Author Topic: Valuta digitala - crypto currencies Bitcoin Litecoin Zcash Ethereum Dash altele  (Read 35325 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mihai.alexandru

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 55 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 8
    • View Profile
Eu zic sa tineti crypto in continuare. Poate nu e chiar moarta treaba si doar se joaca cineva la butoane. Poate urmeaza un nou hype dupa ce termina de acumulat :)
 

Offline Monstru

  • Global Moderator
  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 150 (100%)
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 186
  • Location: Bensheim/ Germania
  • Liked | Thanked: 9 times
    • View Profile
cumperi = vinzi, negustori te numesti. Nu stiu daca e vorba doar de bear/bull etc, tehnologia din spate are mare aplicabilitate, din pacate monetizarea ptr orice crypto a lasat mult de dorit.
asa ca mai degraba ma astept sa apara noi monezi/tokenuri care sa aiba si ceva monetizare reala in spate ca sa fie cu adevar utilizabile.
 

Offline Ciocanul

https://www.coindesk.com/600k-bitcoin-miners-shut-down-in-last-2-weeks-f2pool-founder-estimates
Stiti cum se da faliment in general ? Pe 2 faze. Prima faza pierzi putin si zici ca na... se mai intampla. In a doua faza e galopant si de neoprit. :)
 

Offline taribo

Faptul ca nu se mai mineaza pentru profit nu inseamna mare lucru. Ca timp, perioada cand a fost profitabil sa minezi a fost foarte scurta raportat la aparitia btc.
 

Offline Monstru

  • Global Moderator
  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 150 (100%)
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 186
  • Location: Bensheim/ Germania
  • Liked | Thanked: 9 times
    • View Profile
cel putin prin ro or sa prospere cei care au access la o sursa de curent moka.....ca mai prospera :)
 

Offline AlexU

Am strâns aproape 100k NIM, cred că o să îmi caut următorul proiect și îi las la dospit : )

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Offline astateofmind

ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline cyrax007

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 2
    • View Profile
Prietene, crypto nu e ca forexu.
Fac trade de ceva timp pe cryptocoin.pro .Era si un Coinflux, care s-a dus pe apa sambetei, din cauza lipsei licentei pentru a efectua tranzactii.
Este un potential ascuns in cryptomonede, iar tehnologia blockchain este mai mult decat se pare.
Dupa parerea mea, anume AI-ul si Blockchainul reprezinta viitorul. In asta se merita investit!

 

Offline oldshooterman

 

Offline RaijinRoh

mai traiti ?
 

Offline Monstru

  • Global Moderator
  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 150 (100%)
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 186
  • Location: Bensheim/ Germania
  • Liked | Thanked: 9 times
    • View Profile
oare ce mai face OMG-ul :)))
 


Offline Monstru

  • Global Moderator
  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 150 (100%)
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 186
  • Location: Bensheim/ Germania
  • Liked | Thanked: 9 times
    • View Profile
La un cost de a achizitie de 7$ sa zicem ca are 1000 înseamnă că a dat 7k pe ceva ce acuma e sub 1k.... Sper sa crească, ca pierderea e bunicica :)
 

Offline RaijinRoh

Oricine a ramas in crypto cred ca a inteles pana acum ca marketul asta asta nu se mananca cu "Hodl", poate pentru cei ce au cumparat extrem de ieftin, inainte de explozia din 2018. Eu acum sunt 60% pe profit chiar daca jumatate din bani (imi vandusem un laptop special pentru asta :) ) i-am bagat cand bitcoinul era 12k. Altceva ce ar fi trebuit sa intelegeti ar fi ca nu conteaza asa de mult ce tehnologie are in spate un token ci cat de bine poate fi speculat.

PRO TIP: Fi-ti cu ochii pe Binance si proiectele ce se lanseaza prin Launchpad, desi sunt praf majoritatea daca nu toate iti dau easy peasy 3x 4x la investitie in cateva zile. IEO este noul ICO si se tine bine ca toate proiectele sunt pompate de botii lui Binance, sau afiliati. Un alt proiect care probabil o va duce bine este LEO, creat de Bitfinex, da aia cu Tether :). Este copia lui BNB(Binance Coin) insa mult mai agresiv si posibil sa se duca la 3 4$ bucata in curand.

Long Time Switcheo inca este printre cele mai bune proiecte in care am investit, daca isi trag un Binance astia vor exploda. ( pentru cei ce nu au auzit de switcheo astaeste un DEX ). La un momentdat dupa ce s-a prabusit marketul ajunsesem la 200$ insa a fost switcheo care m-a salvat cu niste concursuri.

 
The following users liked or thanked this post: Alex2010

Offline RaijinRoh

Atentie pentru cei ce inca mai fac trading, este o posibilitate destul de buna sa ne ducem iar in regiunea 9000$-7400$. Eu am facut 80% profit acum stau in tether pana vad o miscare la bitcoin.
 
The following users liked or thanked this post: Alex2010