Author Topic: Apple iPhone - discutii generale  (Read 31729 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Vlad

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #135 on: 12 June 2019, 21:18 »
As vrea sa renunț la husa și sa pun folie Alien 360. Cei care ati folosit, e OK?
 

Offline duke_zz

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #136 on: 26 June 2019, 10:14 »
gata!

"Apple Pay a fost activat oficial în România astăzi în colaborare cu patru bănci: Banca Transilvania, ING, Orange Money, Unicredit. Plus serviciile Revolut și Monese, plus cardurile de bonuri de masă Edenred. Se poate plăti și cu ceasurile Apple Watch."

Mi-am bagat cardul ING momentan, la pranz ma duc sa si platesc :D
 

Offline LR

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #137 on: 17 September 2019, 22:58 »
Se pare ca in sfarsit cei de la APPLE au un sistem competitiv de camere pe noul iPhone 11 Pro/11 Pro Max

« Last Edit: 17 September 2019, 23:00 by LR »
 

Offline Vlad

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #138 on: 17 September 2019, 23:13 »
Păcat ca nu au schimbat câte ceva și la aspect. Aceiași fata cu breton de 3 ani, iar spatele pare destul de urat cu aragazul in stânga sus.
Ca sa ai alt feeling la deschidere, acum l-au pus cu fata in jos in cutie.
Dar pe hardware pare ca sta destul de bine.
 

Offline Cypher

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #139 on: 18 September 2019, 18:18 »
Nu știu de ce nu ne-am obișnuit pana acum ca refresh-ul la design vine la 3 generații. Eu as fi vrut sa împrumute limbajul de design de la iPad Pro,probabil la anul.

Eu zic ca aragazul ăla arată bine in realitate și din punctul meu de vedere mai “profi”. Inspirația a venit de aici:

https://cdn.fstoppers.com/styles/full/s3/media/2019/04/10/multi-turret-ian-kerr-nab-sony-camera-photography.jpg

https://i.pinimg.com/originals/5e/a0/b6/5ea0b6320054a71c3189d9674b719add.png

Ceea ce mie îmi plac foarte mult! Evident e subiectiva treaba.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Offline Vlad

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #140 on: 18 September 2019, 19:52 »
Mi-ar fi plăcut mai mult așa:

Dar s-ar putea sa-mi placa așa cum e, atunci când îl voi avea in mâna. E adevărat ca realitatea nu e ca in poze. 

Mai am o probelma legată de capacitatea de stocare și de preț. Cu noile camere, nu prea poți să-ți mai iei de 64gb, iar următorul de 256gb sare de 6500 lei.
Era frumos din partea lor sa pună măcar 128gb in loc de 64gb.
 

Offline Cypher

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #141 on: 18 September 2019, 19:59 »
Am văzut și eu varianta aia,e așa și așa. Vezi pixel 4 ca așa va arată și mi se pare urâței. E un pătrat megru,fără nimic. Cum au ales pare ca e un design industrial și tehnic.
Da știu și pe mine ma enervează ca au rămas la 64,probabil o sa ma întorc la 64GB și eu. Sper ca va fi ok in combinație cu iCloud.



Oficial putem spune ca a bifat și un lucru care ii lipsea:

https://www.reddit.com/r/apple/comments/d5u6dt/ijustine_just_posted_a_video_comparing_the_iphone/?utm_source=share&utm_medium=ios_app&utm_name=iossmf




Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Offline alllexandru

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #142 on: 19 September 2019, 16:03 »
Salutari, aveti idee cand incep pecomenzile pentru  seria 11 la operatorii RO? Orange / Voda ?
thx
 

Offline Vlad

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #143 on: 19 September 2019, 16:05 »
Cică mâine.
 

Offline alllexandru

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #144 on: 19 September 2019, 16:09 »
Maine sau de la 12 in noaptea asta ?:D
De urmarit oricum, verdele ala ma atrage ca sarpele Kaa din cartea junglei, look into my eyes :))))
 

Offline Cypher

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #145 on: 19 September 2019, 16:10 »
De pe 20.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Offline Vlad

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #146 on: 19 September 2019, 18:55 »
Ziceau ca IOS 13 va fi disponibil de astăzi.
 

Offline Vlad

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #147 on: 19 September 2019, 22:21 »
Am pus de vreo ora IOS 13. Pare Ok, se misca bine. Îmi plac mai mult aplicațiile mementouri si poze.

Modul întunecat nu ma încânta deloc atât timp cât nu toate aplicațiile sunt întunecate. Dar probabil toate aplicațiile uzuale vor primi update cu întunecăciune. Deocamdată e un fel de semi-intunecat.
Plus ca, la scroll, elementele de gri lasă urme albastru închis. (Pixelii se sting, nu se colorează in negru și de aici dârele de culoare la scroll...) îmi aduce aminte de un Samsung S4.
Dar din câte știu exista și înainte inversarea de culori, cam tot pe-acolo cred ... doar ca acum are buton.



 

Offline Cypher

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #148 on: 20 September 2019, 11:18 »
Pai cum sa aibă toate aplicațiile dacă acolo depinde de fiecare dezvoltator? Ideea era sa fie un sistem wide dark mode.
Aplicațiile aveau dark mode de multă vreme,unele evident.

Pe ce telefon ai pus?

Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Offline alllexandru

Apple iPhone - discutii generale
« Reply #149 on: 20 September 2019, 11:51 »
Am pus si eu aseara 13le, pe XR.
Este okeish dar pana nu vin toti dezvoltatorii si site-urile cu darkmode ...nu este uniform ca si experienta, cel putin asa imi pare mie.

S-au deschis de azi noapte precomenzile din ce am vazut, dimineata nu mai era disponibil 11 pro green de 256gb , e ok, timp avem sa il luam.

Stiti pe unde il putem butona in Buc?