« Reply #32 on: 25 February 2023, 12:25 »
« Last Edit: 25 February 2023, 12:30 by korby »

erasing darkzone

Motorsport
« Reply #34 on: 20 March 2023, 17:08 »
​Si am avut primele 2 weekend-uri la curse.

Saptamana trecuta, Campionatul Regional de AutoSlalom 2023, Etapa I - Cupa Periam. Un campionat in care in principiu sunt etape de jaloniadă, un pic prea tehnice pt. noi, am incheiat cu un loc 10 intr-o clasa cu piloti profesionisti si masini cu motoare pana la 2L. La ceva distanta de concurentii nostri directi, da' c'est la vie, atat s-a putut.

Iar weekend-u' asta am fost la prima etapa de HotLap Competition pe Prejmer Raceway. Un neasteptat loc 4 la clasa, dupa ce in concurs am avut timpi mai slabi ca si in antrenamente, dar probabil ca si ceilalti participanti au avut probleme in a potrivi setup-u' masinilor cu conditiile vremii si a pistei.

The following users liked or thanked this post: taxon

Motorsport
« Reply #35 on: 26 March 2023, 17:14 »
Track Day by Danny Ungur Racing la Transilvania Motor Ring. A fost vant, a fost ploaie, intreruperi, accidente si apoi vreme mai stabila. Intr-un final am reusit sa bat recordul personal, astfel ca am ajuns la un timp pe tur de 2:02.44 - sigur exista un 2:01 acolo, da' nu-s sigur daca si 2:00.