Author Topic: Apple iPhone - discutii generale  (Read 31718 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline c6t9

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #60 on: 15 September 2018, 01:28 »
Vine și Huawei cu procesor nou. Restul cred că nu au avut de ales. Poate Samsung putea face ceva, dar nu putea susține producția. Oricum chinezii au venit tot mai mult și cu inovație.
 

Offline LR

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #61 on: 15 September 2018, 08:25 »
Cu scuzele de rigoare am gresit cand am afirmat, mai inainte, ca noile procesoare lansate de producatorii pentru Android vor fi pe 10nm. Pe segmentul HIGH END avem anuntate urmatoarele:

QUALCOM va veni cu 8150 pe 7nm
HUAWEI va veni cu KIRIN 980 pe 7nm
SAMSUNG va veni cu EXYNOS 9820 pe 7nm 

Toate compatibile 5G (in functie de ce modem vor alege producatorii terminalului).
 

Offline LR

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #62 on: 16 September 2018, 18:06 »
Atentie la iOS 12 !!! Cu toate ca telefonul se misca mai fluid se pare ca bateria tine mai putin decat in cazul iOS 11.4.1

 

Offline Cypher

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #63 on: 18 September 2018, 09:12 »
Eu de cand am ios 12 (de ceva luni) bateria mi s-a parut mai buna daca nu in cel mai rau caz la fel ca la iOS 11.

@cosmin: Am trecut de la iPhone 7 la iPhone 8 plus si dupa aceea la X 2017. Ecranul efectiv e la fel in browsing si etc,unde simt nevoie de XS Max este la consumul de media. Dar in cazul tau se va simti diferenta si daca iei 8 Plus (mi-a placut extrem de mult telefonul ala) deci X-ul va fi o schimbare majora.
 

Offline SeikQ

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 17
    • View Profile
Apple iPhone - discutii generale
« Reply #64 on: 18 September 2018, 21:03 »
Google Maps tocmai s-a qctualizat si vine cu compatibilitate CarPlay. Nice
 

Offline Speedy

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #65 on: 19 September 2018, 11:20 »
Nu m-au dat review-urile pe spate deloc :( 80% dintre ele spun ca nu e motiv sa treci de le Iphone X la XS. Pozele sunt meh. Ma asteptam sa vad o revelatie avand in vedere ca tehnologia camerei + procesorul nou sunt unele dintre upgradeurile relevante dar pixel sau p20 pro inca nu sunt de egalat.
Iar XS Max. Wtf Apple? E acelasi content doar ca marit? De ce rezolutie in plus daca nu imi oferi content mai mult? Nu am probleme cu ochii. Sper ca e o gluma si o sa se rezolve treaba asta cu updateuri.
 

Offline duke_zz

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #66 on: 19 September 2018, 11:44 »
ios 12 de 1 zi si ceva, pana acum se simte o imbunatatire evidenta a bateriei (plec cu el 100% de acasa, pe la ora 12 aveam 90-80% in fc de activitati acum am 98%, aseara m-am intors acasa cu 50% baterie fata de 30-40%) gg
plus ca (pare) mai rapid si snapy intre aplicatii.

per total sunt multumit
 

Offline Cypher

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #67 on: 19 September 2018, 16:32 »
Nu m-au dat review-urile pe spate deloc :( 80% dintre ele spun ca nu e motiv sa treci de le Iphone X la XS. Pozele sunt meh. Ma asteptam sa vad o revelatie avand in vedere ca tehnologia camerei + procesorul nou sunt unele dintre upgradeurile relevante dar pixel sau p20 pro inca nu sunt de egalat.
Iar XS Max. Wtf Apple? E acelasi content doar ca marit? De ce rezolutie in plus daca nu imi oferi content mai mult? Nu am probleme cu ochii. Sper ca e o gluma si o sa se rezolve treaba asta cu updateuri.

Pai nu aveai de ce sa vezi super mega schimbari. E un S. La anul vedem schimbari.
Daca ai X chiar nu are nici un sens sa treci la XS decat daca vrei ecranul de Plus. Atat.

In rest,X-ul e atat de bun incat nu ai de ce sa schimbi.
 

Offline Speedy

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #68 on: 21 September 2018, 15:33 »
Asteptam o camera mai buna, macar la fel ca Pixel sau Huawei(avand in vedere ca au aceleasi specificatii acum la camera si au acel procesor bionic care este peste concurenta). Ma asteptam la XS Plus sa aiba ecranul ala mai mare si sa fie folositor la ceva, nu sa arate lucrurile mai mari pe el, ca nu asta ma intereseaza la un ecran mai mare. Ma asteptam ca XS Plus sa aiba o baterie care sa tina cel putin cat 8 Plus care tine destul de mult fata de restul, dar nu a fost sa fie. Chestiile astea nu erau greu de facut la un S, nu ma asteptam sa schimbe designul, era ok si asa cum e.
 

Offline Cypher

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #69 on: 24 September 2018, 14:40 »
1. Camera este mai buna din cate vad la recenzii,portrait-ul este imbunatatit inclusiv de ios 12. Vad ca lumea e impresionata de smart hdr si alte lucruri.
2. Poate la ios 13?
3.Bateria cica e cea mai buna,inclusiv fata de Note 9. E un battery test pe YT.

Oricum clar de la X nu faci upgrade la XS decat daca vrei ecranul mai mare pentru media/productivitate etc.
 

Offline LR

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #70 on: 24 September 2018, 15:02 »
@Cypher

Pare a fi mai buna decat cea de pe iPhone X, insa anul trecut tot asa s-a spus si despre cea de pe „X” ca este REVOLUTIONARA si nu a fost nici pe departe asa. Cand mi-a ajuns in mana primul iPhone X si i-am testat camera, in acelasi conditii cu cea de pe un Samsung S8, am fost total dezamagit :(.
 

Offline c6t9

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #71 on: 24 September 2018, 15:19 »
Autonomia nu e mai bună decât la Note 9, dar e la același nivel. Ceea ce în esență este un lucru pozitiv pentru o baterie mai mică alături de un procesor mai performant, de generație nouă, care consumă mai puțin.
Jocul va continua anul viitor, când vor trece și ceilalți la noile procesoare și când Apple probabil va ridica capacitatea bateriei și tot așa.
Treptat tabăra android a evoluat mult. Acum cred că au ajuns foarte mulți la un nivel comparabil și prețuri de 2-3x mai mici. Jocul băieților mari însă e același.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Offline Speedy

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #72 on: 25 September 2018, 09:23 »
De acord, dupa ce am vazut mai multe review-uri este o imbunatatire destul de mare pe partea de camera. E chiar mai buna decat Note 9 in afara de low light bineinteles. Pe mine ma tenta mult telefonul pentru a trece la Watch Series 4. Ma intereseaza foarte mult partea de EKG daca o sa fie vreodata activata pentru Europa(sper si eu). Am avut in trecut ceva probleme cu inima(extrasistole) si asta ar fi super indicat pentru conditia mea.
 

Offline Cypher

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #73 on: 25 September 2018, 13:22 »
Trebuie sa o aduca in Europa. Eu zic  ca e mandatoriu.
 

Offline good13

  • Feedback Score: (4)
  • Old TR: 6 (100%)
  • Jr. Member
  • Posts: 77
  • Location: Bistrita
    • View Profile
Apple iPhone - discutii generale
« Reply #74 on: 25 September 2018, 17:12 »
a intampinat careva problema cu true tone sa dispara din Configurari > Afisaj si luminozitate ?
detin un iphone 8 plus ios12.0 ,