Author Topic: Battlefield V  (Read 29634 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline slicker

Battlefield V
« Reply #105 on: 30 December 2018, 20:04 »
Aia e 100% sistemul lui. Eu nu am vazut asa texturi. Nu cred ca este pe piata un joc mai bine lucrat la grafica. Sa fim carcotasi, dar la grafica, daca nu ai sistem de acum 5 ani, nu ai ce sa te plangi.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Raziel01

Battlefield V
« Reply #106 on: 31 December 2018, 00:32 »
Vrei sa scot eu screenshot-urile? :D Nu arata asa peste tot, dar jocul nu arata foarte bine. Grafica e sloppy pentru ca nu au investit suficient. Este clar ca nu sunt dispusi sa ofere mai multa calitate daca nu au suportul financiar oferit de un Season Pass. Jocul e facut sa obtina profit maxim cu efort minim, dar se pare ca de data asta nu le-a mers.
Am folosit acest exemplu in mai multe discutii, dar mi se pare cat se poate de elocvent. Uite niste animatii half-assed din campania jocului. Nu prea vezi asa ceva in RDR2 si e de vreo 50 de ori mai mare:
https://youtu.be/JmlpHDeHjDE?t=522
« Last Edit: 31 December 2018, 00:34 by Raziel01 »
 

Offline Trustme

Battlefield V
« Reply #107 on: 31 December 2018, 01:04 »
Alea sunt bug-uri. Si Far Cry si Crysis a avut astfel de probleme cu texturile.

Mie imi place grafica, dar tine si de gusturi, asa ca e posibil ca unora sa nu le placa.
 

Offline Raziel01

Battlefield V
« Reply #108 on: 31 December 2018, 03:28 »
Ala nu e bug e un minus grafic dintr-un cutscene. Stilul artistic tine de gusturi, grafica tine de partea tehnica si se poate judeca destul de obiectiv.
« Last Edit: 31 December 2018, 03:33 by Raziel01 »
 

Offline Trustme

Battlefield V
« Reply #109 on: 02 January 2019, 18:51 »
Poza pusa de tphase este din joc iar in filmuletul pus de tine n-am observat bug-uri.
 

Offline Raziel01

Battlefield V
« Reply #110 on: 02 January 2019, 20:32 »
Uita-te mai atent cum trece tancul peste masina aia.
 

Offline Trustme

Battlefield V
« Reply #111 on: 02 January 2019, 21:19 »
LOL! Mai mut ca sigur ca masina aia era blindata.  Nu observasem faza aia, thanks!  :)))
 

TrevorArthur

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Battlefield V
« Reply #112 on: 14 January 2019, 23:17 »
Pros
+Grafica
+Ray Tracing
+Sunetele
+Animatiile
+No premium pass
+Distrugerile
+Elemente de constructie preluate din Fortnite
+in sfarsit am putut juca cu un german nazist in single-player

Cons
-putine arme,putine harti,  putine vehicule
-doar doua factiuni: Marea Britanie si Germania Nazista
-joc incomplet - fara battle royale,  modul Co-op si Tides of War la lansare, iar ultimul capitol de poveste si tocmai ala mai bun  abia prin decembrie a sosit
-HUD cam futurist
-povestea in sine - cica povesti nespuse din WW2, dar de fapt au fost inventate si sunt si  plictisitoare 
-propaganda feminista SJW..... no offence, dar mai mult a stricat
-glitch-uri si unele texturi asa cum s-a observat si aici
-optimizarea
-uniforme lipsite de acuratete, zvastika cenzurata
-microtranzactii
-stilul de gameplay in multiplayer parca preluat dupa Call of Duty
-clasele
-fronturi de razboi cam neinteresante
-nu mai exista cooperare si  tactica  deloc




Jocul asta nu merita luat nici macar la 30 de euro, poate doar la 10 euro .  E oricum o pierdere totala de timp pentru ca nici nu ofera senzatia de joc WW2. 


Battlefield 1 Revolution si-a meritat investitia binevenita de 60 euro din partea mea. Asta nu prea....
« Last Edit: 14 January 2019, 23:20 by TrevorArthur »
 

Offline FireMan

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 34 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 20
    • View Profile
Battlefield V
« Reply #113 on: 25 January 2019, 20:07 »
Probabil cel mai slab joc din seria BF, alaturi de Hardline. Plin de bug-uri.
 

Offline FireMan

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 34 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 20
    • View Profile
Battlefield V
« Reply #114 on: 30 January 2019, 20:11 »
Deja este plin de codati:
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Battlefield V
« Reply #115 on: 06 February 2019, 12:58 »
https://www.gamepressure.com/e.asp?ID=2349  Sales of Battlefield V have exceeded 7.3 million copies but the game’s publisher Electronic Arts is visibly disappointed.
 

Offline dat.draque

Battlefield V
« Reply #116 on: 25 March 2019, 15:47 »
Today we are dropping knowledge bombs on Firestorm, the battle royale mode coming to Battlefield™ V with a unique focus on iconic Battlefield™ squad play and vehicular combat. We're also revealing a new Battlefield V pre-order offer that includes the special Firestorm Ranger Set, inspired by (but not limited to) the mode.

https://www.ea.com/games/battlefield/battlefield-5/news/this-is-battlefield-5-firestorm-and-pre-order

 

Offline Fallen

Battlefield V
« Reply #117 on: 26 March 2019, 09:48 »
Frumos era sa bage si ei modul ca free to play. Cine vroia battle royale, lasa de mult bf-ul pentru apex/cod/pubg/fornite/etc.
Cine a ramas pe battlefield, a ramas pt experienta multiplayer-ului vanilla, nu BR. Poate atrageau oameni cu F2P, asa.... ciuciu.
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Offline oldshooterman

 

Offline oldshooterman

Battlefield V
« Reply #119 on: 21 January 2020, 18:08 »
Povestile single player sunt misto, impresionante, tragice, independente. Grafica e reusita si de calitate. Merita jucat chiar daca e scurt si dupa fiecare misiune iti lasa o stare de tristete. Nota 8 pentru SP.