Author Topic: Battlefield V  (Read 29637 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline slicker

Battlefield V
« Reply #75 on: 12 September 2018, 13:00 »
Dap le-am jucat pe toate. Sute de ore, acum atat de multi ani, cu fratemiu sausolo, am luat special inca un PC pt el sa putem juca 1942.

Dar- rose tinted colored glasses, oricat as vrea sa imi mai placa 1942, nu prea mai merge, azi. Si eu is ala care re-joaca Follout 2 si Arcanum in fiecare an, grafica nu e subiect de discutie. Man fiecare cu problemuta lui, e clar, in reprize de 3-4 ore o data pe saptamana cu prietenii in squad, seria BF inca e acolo sus, mult peste concurenta.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Rodon

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 7 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 14
  • Location: Bucuresti
    • View Profile
Battlefield V
« Reply #76 on: 12 September 2018, 13:17 »
....iar Norvegia si Olanda sunt populate de asiatice.

ce parere ai, astea ti se par destul de asiatice?
https://www.thevintagenews.com/2017/03/14/rare-photos-of-indigenous-sami-people-of-the-nordic-areas/

si mai gasesti pe net o gramada de poze cu populatia SAMI.
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Battlefield V
« Reply #77 on: 12 September 2018, 15:18 »
  seria BF inca e acolo sus, mult peste concurenta.
Numarul slab de precomenzi   nu pare sa indice asta.  De aia l-au si amanat in noiembrie, ca sa nu manance bataie de la lansarile lui Black Ops 4, Soulcalibur VI, Red Dead Redemption si Assassins Creed Odyssey.   La ce joc prost se anunta, degeaba l-au amanat in noiembrie   cred ca il vor surclasa si Hitman 2, Fallout 76 si Darksiders 3.
Nu stiu despre ce concurenta vorbesti cand BFV e demult scos din joc inca de cand au aratat trailerul.


 

....iar Norvegia si Olanda sunt populate de asiatice.

ce parere ai, astea ti se par destul de asiatice?
https://www.thevintagenews.com/2017/03/14/rare-photos-of-indigenous-sami-people-of-the-nordic-areas/

si mai gasesti pe net o gramada de poze cu populatia SAMI.

Dar tu ce parere ai, se aseamana Sami cu Asiaticii? 






Eu vad clar o asiatica si un negru (si unul hazliu care e pictat  pe fata ca un scotian) ce lupta in Norvegia . Pe bune, lasati-o mai moale cu trollingul ca e clar propaganda jegoasa SWJ intentionata.   Nu mai zic de uniforme care n-au  nicio treaba cu WW2.







Va las link-urile astea de pe Wikipedia sa cautati soldati negri sau asiatice:

https://en.wikipedia.org/wiki/Norwegian_Campaign
https://en.wikipedia.org/wiki/Battles_of_Narvik


Si clipurile astea:



 



Numai soldati de sex masculin si de culoare alba!   
« Last Edit: 12 September 2018, 15:32 by skyfallout »
 
The following users liked or thanked this post: droopy_ro

Offline Raziel01

Battlefield V
« Reply #78 on: 10 October 2018, 10:40 »
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Battlefield V
« Reply #79 on: 15 October 2018, 00:03 »
Pai  nici BF1 n-a fost chiar stralucit.
De fapt, a fost un mega-dezastru dpdv tehnic, dar unul supraevaluat ca era despre WW1 si se putea juca ca-n Call of Duty in multiplayer.
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Battlefield V
« Reply #80 on: 17 October 2018, 21:50 »
Poveste demna de un film de categoria B difuzat pe DIVA CHANNEL.   
« Last Edit: 17 October 2018, 22:11 by skyfallout »
 

Offline oldshooterman

Battlefield V
« Reply #81 on: 21 October 2018, 00:10 »
Povestea poate fi OK:
 
"In the War Story "Tirailleur," players will take on the role of a French colonial soldier from Africa to fight for the liberation of France, a country he's never seen and which doesn't accept him. "This is the untold story of forgotten soldiers fighting on a forgotten front," tweeted DICE.(ign)

Grafica si actiunea par a fi de calitate.
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Battlefield V
« Reply #82 on: 21 October 2018, 00:20 »
Povestea poate fi OK:
 
"In the War Story "Tirailleur," players will take on the role of a French colonial soldier from Africa to fight for the liberation of France, a country he's never seen and which doesn't accept him. "This is the untold story of forgotten soldiers fighting on a forgotten front," tweeted DICE.(ign)

Grafica si actiunea par a fi de calitate.
BORING!

