Author Topic: Valuta digitala - crypto currencies Bitcoin Litecoin Zcash Ethereum Dash altele  (Read 35294 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mihai.alexandru

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 55 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 8
    • View Profile
Salutare! Propun continuarea aici a threadului similar ce exista pe CG.
 

Offline thomasdivx

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 13 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 5
  • Location: Nord, by NordEast
    • View Profile
Se pare ca forumul cg deja nu mai e online.
 

Offline Fallen

Speram doar sa se fi mutat lumea sau sa fi auzit de forumul acesta.
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Offline mihai.alexandru

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 55 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 8
    • View Profile
Probabil ca vor aparea pe parcurs. O sa scriu si pe audiohobby
 

Offline mrdjbthu

ar fi fost buna niste publicitate pe vechiul forum pana sa pice ca sa aiba lumea timp sa vina aici.
 

Offline Cylix

Iar o iau la vale serios..cred ca e timpul sa scapam de bitcoin..cum scade cum ia cu el toate alts...vroiam sa bag 1500 euro dar la ce rosu e mai astept..
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 

Offline thomasdivx

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 13 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 5
  • Location: Nord, by NordEast
    • View Profile
Ia acum, mintenas urca.......
 

Offline kenzoR

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 17 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 48
    • View Profile
    • Floraria Zexe
https://www.youtube.com/channel/UCCatR7nWbYrkVXdxXb4cGXw


Va recomand acest canal de YouTube pentru un pic de educatie vis-a-vis de lumea crypto, trading, etc. Baiatul posteaza aproape zilnic un video unde discuta si face Technical Analysis pe cele mai importante coin-uri din piata.
 

Offline Nekrataal

DataDash este foarte bun si are doar 19 ani. Este foarte bullish si facea un comentator misto zicand ca de fiecare data cand zice datadash ca piata urca, o ia totul in jos. :))


Daca aveti timp eu vi-l recomand si pe acest om:
https://m.youtube.com/user/SchoolOfTrade



 

Offline kenzoR

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 17 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 48
    • View Profile
    • Floraria Zexe
DataDash este foarte bun si are doar 19 ani. Este foarte bullish si facea un comentator misto zicand ca de fiecare data cand zice datadash ca piata urca, o ia totul in jos. :))


Daca aveti timp eu vi-l recomand si pe acest om:
https://m.youtube.com/user/SchoolOfTrade

Nu este singurul caruia i se intampla :) l-am recomandat pentru ca are tutoriale bine explicate si urmarindu-i TA-ul mai poti invata cate ceva.

Fiecare dintre noi trebuie sa-si faca propriul research inainte de a face o investitie.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Offline taribo

Iar o iau la vale serios..cred ca e timpul sa scapam de bitcoin..cum scade cum ia cu el toate alts...vroiam sa bag 1500 euro dar la ce rosu e mai astept..


Daca vrei sa bagi bani ideal ar fi sa o faci cand sunt in scadere :)
 

Offline Nekrataal

Nu imi dau seama de ce, dar link-ul este afisat extrem de mic:

https://youtube.com/user/SchoolOfTrade

 

Offline acidchaos1

« Last Edit: 27 May 2018, 07:21 by acidchaos1 »
Main rig: Ryzen 5900X/Aorus X570 Master/ Castle 360 Aio/ 980Pro 1TB/ 2*16GB 3600Mhz CL 16/ RTX 3080ti Aorus master/ Meshify 2 white TG/ Focus Platinum 750W/ Viper + Basilisk Ultimate wireless + docks/ Rog strix edge/ Artics wireless pro +  Razer Kaira Pro/ LG 65" CX Oled.
 

Offline oldshooterman

Bitcoin players face criminal investigation
"Both Ether and bitcoin are under investigation, the wire reported."
"Several governments across the world are eyeing up cryptocurrencies out of concern that phenomenon is destabilising markets."

Cu alte cuvinte, nu cred ca sunt de asteptat cresteri spectaculoase in viitorul apropiat.
 

alex khan

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Sa-ti transferi banii in criptomonede si sa investesti in afaceri virtuale sau in achizitii  este o idee buna. Criptomoneda este deja o noua moneda internationala si una digitala. In viitor ar putea inlocui dolarul, euro sau yuanul si alte monede traditionale. 

Modul de obtinere, adica minarea    la care recurg foarte multi insa este fraudulos.
Mi se pare lipsit de etica sa castigi bitcoini doar minand cu niste placi video si facand profit din spatele unor anunturi publicitare ilicite, poate chiar si de pe urma piratarii.



Multi dintre cei care nu si-au pierdut averile de pe urma minarii amatoricesti sau a  prabusirii bitcoinului   o sa se arda oricum cand o sa-i caute justitia.
Marile banci si guvernele gasesc criptomoneda ca o mare amenintare la adresa monedelor nationale traditionale.


Precis urmeaza o perioada de inchizitie monetara.
« Last Edit: 27 May 2018, 22:39 by alex khan »