Author Topic: Battlefield V  (Read 30030 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Battlefield V
« Reply #90 on: 19 November 2018, 19:00 »
Cat ma bucur ca am anulat precomanda!
Userscore de 3,9 pe PC, userscore de 2,5 chiar si pe PlayStation 4
https://www.metacritic.com/game/pc/battlefield-v

Sa zicem ca-s niste hateri. 

Dar note de 7,5 de la IGN...asta-i grav :D
https://www.ign.com/articles/2018/11/17/battlefield-v-a-multiplayer-review
https://www.ign.com/articles/2018/11/10/battlefield-v-single-player-review

De obicei, un joc notat cu 7 la IGN inseamna  ca nui un joc prost, ci o CATASTROFA.
Si jocuri ca  Star Wars Battlefront 2  a mai primit nota 7 de la IGN.




Jocul cica are multe buguri, pai da-o dracu de grafica si ray tracing, eu vreau sa joc ceva care sa-mi faca placere, nu nervi. 
« Last Edit: 19 November 2018, 19:11 by skyfallout »
 

Offline Ciocanul

Battlefield V
« Reply #91 on: 19 November 2018, 23:24 »
E acelasi joc cu noi skinnuri de anul trecut si de anul trecut si tot asa. Nici un gameplay nou. Eu atata lipsa de imaginatie cata vad in ultima vreme nu credeam sa traiesc. Pe cine dracu incanta ca baga niste femei in poveste cu proteze sau poate in viitor o poveste de dragoste intre 2 homalai. Sa ai o armata de oameni si sa nu mai fii in stare sa inovezi nimic.
Gandeste ceva nou: batalie de 400 de players. RTS combinat cu shooter cu capturare de resurse ce iti dau acces la facilitati noi, vehicule noi, etc. Sa aduca inapoi titan-ul si genul ala de joc din 2142. Sa bage si npc-uri sau ce o mai fi.
E tot mai varza.
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Battlefield V
« Reply #92 on: 19 November 2018, 23:48 »
Cam groaznic  stiind   din 2011 incoace  seria a ramas fixata tot la 64 de jucatori in multiplayer si  totusi  avem hardware suficient pentru a rula macar 100 de jucatori in total pe harti.

 
Daca BF1 a fost decent cat de cat, iar asta si cu ultimul Star Wars Battlefront sunt mizerabile e pentru ca au concediat  angajatii competenti    cu experienta de la DICE  care se mai straduiau sa scoata jocuri decente,    probabil pe motive puerile precum rasism, misoginism sau homofobie ca nu voiau sa aplice agenda progresista si ca sa scape de ei.
Fie au plecat din scarba....
In mod cert in locul lor au angajat  numai tineri  natarai  idioti si lenesi,   genul ala de angajati obedienti care nu aduc nicio sugestie constructiva, nicio idee, doar care  asculta si fac.
Imi dau seama dupa buguri cam ce este si pe la departamentele de testing.


Motivul: EA se inspira dupa modelul Activision, efort minim depus pentru a scoate profit mare, probabil cea mai uzata strategie de succes  folosita de gigantii corporatisti.

Se observa ca in aceeasi maniera au  ruinat francize ca  Wing Commander,  Ultima, Burnout, Command and Conquer, Medal of Honor, Sims, Sim City, Crysis, Dead Space, FIFA, Need for Speed, Dragon Age,  Mass Effect, Star Wars Battlefront si acum Battlefield, iar urmatorul pe lista e Titanfall. 
Ei chiar vor sa-si ruineze francizele intentionat ca sa scoata din rahat brici si stiu ca multi cumpara rahatul ala.


 
« Last Edit: 19 November 2018, 23:53 by skyfallout »
 

Offline Raziel01

 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Battlefield V
« Reply #94 on: 21 November 2018, 15:07 »
www.thegameslashers.com/2018/11/battlefield-v-multiplayer-impressions.html
Felicitari pentru recenzie.

Chiar eram satul de la atata limonada bauta dupa ce am vazut primele recenzii ai caror autori ii acordau jocului note de 9 si 10.  Era sa trec la grepfrut, dar spre surprinderea mea, pana si IGN i-a dat nota 7,5.







Astept si recenziile lui  videogamedunkey si Angry Joe, inclusiv al celor de la GamingSins...cred ca va fi un episod  interesant avand in vedere ca povestea e mega-praf.

Deja imi lipsesc analizele aprofundate despre gameplay ale lui TOTAL BISCUIT.   :'(
« Last Edit: 21 November 2018, 15:14 by skyfallout »
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Battlefield V
« Reply #95 on: 03 December 2018, 15:41 »
5/10 de la Angry Joe


si vanzari cu 50-60 % mai putine fata de BF1

asta merita jigodiile feministe leftiste care au acaparat DICE

« Last Edit: 03 December 2018, 15:50 by skyfallout »
 

Offline FireMan

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 34 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 20
    • View Profile
Battlefield V
« Reply #96 on: 08 December 2018, 02:11 »
Deja se lasa cu scandal.


https://www.windowscentral.com/battlefield-v-discounted-50-percent-veteran-players
https://forums.battlefield.com/en-us/discussion/168701/battlefield-5-50-off-to-veteran-players-2-weeks-after-release

In alte parti se poate cumpara BF V cu 50% reducere daca ai deja unul din jocurile Battlefield 1, Battlefield 4, sau Battlefield Hardline. Sunt disperati.
La noi vad ca se vinde cu doar 33% reducere... si nu specifica nimic de oferta amintita mai sus. Noi nu meritam 50% reducere, suntem mai fraieri. Chiar ma gandeam zilele trecute sa-l cumpar, dar dupa ce am vazut cateva review-uri mi-a cam pierit cheful. Cred ca o sa zic pas de data asta.
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Battlefield V
« Reply #97 on: 13 December 2018, 15:31 »
A aparut la bunica varianta neortodoxa, sincer, chiar are o grafica de zile mari, orice s-ar zice, pacat ca e lipsit de feeling storyul si sters complet, ar fi putut iesi minunatii din motorul asta grafic (mie mi se misca decent 40-50 fpsuri, toate pe max pe un i5 3570k si placa video 970 si 16gb ram - oricum e super depasit sistemul); se vede clar ca s-a investit mult banet, orice s-ar zice. Pe de alta parte, s-a ajuns mult prea departe ca si organizatie corporatie EA/Ubisoft si de aceea si rezultatele sunt care sunt (axate pe profit, multiplayer, etc.). Eu mai cunosc la EA de la AFI TL si inteleg mecanismele, daca le privesti in ansamblu...totul este comercial, precum si craciunul, din pacate.

Acum ce sa zic, probabil ca 60 euro clar nu merita, cel putin pe mine nu ma mai atrage neam universul WW2, mi se pare super rasuflat, suntem in 2018, la naiba...Ar fi putut iesi o continuare mult mai draguta la Battlefield 3/4 , razboi modern, dar nu cu tot felul de kkturi ca in CALL of Duty, ci ceva realist, prin Ucraina, cu tehnica de lupta militara moderna dar nu SFuri si exagerari. Asta e, poate peste cativa ani
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline Raziel01

Battlefield V
« Reply #98 on: 14 December 2018, 03:08 »
Sa scot niste screenshot-uri de la arhiva sa-ti arat de ce nu are o grafica de zile mari? :D
 

Offline slicker

Battlefield V
« Reply #99 on: 14 December 2018, 16:47 »
Bai voi sunteti nebuni. Il joc in disperare. E mult peste BF1 si cred ca e prima data de la BF3 incoace de cand joc in halu` asta :)

Si e pacat tinand cont cat de diferit e fata de BF1, mult mai dinamic, mai frumos, mai visceral, plm, nu ma intereseaza SP, numai MP ce bag la el, mi-a intrecut cu mult asteptarile. Oi fi eu nebun cine stie.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Raziel01

Battlefield V
« Reply #100 on: 15 December 2018, 00:37 »
Bai voi sunteti nebuni. Il joc in disperare. E mult peste BF1 si cred ca e prima data de la BF3 incoace de cand joc in halu` asta :)

Si e pacat tinand cont cat de diferit e fata de BF1, mult mai dinamic, mai frumos, mai visceral, plm, nu ma intereseaza SP, numai MP ce bag la el, mi-a intrecut cu mult asteptarile. Oi fi eu nebun cine stie.

Mult mai dinamic decat Bf1 care este un Call of Duty pe harti mai mari?  S-ar putea sa aiba Activision o franciza pentru tine. :D
 

Offline FireMan

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 34 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 20
    • View Profile
Battlefield V
« Reply #101 on: 23 December 2018, 15:51 »
Este 50% reducere pe Origin. Sa-l iau, sa nu-l iau... :)
 

Offline tphase

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 104 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 8
  • Location: Timisoara
    • View Profile
    • IMAWO Inc
Battlefield V
« Reply #102 on: 27 December 2018, 09:00 »
Indeed, senzationala grafica... pentru 2014...

Ultra / 1080p:

http://i64.tinypic.com/rjmis5.png

Post Merge: 27 December 2018, 10:19
De zile mari grafica:

« Last Edit: 27 December 2018, 10:19 by tphase »
Calea cea dreapta - calea upgrade-ului vesnic
 

Offline Ciocanul

Battlefield V
« Reply #103 on: 28 December 2018, 10:42 »
Zici ca e Far Cry naispe din 2008 :D
 

Offline oldshooterman

Battlefield V
« Reply #104 on: 29 December 2018, 02:13 »
Far Cry 1 din 2004 cu setari maxime si in rezolutie mare arata chiar bine la exterioare... A fost cel mai impresionant la vremea respectiva.