Am vazut povestea asta in multe filme.
Era ceva deplin nou daca ne lasa sa jucam din perspectiva germanilor, sa ne plimbam cu tancurile nemtesti prin Africa sau cu avioanele deasupra Londrei , sa jucam din perspectiva unui soldat german ce apara plaja Normandiei,  din perspectiva unui soldat neamt ce invada Polonia sau Franta,  sau si mai si,  daca jucam din perspectiva unui soldat japonez pe toata durata razboiului din Pacific!     
Aia era o noutate.
Nu ti se pare cam ciudat ca jucam de prea multa vreme cu Aliatii in jocurile aparute in ultimii 20 de ani?
Cred ca o singura data am putut juca cu nazistii intr-o campanie single-player cu poveste  si aia a fost intr-un joc RTS Company of Heroes: Tales of Valor si aia nu prea bine realizata si prin Men of War.



 

Post Merge: 21 October 2018, 00:32
btw:
in caz ca vreti sa va salvati banii, EA a publicat o portiune din poveste.

Povestea pare mai degraba un thriller jegos demn de difuzat pe Diva Channel   decat poveste de  Razboi.






Nicio legatura cu conceptul de "Battlefield", nicio operatiune dusa la scara mare, nimic despre camaraderia pe care ne-a prezentat-o Call of Duty WW2 sau asa cum ne obisnuisem de la Medal of Honor Alied Assault incoace.....nu, esti doar tu soldatul singurativ, eventual un negru sau o femeie, care macelareste o armata intreaga de germani nazisti.

Serios, nu credeam ca se intoarce roata, ca acum cativa ani, Battlefield si Medal of Homor  puneau accent pe spiritul de echipa si cooperare si Call of Duty era axat pe conceptul de soldatul invincibil si singuratic, acum e invers.

Mai rau e ca vedem cum o fata fara prea mare experienta militara macelareste cu usurinta o intreaga armata de soldati nazisti si mai supravietuieste caderii de pe un pod de la mare inaltime.

Battlefield fratica!   :P

« Last Edit: 21 October 2018, 00:46 by skyfallout »
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Battlefield V
« Reply #83 on: 09 November 2018, 23:04 »
Jocul e asa de deprimant....... :(




........de LAME!

 

Campania e o idiotenie mare cu poveste demna de film de categoria B difuzat pe DIVA Channel marti seara. Are un prolog misto si dupa aia baga nivele de tip "omor sute de nazisti de unul singur",  fara nicio treaba cu vreo operatiune importanta din WW2, nema spirit de echipa,   plus personaje feminine la final care zici ca sunt supereroine . Apropo, povestea dureaza doar 3 ore!  Chiar 2 ore daca esti experimentat sau joci pe nivel scazut de dificultate
Multiplayer- niste harti noi acolo, in rest e cam REHASH dupa BF1 , doar ca poti construi cazemate...asta daca se gaseste careva sa joace tactic pentru ca toti joaca doar pentru kill-uri si pozitii pe tabel
Grafica- aspectual sub BF1 si sub Star Wars Battlefront 1. Nu-mi vine sa cred cat de mult a decazut DICE!  Doar sunetul e impresionant.   
Chipurile personajelor din campanie sunt parca copiate dupa cele ale personajelor din Battlefield 1, inclusiv modelele de soldati din Multiplayer
Femei.....si nimic altceva de spus
Ciu-ciu modul  Battle Royale  ca ala vine in primavara
Ciu-ciu  Ray Tracing
Ciu-ciu ultima parte a povestii , The Last Tiger cu protagonistul nazist- aia cica vine post-lansare  in decembrie
Ciu-ciu Co-Op care cica vine anul viitor
Nu putem juca toate hartile....trebuie sa mai asteptam un an pana vin toate DLC-urile care cica-s gratuite . Are doar vreo opt harti si alea neinteresante: Creta, Aerodromul,  Arras  , Rotterdam,  Narvik, Hamada,   Escaut River si  Hannut
Cam aceleasi  moduri de joc, ca Rush, Combined Arms  si  Firestorm cica sosesc  anul viitor
Buguri la greu
Factiuni precum URSS, SUA, Italia, Franta, China,  Japonia care lipsesc cu desavarsire...exista doar Germania vs Marea Britanie.Deci daca BF1 venise cu vreo sase factiuni + doua adaugate in DLC-uri , BFV are doar DOUA FACTIUNI! BATAIE DE JOC!
Microtranzactii -cica urmeaza   sa fie implementate 
Interesant e ca coperta editiei standard are femeia, iar coperta editiei Deluxe are barbatul :D
Armele si vehiculele sunt singurele care te tin in jocul asta varza.


