Author Topic: Valuta digitala - crypto currencies Bitcoin Litecoin Zcash Ethereum Dash altele  (Read 35288 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Monstru

  • Global Moderator
  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 150 (100%)
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 186
  • Location: Bensheim/ Germania
  • Liked | Thanked: 9 times
    • View Profile
Îmi pare rău că nu îl mai avem pe comentatorul șef de pe fostul cg. Cred ca era în extaz acum.
Sunt curios cum o sa se termine anul
 

Offline Fallen

Cu ETH la 1500$, ca sa il vand si eu :))))))
Ziceam ca dupa ce minez 1ETH, il bag la vanzare, asta cand era 1400$. Acum am 1.38 si nu merita deloc sa vand :)))
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Offline taribo

Probabil anul asta nu vinzi nimic:), si eu astept acelasi lucru.
 

Offline RaijinRoh

eu ma astept pana la craciun sa avem BTC la cel putin 12k
 

Offline Nekrataal

@RaijinRoh, e posibil sa urce pana la 8k, apoi sa testeze iar 6k si abia apoi sa urce. La scenariu asta ma astept eu.
 

Offline Nekrataal

O usoara urcare, ce miscari preconizati?
 

Offline Fallen

Un ETH la 1500$ :)))))

Ma gandeam sa imi schimb tot ETH-ul pe care il am pentru BTC. Mi se pare ca se tine mai bine la toate caderile astea saptamanale.
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Offline RaijinRoh

Am facut 6x de la 0,50 NEO am 3 NEO :) prin platforma Switcheo intr-o luna. Daca fac 2+ Neo pe luna nu voi mai baga fiat in crypto :)

O usoara urcare, ce miscari preconizati?

Parerea mea e ca nu mai scade BTC la 5900$ anul asta
« Last Edit: 03 July 2018, 13:25 by RaijinRoh »
 

Offline Nekrataal

Mic bull trap. Ce este switcheroo ala? Merita folosit? Vad rezultate incredibile la tine.
 

Offline RaijinRoh

Switcheo este un DEX, exchange decentralizat, pe blockchainul NEO. Momentan este mult mai lent decat Binance sau alte exchanges centralizate insa nu are boti si nu sunt multi care sa dea cancel des la vanzari/cumparari.
Are cateva avantaje mari fata de pietele normale.

- Orice Proiect NEO este lansat automat pe switcheo dupa ce se termina ICO (va urma qtum si apoi ETH ) si poti cumpara inainte sa explodeze pretul
- nu tii monedele tale pe exchange ci intr-un wallet pentru NEO ( daca este hack pe exchange nu risti sa pierzi banii )
- nu sunt boti (momentan)

daca vrei sa incerci iti propun sa astepti pana la jumatea lunii ca scot astia versiunea 2 si vor avea vanzari/cumparari instante.
Asta este dex-ul switcheo
https://switcheo.exchange/

Oricum profitul care l-am facut l-am facut pentru ca aveam prea multi bani in joc si eram cam ignorabil acolo pe primul loc cand vindeam cumparam. Daca bagi 100 200 NEO fi sigur ca pun in fata ta toti si nu o sa mearga la fel de bine. Majoritatea banilor inca sunt blocati intr-un ICO Asura coin dar cacatii au prelungit ICO cu o luna, ceea ce nu este neaparat rau ca inca suntem in bear market dar trebuie sa injur si eu pe cineva.
« Last Edit: 03 July 2018, 20:02 by RaijinRoh »
 

Offline RaijinRoh

Nu prea mai iese profit din minat poate daca nu platesti la electricitate, ceva de genul lucrezi la stat intr-un laborator IT si bagi si un pc doua la minat :) eu am incercat dar nu imi iesea mai mult de 1 dolar profit pe zi, si ma gandesc. pentru 30$ pe luna imi omora calculatorul ? :( Din trades am scos bani frumosi insa pana am invatat sa im istapanesc emotiile am si pierdut la greu. Daca piata e stabila sau urca se fac bani din tradin, problema e ca de cateva luni suntem in bear marchet si este foarte greu sa faci profit din trades plus ca este cel mai periculos mod de a investi in crypto ( insa e al dracului de distractiv, pentru mine cel putin )

Cel mai mult profit l-am facut insa cand a aparut switcheo si mi l-a facut cunoscut unul de pe youtube si am zis fuck it :) all in

Ai mai multe posibilitati sa faci bani
- Day trading ( cel mai periculos )
- Swing ( alegi monede care ti se par tie ca reprezinta proiecte foarte bune ) si mergi pe valuri, cand cresc MULT intri in fiat/tether si cand scad la loc cumperi mai multe ( asta mi se pare cel mai safe mod de a face bani )
- investitii in ICO ( foarte riscant deasemenea ) trebuie sa ti cont de multi factori ca risti sa pierzi tot
- Hodling ( care dupa parerea mea nu mai functioneaza bine sau merge dar numai daca cumperi din timp )

Ce mod alegi tu are legatura si cu caracterul tau, eu unul nu pot face Hodling deloc :)

Ca monede cam toate din top 10/20 sunt la un pret FOARTE BUN acum si pot creste de doua 3 ori dar dupa ce FOMO se face acum in jurul lor se pare ca
- Ethereum Classic (ETC)va fi adaugat la Coinbase ceea ce ii va creste mult valoarea din cauza ca e cea mai ieftina moneda de acolo si incepatori dupa aia se uita cand cumpara
- NEO a trecut pe descentralizare puternic si vor face NEO divizibil iar asta ajuta mult reteaua si foarte probabil va creste si valoarea monedei
- Elastos (ELA) Este un proiect foarte promitator si este valabil numai pe 3 exchanges deci are toate sansele sa explodeze pana la sfarsitul anului + in decembrie proiectul va avea produsukl finit
- Cardano ala e la 13 centi Jessus ( era la 35+ cand BTC scartaia sa ajunga la 10k $ )
...

Apropo Ontology(ONT) de luna asta va produce gas ( ONG ) care e la fel ca gazu lde il produce neo, va creste in timp. Ontology este posibili sa fie cel mai bun proiect momentan insa numai Binance returneaza ONG in rest nici un exchange nu acepta iar ca sa iti iei ONG ( gas ) fara Binance trebuie sa iti inregistrezi monedele Ontology pe main netul lor, dintr-un wallet compatibil NEO.
 


 

« Last Edit: 07 July 2018, 20:04 by RaijinRoh »
 

Offline taribo

Nu are sens sa minezi decat monede noi cu procesorul si eventual sa ai noroc ca una din ele sa creasca. In alta ordine de idei nu vad de ce ai distruge ceva, serverele sunt facute pentru asa ceva.
Gasesti peste tot sugestii pentru ce ai putea mina asa...in joaca, de exemplu https://www.cryptunit.com/
 

Offline Fallen

Eu am incercat sa minez monero cu un Primergy RX2540 cu 88 de cores, dar nu faceam mare lucru.
Am renuntat si am ramas cu placile video pe Eth. Inca minez, dar nu mai renteaza asa tare.

Cam atat am dupa 37 de ore de la ultimul payout saptamanal :))
E fun ca-ti arata la ethermine cat faci in dolari :D
« Last Edit: 07 July 2018, 23:05 by Fallen »
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Offline oldshooterman

O noua problema:
Cryptojacking spikes 1189% in Q1 2018, overtakes ransomware

"Criminals don't need to break into your house or into a bank safe to steal millions of dollars when they can attack your machine and steal all of your cryptocurrency without you even knowing it is happening."




 

Offline RaijinRoh

"Criminals don't need to break into your house or into a bank safe to steal millions of dollars when they can attack your machine and steal all of your cryptocurrency without you even knowing it is happening."

De asta se foloseste ledger pentru sume mai mari, daca te refereai la atacuri cibernetice, daca te refereai la atacuri fizice ( adica intra in casa si iti dau in mecla pana le dai contul ), intrebarea care ar veni ar fi. De unde stiau aia ca ai atatia bani? A si fost un caz in care un rus prost s-a postat pe facebook cu jumate de milion de dolari sau ceva de genul, scosi din crypto. Dupa cateva zile a fost talharit de un grup, imbracati in mos craciuni, l-au batut si i-au furat si banii. Omul s-a sinucis ca nici nu ar fi fost banii lui. E trist dar oricine banuiesc ca stie sa nu se umfle pe retelele de socializare cu cati bani ai in casa sau pe ledger.

Eu am incercat sa minez monero cu un Primergy RX2540 cu 88 de cores, dar nu faceam mare lucru.
Am renuntat si am ramas cu placile video pe Eth. Inca minez, dar nu mai renteaza asa tare.

Cam atat am dupa 37 de ore de la ultimul payout saptamanal :))
E fun ca-ti arata la ethermine cat faci in dolari :D

faci peste 100 dolari pe luna ceea ce nu este rau deloc, daca nu platesti electricitatea.
« Last Edit: 10 July 2018, 13:31 by RaijinRoh »