Author Topic: Battlefield 2042 (6)  (Read 4052 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Raziel01

Battlefield 2042 (6)
« Reply #15 on: 25 October 2021, 23:52 »


"Battlefield"  ::)
 

Offline slicker

Battlefield 2042 (6)
« Reply #16 on: 26 October 2021, 13:49 »
wtf did i just...
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline slicker

Battlefield 2042 (6)
« Reply #17 on: 27 October 2021, 16:45 »
Battlefield 2042 introduces non-binary character, a first for the series

ha. hahahaha. haaaaaaaaaah
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Online KodiaK

Battlefield 2042 (6)
« Reply #18 on: 27 October 2021, 16:49 »
Wtf, trailerul ala e facut/approved de EA???
Pare mai mult o parodie la adresa Battlefield.
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline Cylix

Battlefield 2042 (6)
« Reply #19 on: 14 November 2021, 11:47 »
Excelent jocul, Portal mode e bun rau, m-am jucat mai mult clasicile din BF 1942 si Bad Company 2. ::)

Are ceva buguri, eh Dice/EA style. Cel mai mare e cu eroarea de log in , care se pare ca e din cauza Crossplay, trebuie dezactivata si isi da drumul.



Post Merge: 14 November 2021, 12:29
This is cool:

« Last Edit: 14 November 2021, 12:29 by Cylix »
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 

Offline Ciocanul

Battlefield 2042 (6)
« Reply #20 on: 15 November 2021, 21:09 »
Am jucat pe PC. Cu 15 euro/luna primesti dreptul de joc pe EA. Din pacate am un PC mediu si merge doar pe low decent si arata ca ceapa. Ca si gameplay nu e rau, are tot ce trebuie pt un BF. Sa vad daca va fi ceva oferta babana pe PS4 ca pe PC nu o sa-l joc prea mult ca arata prea patratos.
 

Offline Raziel01

 

Online KodiaK

Battlefield 2042 (6)
« Reply #22 on: 23 November 2021, 14:10 »
Sunt curios, la fel de praf e si campania SP?
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline Raziel01

Battlefield 2042 (6)
« Reply #23 on: 24 November 2021, 09:50 »
Nu are campanie sp.
 

Offline Ciocanul

Battlefield 2042 (6)
« Reply #24 on: 26 November 2021, 20:22 »
Pe PS4 nu o sa merite  pt ca e limitat la 64 de jucatori. Hartile sunt imense, spatiile sunt largi, e gandit pt 128 de jucatori.
 

Offline Raziel01

 

bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Battlefield 2042 (6)
« Reply #26 on: 06 January 2022, 13:35 »
Ma intreb cand are de gand  EA sa inchida studiul DICE. Numai prostii au lansat in ultimii 7 ani de la BF Hardline si SW Battlefront incoace.  Inteleg ca e si mana EA cand vine vorba de marketing si merchandising, dar DICE nu mai are demult dezvoltatorii care au facut primele trei jocuri Battlefield si cele doua jocuri Bad Company.

Decat sa mai lanseze porcarii mai bine sa-l inchida si sa se axeze naibii doar pe FIFA si DLC-uri la Sims.

« Last Edit: 06 January 2022, 13:38 by bombardieru »
 
The following users liked or thanked this post: Merlin

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Battlefield 2042 (6)
« Reply #27 on: 23 August 2023, 05:09 »
Am intrat sa joc cateva meciuri in BF2042 cu abonamentul EA Play.

Nu am observat decat ca:

1. meniul se misca ca un c**  fiindca e modelat dupa interfata Smart TV-urilor,  facut dupa model CoD MW II

2. la fel ca si la MW II, s-au concentrat mai tare pe skin-uri si bundle-uri decat pe content-ul in sine.  Nu ca aveam sperante de la o campanie solo (niciodata n-au fost buni cei de la EA la asa ceva intr-un joc BF), dar puteau sa ofere

3. eram cu setarile pe Ultra, dar parca arata mai rau decat Battlefield 1 din 2016, de BF4 nu mai zic, care e un joc vechi de 10 ani

4. pe hartile cu 128 e o atrocitate sa joci, nici macar sa joci.....ca dai peste tabara adversa (evident ca RUSIA) unde toti isi iau numai sniperi si fac camping de pe un zgarie-nori. EA nu mai tine cont sa aplice niste reguli clare anti-camping. De cheating ce sa mai zic?

5. stau minute in sir in loading screen de o sa ajung sa imi creasca barba mai alba decat lui Irish (RIP btw, mi-a placut ca personaj in BF4)
Cam zero sanse sa apuci un tanc sau un avion.

