Author Topic: Battlefield 1  (Read 5953 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

alex khan

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Battlefield 1
« on: 20 June 2018, 23:48 »
Pana apare BF V.... care mai joaca BF1?
 

Offline Raziel01

 

Offline droopy_ro

 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Battlefield 1
« Reply #3 on: 12 September 2018, 00:59 »
 

Tocmai recent mi-am cumparat Battlefield 1 cu tot cu season pass-ul   la zi pe 300 lei si astia   il dau gratuit zilele astea si pomanagii care nu pot sa dea 4 euro pentru un abonament lunar  il pot pastra definitiv.

La alte jocuri anterioare n-au facut asa ceva.  Nu-i corect.   Parca ziceau ca nu mai ofera nimic gratuit de cand au  implementat Premium Acces.

Post Merge: 12 September 2018, 01:23
LE:
acum am vazut ca ofera gratis si Premium Membership la Battlefield 4, adica toate DLC-urile.
Insa nu stiu daca le pot pastra definitiv odata ce le-am descarcat. 
« Last Edit: 12 September 2018, 01:23 by skyfallout »
 

Offline droopy_ro

Battlefield 1
« Reply #4 on: 13 September 2018, 20:32 »
Poti sa le pastrezi chiar si daca nu ai jocurile de baza cumparate.
 

Offline vladut50

  • Feedback Score: (1)
  • Old TR: 19 (100%)
  • Jr. Member
  • Posts: 73
    • View Profile
Battlefield 1
« Reply #5 on: 07 November 2018, 20:43 »
Salutare!
Pana acum am jucat si inca joc cateodata BFBC2 si mai ales BF3.

Are rost sa iau BF4 la ora asta sau sa trec direct la BF1?

De BF5 nu poate fi vorba deoarece mi se pare foarte scump.
 

Offline Bogdan_P

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 21 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 39
    • View Profile
Battlefield 1
« Reply #6 on: 08 November 2018, 01:17 »
 Pai asta depinde de tine daca vrei modern sau World War 1.

 Eu unul la Bad Company 2 m-am lipit cel mai mult de expansionul Vietnam, decat de vanilla.

 E posibil ca urmatorul Battlefield sa fie in Coreea (adica intre WW2 si Vietnam), eu unul m-as bucura sa fie Vietnam :D.

 Eu unul le-am luat pe toate de la BC2 mai putin Hardline, iar 5 ma cam indoiesc ca o sa il cumpar, si nu datorita pretului... costa la fel ca orice alt joc nou.

 

Offline Fallen

Battlefield 1
« Reply #7 on: 08 November 2018, 10:13 »
Doamne, ce mult mi-a placut Vietnamul. Mi-l cumparasem de la un tip prin sms, si imi era frica ca mi-a dat teapa, insa a mers si m-am jucat sute de ore.
Abia asteptam sa vin de la facultate si sa ascult muzica din joc :D
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Offline vladut50

  • Feedback Score: (1)
  • Old TR: 19 (100%)
  • Jr. Member
  • Posts: 73
    • View Profile
Battlefield 1
« Reply #8 on: 11 November 2018, 09:35 »
Pai asta depinde de tine daca vrei modern sau World War 1.

 Eu unul la Bad Company 2 m-am lipit cel mai mult de expansionul Vietnam, decat de vanilla.

 E posibil ca urmatorul Battlefield sa fie in Coreea (adica intre WW2 si Vietnam), eu unul m-as bucura sa fie Vietnam :D.

 Eu unul le-am luat pe toate de la BC2 mai putin Hardline, iar 5 ma cam indoiesc ca o sa il cumpar, si nu datorita pretului... costa la fel ca orice alt joc nou.
O as iau BF1 pana la urma. Are review-uri foarte bune, WW1 mi se pare fain si e doar vreo 50 de lei pe unele saituri. De BF V nici nu poate fi vorba acum la lansare cand e 250 de lei....poate la anul sau peste 2 ani cand o sa ii scada pretul.

Totusi traim in Romania unde salariu mediu e 2500 lei.....cam greu sa dai 10% din salariu mediu pe un joc. Nu cred ca un european (unde salariu mediu e de 2500 euro) ar da 250 de euro pe un joc.  ;)
 

Offline droopy_ro

Battlefield 1
« Reply #9 on: 11 November 2018, 13:13 »
BF 1 a tot fost 5$ pe Origin si a avut Premium gratis la un moment dat, nu as da mai mult de atat pe el.
 
