Author Topic: Valuta digitala - crypto currencies Bitcoin Litecoin Zcash Ethereum Dash altele  (Read 35985 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Nekrataal

ETH-ul este la nivelul Iulie 2017 cand mi-am vandut ce minasem de nervi.


Nu sunt prea in tema cu monedele crypto, mai sunt sanse sa ajunga vreodata la nivelul lor maxim? Unii zic ca a fost doar un balon, altii zic ca o sa revina.... ETh stiu ca a fost peste 1200 de $ , bitcoin  20000 $.... acum....

Daca te uiti la graficele aurului si al argintului ai sa vezi ca din 2011 nu s-au mai intors nici pana acum la ATH, deci dupa 8 ani inca nu si-au "revenit", e posibil sa fie la fel si in cazul monedelor.
 

Offline mike

Am avut 200 ETH, pe care i-am shortat integral (adica marja de 200 ETH). Pierdere totala; nici nu am calculat cat am pierdut, macar am castigat experienta.

Pierderea monetara nu am avut, cei 200 ETH au fost produsi de la zero, dar tot cred ca valorau ceva...la un moment dat.
 

Offline Nekrataal

Erau un sfert de milion de dolari pe varf.
 

Offline mike

asta e...am stat 8 luni cu pozitia deschisa si tot nu am avut cum sa ies. Macar acum am o idee cum sa lucrez in marja :). Am uitat de cei 200 ETC pe care i-am primit cand s-a split-uit blockchainul - s-au dus tot in pierdere :)

https://imgur.com/FTSrVDw

dupa asta (sept. 2016) nu am mai putut urmari crypto. Short-ul pe o piata bullish e macel.
« Last Edit: 11 September 2018, 23:32 by mike »
 

Offline Fallen

shit, 200ETH :D... si eu ma plang la 2 :))
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Offline scarules2006

Unde-i Azazell?!?!
 

Offline taribo

Pe forumul celalalt :)
 

Offline RaijinRoh

Am avut 200 ETH, pe care i-am shortat integral (adica marja de 200 ETH). Pierdere totala; nici nu am calculat cat am pierdut, macar am castigat experienta.

Pierderea monetara nu am avut, cei 200 ETH au fost produsi de la zero, dar tot cred ca valorau ceva...la un moment dat.
uau cred ca te-ai dat cu capul de pereti in 2017, sorry

Pentru cei care inca mai sunt in crypto vedeti ca ne apropiem de varvul triunghiului in bitcoin TA, unde se va indrepta, dracu stie dar vazand ca de cateva luni ursii vor sa duca BTC sub 6000$ se pare ca este o sansa mai mare sa se duca in sus. Don't miss :)



 

Offline oldshooterman

Pentru cei care inca mai sunt in crypto vedeti ca ne apropiem de varvul triunghiului in bitcoin TA, unde se va indrepta, dracu stie dar vazand ca de cateva luni ursii vor sa duca BTC sub 6000$ se pare ca este o sansa mai mare sa se duca in sus. Don't miss :)

Da, tocmai a cazut in cap pana pe la 4300+$... ;D
 

Online Dundee

Am vazut si eu astazi drop-ul...ETH la 135$, ultima oara cand am verificat era la 400+ :))
 

Offline Monstru

  • Global Moderator
  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 150 (100%)
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 186
  • Location: Bensheim/ Germania
  • Liked | Thanked: 9 times
    • View Profile
Veni, fuse și se duse. Ma aștept sa vedem și mai rău, sunt curios cum o sa se mai mențină rețeaua dacă ies minerii ca nu mai e profitabil
 

Offline Nekrataal

120 eterul. Azazel si-a mai cumparat blocul acela pe care intentiona sa-l ia?
« Last Edit: 23 November 2018, 21:29 by Nekrataal »
 

Offline Ciocanul

Magia s-a dus. Se apropie finalul. A fost o experienta frumoasa. :D Sper ca nu ati jucat ce nu v-ati permis sa jucati.
 

Offline mike

Piata e inca sus, vad ca incearca unii sa puna un bottom la 3000 USD, sa vedem daca tine :)
 

Offline Fallen

Ce visuri aveam eu cand am inceput sa minez. La peak-ul de 1400$, credeam ca in iarna, o sa-mi fac si eu un cadou de 100 de milioane.
Intru acum, ce sa vad. Nici macar 1000lei nu am :haha:.
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi