la capacitate maxima. Deci daca ai probleme cu bateria (se inchide subit,se inchide la frig,nu mai tine etc) si tot apare capacitate maxima eu cred ca e bug la afisarea sanatatii.'

Poti vorbi pe chat un cineva de la Apple sau inlocuieste bateria pur si simplu :)
 

Offline LR

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #114 on: 05 November 2018, 08:30 »
Posibil. Avand in vedere ca mai are garantie cam vre-o doua saptamani, daca retin eu bine, ar trebui sa incerc sa vad daca se poate face ceva. Imi scade bateria vazand cu ochii chiar si dupa o convorbire banala de 2-3 minute.
 

Offline Cypher

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #115 on: 05 November 2018, 11:26 »
O sa iti vada log-urile  daca doar problema e ca pur si simplu se consuma bateria dar se consuma in conditii normale nu stiu daca o sa faca ceva.
Mai demult am fost si eu la Noumax si in loguri apare ca telefonul e folosit si bateria scade in mod normal,nu aveau sacderi de energie subita.

 

Offline SeikQ

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 17
    • View Profile
Apple iPhone - discutii generale
« Reply #116 on: 06 November 2018, 00:25 »
@LR am observat pe net, ca lumea se plangea de faptul ca Screen Time le consumau bateria. Eu nu am problema asta, dar vezi poate e la tine ceva bug.
In plus, iOS12 ar fi trebuit sa zbarnaie pe i7.
 

Offline LR

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #117 on: 08 November 2018, 17:57 »
Nu pot sa zic ca se misca rau si agata in meniu dar totusi fara nicio aplicatie instalata pe el, in afara de cele cu care vine, mi se pare ca sa misca mai prost decat o facea cand era cu iOS 11.4.1, pe care l-am avut cand am facut trecerea la 12.1 (direct). Oricum asta este... si noroc ca nu este telefonul principal ca nu cred ca l-as fi putut folosi o zi intreaga fara incarcare.
 

Offline Dundee

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #118 on: 12 November 2018, 13:39 »
Tot acolo ar aparea optiunea the turn off throtle, in caz ca ti-ar aparea performance management applied.
La mine pe 6 apare 95%, dar dupa ce am facut update la 12, o perioada a mers foarte bine, dupa care, subit, bateria a inceput sa tina mai putin si performanta sa scada.
 

Offline c6t9

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #119 on: 12 November 2018, 13:47 »
Așa ar trebui, da. Din ce-am mai citit, se pare că Apple a luat decizia să nu mai arate utilizatorilor că bateriilor lor se degradează repede (probabil după atâta scandal legat de asta). Foarte mulți spun că au sute de cicluri de încărcare și bateria este permanent la aceeași capacitate, dar probleme în performanță au apărut sesizabil. Naiba știe unde e adevărul de fapt. Producătorii în general nu prea au avut o istorie a onestității, să ne luăm după ce ne arată și ce spun la început.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk