Author Topic: Masinile Noastre  (Read 58147 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline viezure

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 115 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 9
  • How you doin', old boy?
    • View Profile
Masinile Noastre
« Reply #75 on: 31 May 2018, 09:25 »
Eu citisem la cea alba PSD :D
 

Offline Speedy

Masinile Noastre
« Reply #76 on: 31 May 2018, 16:31 »
Judecant dupa placuta de inmatriculare, cel cu masina alba e posibil sa fie biciclist.

Nu sunt biciclist. Care e faza? :D
 

Offline Wisepiggy

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 12
    • View Profile
Masinile Noastre
« Reply #77 on: 31 May 2018, 16:46 »
Sunt niște prinderi pt pedale.
 

Offline Doggfather

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 14
    • View Profile
Masinile Noastre
« Reply #78 on: 01 June 2018, 20:08 »
Speedy astept pozele cu jantele JR
 

Offline Speedy

Masinile Noastre
« Reply #79 on: 01 June 2018, 20:14 »
Le-am pus dar momentam am prezoanele vechi(argintii) si mi-e rusine cu ele :))) Fac niste poze maine dupa ce o spal si postez.
 

Offline GunX

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 7
    • View Profile
Masinile Noastre
« Reply #80 on: 01 June 2018, 22:04 »
Mie mi-ar fi mai rusine cu cauciucurile alea. Sunt de test pt jante, nu?
 

Offline c6t9

Masinile Noastre
« Reply #81 on: 01 June 2018, 22:15 »
FK510 sunt mult mai bune.

Dar oricum peste baltă Falken sunt populare pentru tras de ele la buget redus.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Offline Rezare

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 7
    • View Profile
Masinile Noastre
« Reply #82 on: 01 June 2018, 22:30 »
 

Offline lowlife

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 9 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 48
    • View Profile
Masinile Noastre
« Reply #83 on: 01 June 2018, 23:14 »
Great, alta masina (si alba!!) cu jante negre. Doar mie mi se pare ca deja nu mai conteaza modelul, ca oricum nu se vad? :(
 

Offline Rezare

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 7
    • View Profile
Masinile Noastre
« Reply #84 on: 01 June 2018, 23:36 »
E un Rocco, l-a prezentat pe vechiul CG. Nici mie nu-mi place, dar gusturile nu se discuta. Mai rau decat masina alba cu jante negre e masina alba cu jante albe  :-\   
« Last Edit: 01 June 2018, 23:39 by Rezare »
 

Offline Doggfather

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 14
    • View Profile
Masinile Noastre
« Reply #85 on: 02 June 2018, 03:43 »
Le-am pus dar momentam am prezoanele vechi(argintii) si mi-e rusine cu ele) Fac niste poze maine dupa ce o spal si postez.
Vreau o pereche de JR cu spițe tot pe negru dar n-am văzut montate sa văd cum arată


 

Offline Speedy

Masinile Noastre
« Reply #86 on: 02 June 2018, 14:13 »
Mie mi-ar fi mai rusine cu cauciucurile alea. Sunt de test pt jante, nu?

Ce aveti mai baieti cu Falkenurile? Sa stiti de la mine ca sunt singurele care se mai fabrica in Japonia si nu in vreo tara cu forta de munca slab platita unde de exemplu si-au mutat fabricile Michelin, Continental, etc. In teste le vezi tot timpul in top 5. Afara sponsorizeaza multe echipe de motorsport. Sunt foarte tari. Recomand oricui vrea o anvelopa buna care nu este overpriced. Eu de cand mi le-a recomandat prima oara cei de la Custom Wheels, nu m-am mai atins de vreo marca premium pentru ca nu merita diferenta de pret. Iar pe ploaie sunt geniale. 

Credeti-ma.. Falken Azenis sunt the shit! Aveam pe scirocco conti sport, ce-i drept cu dot de 2 ani si punand astea s-a schimbat total masina. 