6. Si chiar si daca reusesc sa intru in joc, parca.......nu stiu.....albastrul ala cyan in exces ma irita de ma face sa ies repede din joc. Nu-mi place nici tema futurista aleasa (CoD s-a descurcat parca mai bine pe epoca futurista).  Premiza suna realista si chiar deprimanta daca te gandesti la vremurile pe care le traim. 

Dar nu inteleg logica.


7. Daca ajungem la criza resurselor si combustibilior fosili, de ce ar ajunge marile puteri sa isi iroseasca ultimele resurse si  rezerve de combustibil pe RAZBOI?

Cand ar putea sa le foloseasca pentru a:
-coloniza Luna,Marte si a face minerit pe asteroizi pentru a extrage fier si alte metale inlocuitoare
-sa inventeze ceva care sa inceteze criza resurselor, sa gaseasca inlocuitori la petrol si gaz, sa renunte la ce este non-esential, sa faca rationalizare pana sa construiasca o centrala cu fuziune nucleara, sa renuntam la masini si avioane sau sa le alimentam cu apa de mare si biocombustibil.....solutii gramada sunt, si nu musai masinile electrice ale lui Musk
-sa investeasca in agricultura verticala, sa inventeze ceva prin care sa desalinizeze apa de mare pentru mai multa cantitate de apa potabila, sa readuca la viata solul si sa inverzeasca deserturile

In 2020-2021, lumea si-a unit fortele, au lasat conflictele deoparte si toti au impus restrictii si au creat vaccinuri....poftim, pandemia de COVID care trebuia sa ne tina in case vreo 20-40 ani a incetat dupa doi ani, gratie eforturilor internationale.
Nu cred ca in cazul unei crize climatice o sa fim atat de retarzi sa ne razboim intre noi.



8. Cum pana mea se mai folosesc tancuri Abrams/T-14 si avioane F-35/SU-57 in 2042, in epoca javelinelor si stingerelor, in epoca cand dronele cu bombe EMP sau virusi ucigasi pot distruge o tara in cateva secunde, in epoca robotilor?   

Si daca e razboi RUSIA-SUA, cum de nu se apeleaza la arme nucleare? Nici nu se pune problema azi de razboi conventional fiindca rusii  apeleaza la nucleare imediat dupa doctrina lor.

9. Problema e alta -  premiza jocului spune ca toti satelitii s-au ciocnit/prabusit dupa un incident Kessler , cum de mai se duce un razboi daca avioanele si tancurile nu mai au instrumente de navigatie si GPS?


10. Inteleg ca arata bine, dar cum sa duci operatiuni chiar in preajma unei tornade, pe durata unei furtuni de nisip sau in timpul unui uragan?
Bun, nu mai exista sateliti, nu mai exista prognoze meteo, dar rusii si americanii tot se bat chiar si cu tornada la cativa km de ei....WTF?
 
11. Cum pana mea au ajuns americanii si rusii sa se bata in Dubai ?


12. Si de ce numai SUA/NATO vs Rusia? Unde-i China? Unde-i India? Unde-s Iranul, Coreea de Nord,  Coreeea de Sud, Pakistan, Japonia, Turcia,  Egiptul, Brazilia, alte puteri militare semnificative?

Inteleg ca jocul a aparut inainte ca Rusia sa se faca de ras in Ucraina, dar chiar si asa, nu gasesc o explicatie logica de cum ar putea Rusia sa invadeze lumea inca din 2009 toamna, cand era MW2 popular.


13. Parerea mea finala e ca EA a muls prea mult din franciza asta. Trebuiau sa se opreasca la BF1 si aia era.
BFV a fost prea in plus, si facut prost, in bataie de joc..........iar BF42 si mai in plus.

Puteau sa faca remaster-uri la BF1942 si BF2142 cu grafica ca-n BF3  mai bine.


14. Bineinteles ca BF1942, BF2, BF Vietnam, BF2142 nu se mai gasesc pe Origin si cam nicaieri, serverele au fost demult inchise, inclusiv si la BF 2 BC urmeaza.
Because EA!


15. Nu-mi vine sa cred ca spun asta, dar MW II multiplayer e mai jucabil decat BF 2042.


 
« Last Edit: 23 August 2023, 05:11 by peacemaker »
 

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Battlefield 2042 (6)
« Reply #28 on: 31 October 2023, 19:22 »
De bun ce e jocul au bagat si cei de la EA modul zombies ca-n Modern Warfare III....... adica, vreau sa spun oameni sintetici creati in laborator, scapati de sub control din cauza unui AI malefic...........well,