Author Topic: Merita o masina electrica?  (Read 5265 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline slicker

Merita o masina electrica?
« Reply #60 on: 11 June 2021, 20:59 »
Am vineri programat test drive. Pana acum cei care au testat sunt placut impresionati. Accelarie de zoe 40, mobilitate, mult peste ce poate un 1.6 benzinar de 105 cai, bun bun. abia astept.
« Last Edit: 11 June 2021, 21:02 by slicker »
8700/32GB/3080

Offline AlexU

« Reply #61 on: 11 June 2021, 21:30 »
La ce dealeri ați fost și cum a decurs toată experiența? Tichet ați cumpărat de pe piață, de la consultantul de vânzări sau chiar ați predat o "rablă"?

Dacă e ultima varianta, eu sunt curios de procesul din spate. Adică dacă influențează negativul timpul total de livrare, și să nu cumva să am neșansa să mai prind rabla.

La fel, dacă nu mai sunt fonduri pentru Rabla, se anulează cu totul comanda sau e amânată pentru anul următor?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Offline Bill

• Feedback Score: (0)
  • Newbie
    • View Profile
« Reply #62 on: 12 June 2021, 11:30 »
Am fost la Flamicom Rm. Valcea, dealrul local. Experienta lasa de dorit, 6 ore pentru a inscrie un formular in sistem mi se pare...
Rabla am gasit un anunt pe OLX, am contactat proprietarul, am mers cu acesta la dealer, au facut copii dupa acte si asteptam. Ei se vor ocupa de preluare si distrugere. Dar, din nou, trebuia sa vina cu decizia in 5 zile lucratoare au trecut 16 de atunci.
Pentru anul asta nu mai sunt masini disponibile, comenzile date dupa prima zi au intrat pe o lista de asteptare, se speculeaza o data de livrare ianuarie- februarie 2022, care le face ne-eligibile pentru rabla 2021.

Offline mache

« Reply #63 on: 12 June 2021, 13:31 »
Am vineri programat test drive. Pana acum cei care au testat sunt placut impresionati. Accelarie de zoe 40, mobilitate, mult peste ce poate un 1.6 benzinar de 105 cai, bun bun. abia astept.
Da, e clar că cei care au zis asta schimbă vitezele la maxim 2500 rpm, altfel nu ar face comparații de acest gen. Asta o spune cineva care are în familie Yaris hibridă (aka 1.5 aspirat  și o cutie CVT leșinată)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Offline slicker

« Reply #64 on: 13 June 2021, 18:13 »
Na nu am idee, eu zic ce am citit. Vineri am test drive, azi am fost si am vazut masina irl. mult peste asteptari. suzuki swift-ul sotiei pare mai mic :) Extrem de placut impresionati de cum arata.
8700/32GB/3080

Offline slicker

« Reply #65 on: 18 June 2021, 14:44 »
Gata si Test Drive-ul. Am 1.86, 90 de kg. Sotia 1.70 si in jur de 60 kg. Spatiu generos in fata, fara doar si poate. Inca o palma mai aveam pana in plafon, nici acolo probleme. Agentul meu un tip plinut, pe la 1.80 si peste 100 kg, lejer a incaput in spate.

Softul functioneaza bine, camera spate mi-a placut, decenta la rezolutie, ecranul face toti banii. Acceleratia fenomenala, de electrica, nu ca la Zoe dar senzatia de bagat in scaun e acolo pe undeva, ca feeling peste fostul fiat al sotiei de 75 cai, spre un tdi de 120? Ideea e ca nu am simtit sa fie lenesa sub nici o forma. Cand te uiti in bord si vezi 70 te intrebi ha? Dupa 70 se mai naspa, dar digerabil.  Silentioasa, foarte misto de condus, chill and stuff. Volanul il poti misca numai cu unghia de la degetul mic. Eu sunt obisnuit ca la viteza mai mare sa ramana stiff, asta ma ingrijoreaza putin. Nu regret nici o clipa decizia luata.
8700/32GB/3080