Mi-a venit admisia, am comandat si restul de piese(Evacuare si suspensie). La suspensie am timp de asteptare 4 saptamani din pacate :( Abia astept sa o mai cobor un pic ca pare ridicata ca o barza pe picioare acum. Iar prin casa am insirat un eleron de carbon, un diffuser pentru bara spate si un spoiler pentru bara fata care asteapta sa fie montate.
« Last Edit: 02 June 2018, 14:15 by Speedy »
 

Offline Speedy

Masinile Noastre
« Reply #87 on: 02 June 2018, 14:16 »
Le-am pus dar momentam am prezoanele vechi(argintii) si mi-e rusine cu ele) Fac niste poze maine dupa ce o spal si postez.
Vreau o pereche de JR cu spițe tot pe negru dar n-am văzut montate sa văd cum arată




Iti recomand Japan Racing ca fiind cele mai bune jante calitate/pret. Eu nu mi-as face griji :)
 

Offline Cristi

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 34
    • View Profile
Masinile Noastre
« Reply #88 on: 02 June 2018, 19:26 »
Mie mi-ar fi mai rusine cu cauciucurile alea. Sunt de test pt jante, nu?

Ce aveti mai baieti cu Falkenurile? Sa stiti de la mine ca sunt singurele care se mai fabrica in Japonia si nu in vreo tara cu forta de munca slab platita unde de exemplu si-au mutat fabricile Michelin, Continental, etc. In teste le vezi tot timpul in top 5. Afara sponsorizeaza multe echipe de motorsport. Sunt foarte tari. Recomand oricui vrea o anvelopa buna care nu este overpriced. Eu de cand mi le-a recomandat prima oara cei de la Custom Wheels, nu m-am mai atins de vreo marca premium pentru ca nu merita diferenta de pret. Iar pe ploaie sunt geniale. 

Errm, nu, FK453 sunt cel mult mediocre, in niciun caz nu au ce cauta langa un Michelin PS4 / Contisport 6 /etc. Am avut FK452 pe vremuri care au venit cu masina acum multi ani... incredibil de slabe mai ales pe ud cand sunt reci.
Falken e un brand cel mult midrage, nu e Linglong sau Nankang dar... vorba lui GunX tot mi-ar fi rusine sa pun asa ceva pe masina. Ok, la o ruda saraca mai intelegi, dar pe o masina cu pretentii sportive in care se ingroapa mii de euro?
Chiar nu inteleg cum te multumesti cu asemenea anvelope si te bucuri la o economie de cateva sute de lei cand e foarte evident ca esti dispus sa ingropi mii de euro in modificari.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Falken/FK453.htm
 

Offline Speedy

Masinile Noastre
« Reply #89 on: 02 June 2018, 19:41 »
Am FK510, de ce as pune generatia veche? Si tocmai am spus ca eu consider ca diferenta de bani intre astea si niste PS4 nu se merita.

Si pe Mercedes tot FK510 am si am bagat 25 mii de euro in ea. Crezi ca ma durea buzunarul sa pun Michelin? Nu, doar ca testandu-le(repet, la recomandarea unei persoane care se ocupa cu asta, jante si anvelope) le consider foarte bune si nu as lua pentru moment alt brand. Ca sa nu mai spun ca fata de Dunlop sau Pirelli de am avut pe masina se comporta mai bine pe uscat iar pe ud cu mult mai bine, acolo cred ca sunt cele mai bune de pe piata.

Nu ma plateste Flaken si nu ma sponsorizeaza :D In afara au inceput sa fie foarte bine vazuti, testele o confirma. Uita-te in ultimele teste si o sa le vezi in top 5 in majoritatea. Si repet, poate nu ai citit, sunt inca facute in Japonia. Nici macar Yokohama sau Toyo cu care a fost nebunie pe vremuri nu mai sunt facute in Japonia

Parca ma vad explicand prietenei de ce am renuntat la Iphone X pentru Huawei P20 PRO :D Da, confera prestanta Iphone X, la fel cum si Michelin o confera, dar daca sunt egale si poate mai bune Falken in anumite conditii (Vezi Huawei P20 PRO la poze) de ce sa iau varianta mai scumpa? Chiar nu sunt genul sa iau ceva doar de aparente si sa nu ma gandesc daca merita sau nu.

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2018-AMS-Summer-UHP-Tyre-Test.htm

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2018-Auto-Bild-19-inch-Summer-Tyre-Test.htm

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2018-Sport-Auto-UHP-and-Track-Day-Tyre-Test.htm

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2018-Test-World-Summer-Tyre-Test.htm

« Last Edit: 02 June 2018, 19:50 by Speedy »