The following users liked or thanked this post: vladut50

Offline vladut50

  • Feedback Score: (1)
  • Old TR: 19 (100%)
  • Jr. Member
  • Posts: 73
    • View Profile
Battlefield 1
« Reply #10 on: 11 November 2018, 13:19 »
BF 1 a tot fost 5$ pe Origin si a avut Premium gratis la un moment dat, nu as da mai mult de atat pe el.
O să aștept atunci black friday
 

Offline Bogdan_P

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 21 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 39
    • View Profile
Battlefield 1
« Reply #11 on: 13 November 2018, 20:23 »
O as iau BF1 pana la urma. Are review-uri foarte bune, WW1 mi se pare fain si e doar vreo 50 de lei pe unele saituri. De BF V nici nu poate fi vorba acum la lansare cand e 250 de lei....poate la anul sau peste 2 ani cand o sa ii scada pretul.

Totusi traim in Romania unde salariu mediu e 2500 lei.....cam greu sa dai 10% din salariu mediu pe un joc. Nu cred ca un european (unde salariu mediu e de 2500 euro) ar da 250 de euro pe un joc.  ;)

 Cu un salariu de 2.500 de lei iti permiti in mod normal sa iei un joc nou pe an sau chiar doua, asa cum unii isi permit si placi video de 3,500 lei sau telefoane de 5,000 fara sa aibe salariu mediu din Finlanda si sa aibe apoi de un joc respectiv de un abonament ca sa nu zica ca le-au luat degeaba.

 Nu suntem chiar Republica Moldova sa ne plangem ca vai ce saracie, n-ai bani de TV color.
 

Offline vladut50

  • Feedback Score: (1)
  • Old TR: 19 (100%)
  • Jr. Member
  • Posts: 73
    • View Profile
Battlefield 1
« Reply #12 on: 14 November 2018, 07:56 »
O as iau BF1 pana la urma. Are review-uri foarte bune, WW1 mi se pare fain si e doar vreo 50 de lei pe unele saituri. De BF V nici nu poate fi vorba acum la lansare cand e 250 de lei....poate la anul sau peste 2 ani cand o sa ii scada pretul.

Totusi traim in Romania unde salariu mediu e 2500 lei.....cam greu sa dai 10% din salariu mediu pe un joc. Nu cred ca un european (unde salariu mediu e de 2500 euro) ar da 250 de euro pe un joc.  ;)

 Cu un salariu de 2.500 de lei iti permiti in mod normal sa iei un joc nou pe an sau chiar doua, asa cum unii isi permit si placi video de 3,500 lei sau telefoane de 5,000 fara sa aibe salariu mediu din Finlanda si sa aibe apoi de un joc respectiv de un abonament ca sa nu zica ca le-au luat degeaba.

 Nu suntem chiar Republica Moldova sa ne plangem ca vai ce saracie, n-ai bani de TV color.
Asa este, de multe ori românul isi da 1-2 salarii pe un telefon sau pe o placă video. Asta nu înseamnă că este o decizie bună din punct de vedere financiar.
Mi se pare că Battlefield 5 arată din ce în ce mai bine pe YouTube și mă tentează foarte tare să îl iau și deși mi l-aș permite cu lejeritate, parcă nu mă lasă inima să dau atâția bani pe un joc.  :)
Dar trebuie să recunosc că jocul arată bestial.
 

Offline slicker

Battlefield 1
« Reply #13 on: 14 November 2018, 21:31 »
Nu e vorba de cum arata, e un pic mai fresh, merita jucat acum, macar la inceput cand lumea se da cu capu de pereti si lupta pana la ultima grenada. Se cunoaste ca sunt foarte implicati acum, cand o sa vina turma iar vor incepe base-rape-urile. Nu cred ca am cstigat/pierdut un meci de cand e live la dif de scor mai mare de 50.

Daca joci mai multe de la ei, merita sa iti faci premium pt 100 de euro.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline vladut50

  • Feedback Score: (1)
  • Old TR: 19 (100%)
  • Jr. Member
  • Posts: 73
    • View Profile
Battlefield 1
« Reply #14 on: 21 November 2018, 10:41 »
Este din nou BF1 la reducere pe Origin.