Author Topic: Recomandare casti wireless  (Read 3252 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Fallen

Recomandare casti wireless
« on: 21 May 2018, 08:34 »
Salut. Am si eu nevoie de o recomandare de casti wireless pentru strada.
Detin doua perechi de casti wireless, un Logitech G533 si un MadCatz Freq M. Problema e ca Logitechul merge doar la PC (receiver usb) si sunt foarte mari, iar madcatz-urile sunt uratele de purtat pe strada. Ori asta, ori am eu capul mai rotund si arat ca un cosmonaut :D .
Asa ca singura solutie pentru mine e sa folosesc niste casti in-ear wireless.
Ati folosit ceva de genu pana acum? aveti ceva recomandari?


Mi-as dori sa nu fie casti "cu doape". As prefera simple, gen airpods, dar alea sunt cam scumpe :D
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.404
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Re: Recomandare casti wireless
« Reply #1 on: 22 May 2018, 16:08 »
Din pacate nu am nicio recomandare pentru tine, dar am o cuorizatate. Freq M iti incap bine pe cap? Mie nu ajung sa imi acopere urechile, si nu am o capatana iesita din comun de mare.
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline Fallen

Re: Recomandare casti wireless
« Reply #2 on: 22 May 2018, 17:17 »
Nu mai este nevoie de recomandare.
Am mers pe Samsung Level U.


Am tot cautat ce as putea sa iau, dar fara rezultat. Cum nu vroiam sa ma joc cu banii si totusi sa iau ceva decent, am zis sa merg pe samsungurile astea din cauza ca nu sunt cine stie ce audiofil si nici nu am pretentii foarte mari la firma.
Castile stock de la S7 sunt perfecte, iar Level U sunt exact castile respective, insa fara fir. La vexio gasiti cel mai bun pret in caz ca vreti asa ceva.


Mud, nu inteleg exact la ce te referi. Imi intra perfect pe cap, insa nici mie nu imi acopera urechile, in sensul ca e diametrul incintei mic si nu acopera complet, insa stau decent si nu deranjeaza.
Daca te referi ca nu ajung sa iti acopere urechile din cauza ca ai capul mare, gen Lurch, atunci nu stiu :D .
« Last Edit: 22 May 2018, 17:18 by Fallen »
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.404
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Re: Recomandare casti wireless
« Reply #3 on: 22 May 2018, 17:46 »
Vreau sa spun ca extinse la maxim am senzatia ca imi raman cumva pe varful capului, as fi vrut sa pot trage cupele mai jos. Exact gen Lurch, doar ca nu (cred ca) am cap de Lurch :)
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline Fallen

Re: Recomandare casti wireless
« Reply #4 on: 22 May 2018, 18:27 »
Am inteles. Nu, la mine e spatiu destul si pot sa mai trag de ele destul de mult. Poate am capul mai turtit, gen rosie :D
Una peste alta, freq m-urile astea sunt kickass. Se aud foarte bine, bluetooth, bass-ul este extraordinar, constructia flawless, bateria tine enorm si toate astea pt 75lei! :D
Pacat ca sunt micute si arata funny pe capul meu. Pentru muzica la munca merg.
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Offline Ciocanul

Re: Recomandare casti wireless
« Reply #5 on: 23 May 2018, 08:51 »
Eu am https://www.emag.ro/casti-audio-on-ear-mic-skullcandyuproar-wireless-black-grey-grey-s5urhw-509/pd/D56M03BBM/?X-Search-Id=3458073f5be0cfd40e60&X-Product-Id=1006946&X-Search-Page=1&X-Search-Position=16&X-Search-Action=view
Cauta-le si in alta parte, pretul variaza pana in 200 de lei. Cred ca poti si versiunea noua sa incerci daca ai buget: https://www.emag.ro/casti-audio-on-ear-mic-skullcandy-bt-wireless-black-black-tan-s5gbwj-543/pd/DLM183BBM/?ref=similar-exp_center_1_2&provider=rec&recid=rec_4_rec_4_c1fc65857d9038247d5676026875bc62_1527052326
Eu le folosesc pe primele la lucru si vb si pe telefon si ascult si muzica la PC.

PRO: 12-15 ore de functionare, bas puternic, usoare, wireless, buget decent, conectivitate ok.
CONS: trebuie sa ai putin grija de ele ca nu sunt foarte rezistente. Calitatea pe medii si inalte nu e cine stie ce.
 

Offline Fallen

Re: Recomandare casti wireless
« Reply #6 on: 23 May 2018, 09:20 »
Sunt dragute, dar nu mi se potrivesc. Am capul maricel si orice casca on head imi sta urat, din pacate :(

Acasa nu prea ma intereseaza cum imi sta, din cauza asta am castile alea de cosmonaut de la Logitech, insa pe strada cred ca arat funny rau :D.
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi