Author Topic: Valuta digitala - crypto currencies Bitcoin Litecoin Zcash Ethereum Dash altele  (Read 35724 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mihai.alexandru

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 55 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 8
    • View Profile
PRO TIP: Fi-ti cu ochii pe Binance si proiectele ce se lanseaza prin Launchpad, desi sunt praf majoritatea daca nu toate iti dau easy peasy 3x 4x la investitie in cateva zile. IEO este noul ICO si se tine bine ca toate proiectele sunt pompate de botii lui Binance, sau afiliati. Un alt proiect care probabil o va duce bine este LEO, creat de Bitfinex, da aia cu Tether :). Este copia lui BNB(Binance Coin) insa mult mai agresiv si posibil sa se duca la 3 4$ bucata in curand.

Long Time Switcheo inca este printre cele mai bune proiecte in care am investit, daca isi trag un Binance astia vor exploda. ( pentru cei ce nu au auzit de switcheo astaeste un DEX ). La un momentdat dupa ce s-a prabusit marketul ajunsesem la 200$ insa a fost switcheo care m-a salvat cu niste concursuri.


Pe ce te bazezi cand spui cele de mai sus?:)) Asa orice coin care intra pe un exchange mare (gen Binance, Bittrex, etc.) o sa bubuie daca ea initial se tranzactiona pe un sg. exchange obscur. Investitiile in ce zici tu sunt profitabile doar daca prinzi un pump masiv si apuci sa vinzi inainte de marele dump. Dar asta e la ghici.
 

Offline RaijinRoh

o sa bubuie daca ea initial se tranzactiona pe un sg. exchange obscur

In cazul asta nu exista "initial" ele sunt lansate direct pe binance be BNB blockchain.

Ca sa iti dau exemplu ultimul IEO a fost chiar acum cateva zile ERD (Elrond), Pentru a te inscrie in launchpad trebuie sa ai minim 50BNB pentru a cumpara un bilet, maxim 5 bilete, fiecare bilet valoreaza 300$. Castigul la ERD a fost de 12x+ deci daca aveai succes cu un bilet din 300$ faceai 3600$ insa sansa era destul de mica cam 11% crescand in functie de cate bilete ai. Eu aici doar de acum incolo voi participa ca nu am avut minim de bnb :( Acum daca nu ai noroc la loterie tot ai sansa sa faci profit destul daca astepti sa scada moneda, momentan la ERD nu se poate intra ca a fost pompat la greu, inca este la 10x.

Daca va intereseaza cititi si voi dar aveti mare grija cand intrati in monede ca pana la urma orice bursa este la ghici.









 


« Last Edit: 08 July 2019, 00:17 by RaijinRoh »
 

Offline dROmania

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 38
  • Location: Romania
    • View Profile
    • Free Mobile Banking
Se numesc CANGE!
Nu stiu daca ati auzit de ei insa serviciul functioneaza foarte ok... il folosesc de cateva luni (am si cardul lor VISA) au si cateva chestii interesante si nu costa mult!

Vanzare si cumparare fara comisioane (free 15 tranzactii lunar): Bitcoin, Ether, Litecoin, XRP, Dash, Tether
Conversie instanta din cripto in valuta clasica (euro) pentru plati oriunde in lume!
Se ofera card VISA (gratis cu livrare gratuita) pentru retrageri de la bancomat si plati la comercianti.
Alimentarea contului este free daca se face prin transfer bancar (din Monese, Revolut, etc)

Taxa lunara serviciu CHANGE este de 1 EURO lunar (administrare + mentenanta card)

Exista si un program de bonificatie - se primesc 10 Euro cadou (in Bitcoin) dupa alimentarea contului cu minim 10 Euro si efectuarea unei tranzactii (un schimb din euro in crypto)

Daca va intereseaza CHANGE, accesati link-ul meu (include bonusul de 10 Euro) https://www.getchange.com/?referralCode=razvanp9668
« Last Edit: 25 August 2019, 17:30 by dROmania »
 

Offline RaijinRoh

Dupa ce a cazut site-ul pe care il foloseam sa cumpar bitcoin cautam si eu un serviciu de genul insa Binance mi-a dat tot ce trebuie pana la urma.

Apropo de ce spuneam acum ceva timp de IEOs au inceput sa un mai mearga asa bine de cand se pregatea BTC sa sara, si nu din cauza ca nu castigi binisor din IEO ci din cauza ca e prea riscant sa ti BNB timp de 30 de zile. Inainte IEO era de 10 zile acum de 30 deci nu prea se mai merita.

« Last Edit: 28 September 2019, 12:26 by RaijinRoh »
 

Offline RaijinRoh

Atentie cine mai este in crypto, se zvoneste ca ne vom duce iar in jos, e mai safe sa stati in tether momentan.
 

Offline scarules2006

Atentie cine mai este in crypto, se zvoneste ca ne vom duce iar in jos, e mai safe sa stati in tether momentan.


Azazell you're back?

Daca avem de-a face cu un nou connoisseur imi cer scuze!
 

Offline Ciocanul

Nu mai este viitor ?
 

Offline weeppi

Tocmai ce am intrat după vreo 9 luni și am aflat că s-a dus pe penix cryptopia.co.nz  :-\.
 

Offline taribo

S a dus demult.
 

Offline weeppi

Mda. Nu aveam mult acolo, dar e enervant să pierzi :-).
 

Offline weeppi

 

Offline weeppi

Mai rentează să minezi?
 

Offline mike

parerea mea: cu mai putin de 30.000 eur in echipament - ASIC de Bitcoin (adica sa ai macar 10 Antminer S17+) - nici nu mai merita sa-ti pui problema.

in plus de asta, curentul e foarte scump daca nu ai ceva vreo sursa deosebita, gen regenerabile etc.

De exemplu, cu 10 placi grafice 2080TI probabil castigi 8 USD / zi, inainte sa platesti curentul electric.
« Last Edit: 09 January 2020, 00:11 by mike »
 

Offline weeppi

Eu mă gândeam la așa ceva: https://www.asicminervalue.com/miners/innosilicon/g32-500 . Oare scot banii investiți?
« Last Edit: 09 January 2020, 00:23 by weeppi »
 

Offline mike

eu nu as baga 1 leu in asic-uri pentru altcoins...poate doar in cele mari, cunoscute, din top10, cu sanse sa reziste in timp, si unde sa fie o minima siguranta ca nu schimba algoritmul.

Grincoin aia e lansata de 1 an, a scazut deja cu 90% si are un market cap mic.  Teoretic, ti-ar trebui minim 1 an sa scoti banii si de-abia dupa esti pe profit; fiind o moneda obscura, noua, nu stii ce se poate intampla.
« Last Edit: 09 January 2020, 00:29 by mike »