Oficial, este cel mai prost joc din seria Battlefield si cea mai mare bisnita marca EA dupa Star Wars Battlefront 2 si Mass Effect Andromeda.   
Serios, cat de varza pot fi recenzorii aia care ii acorda note de 10?
« Last Edit: 09 November 2018, 23:16 by skyfallout »
 

Offline Cylix

Battlefield V
« Reply #84 on: 14 November 2018, 23:16 »
Ce parere aveti de joc, il joc de doua zile si pot spune ca e fun jocul, e inca plin de buguri dar factorul fun e acolo, grafic e superb, harta Arras arata superb.
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Battlefield V
« Reply #85 on: 15 November 2018, 03:19 »
Factorul fun s-a terminat de cand seria a devenit tot mai orientata spre arcade de tip Call of Duty si  au abandonat elementele tactice si obligativitatea cooperarii.
In anumite privinte, BFV arata mai bine, dar duce lipsa de varietatea pe care o avea BF1 care aborda cam intreg conflictul. 

Motorul grafic isi cam arata varsta,  deci inca avem parte de limitari ala 2013 toamna.....ma rog, pentru EA, a te arunca pe fereastra de la un etaj  sau a impusca inamicii culcat pe spate cica-s "imbunatatiri".
Frostbite-ul parca nu ma mai impresioneaza asa cum o facea acum 7 ani.
 
 
Hartile arata bine, dar degeaba daca sunt axate doar pe  locatii neinteresante si nu redau bataliile mari asa cum o facea Battlefield 1942 pe motorul grafic actual.
Serios, e careva pe aici interesat de batalia de la Narvik, Rotterda, Hamada, Arras si aerodromul  si alte harti din batalii aleatorii fara mare importanta ?
Nici nu se compara cu hartile din BF3 sau BF4.

Sunt unele buguri acolo cam inacceptabile pentru 2018, demne de versiunea alfa si nu de versiunea finala.
Si mai inacceptabil e ca pentru un joc care cica abordeaza tema WW2 s-a lansat cam prea incomplet.
Serios, numai germani si britanici....cand BF1 a avut sase factiuni la lansare?
Numai 7 harti?
Si amanat o gramada de factiuni, harti,  modul battle royale si inclusiv ultima parte a povestii singleplayer pentru anul viitor? 
Chit ca le ofera cica "gratuit", mi se pare urat.
Din punctul de vedere al multor fani ai seriei, BFV va avea   o lansare  dezamagitoare.

Post Merge: 15 November 2018, 03:50
apropo, jocul cica-i bine optimizat pe directx11, dar pe directx12 inca are buguri.
 


Post Merge: 15 November 2018, 11:23
« Last Edit: 15 November 2018, 11:23 by skyfallout »
 

Offline duke_zz

Battlefield V
« Reply #86 on: 15 November 2018, 12:58 »
hai ca a venit si Ray Tracingul si surpriza.. :)
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Battlefield V
« Reply #87 on: 15 November 2018, 18:14 »
Ray Tracing-ul e degeaba daca nu au si o harti cu batalii precum Stalingrad, Iwo Jima, El Alamein  sau Normandia, si cu soldati costumati corespunzator, fara femei, si cu arme si vehicule redate ca in manualele de istorie militara.

Dar nu  , e mai misto sa bagi harti irelevante si plictisitoare cu pasuni verzi si campii cu  grau, cu aerodrom,  munti inzapeziti cu aurora boreala pe cer pe timp de noapte si ceva desert cu ruine ici colo.


Inchipuiti-va ce tare era  daca asa ceva era facut pe Frostbite 3 cu Ray Tracing.








« Last Edit: 15 November 2018, 18:36 by skyfallout »
 

Offline Cylix

Battlefield V
« Reply #88 on: 15 November 2018, 19:00 »
Pai o sa fie cu timpul, rabdare si tutun. Pana una alt jocul arata demential si gameplayul e fun.
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 

Offline slicker

Battlefield V
« Reply #89 on: 17 November 2018, 00:48 »
Cand ma uit la filmele cu BF1942 ma apuca o nostalgie calma, dar imi dispare repede sentimentul. S-a evoluat enorm, imi vine sa si rad ca la vremea aia mi se pareau mama si tata gameingului :)
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon