Author Topic: [Vand] Carcasa Cooler Master Cosmos 2 si kit watercooling  (Read 712 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline delta99

1. Vand o carcasa pentru PC Cooler Master Cosmos 2. Este in stare foarte buna, pachet complet, cutie si toate accesoriile. Detin si factura de achizitie. Prezinta zgarieturi minore, nu se observa.
Separat de carcasa am achizitionat panoul lateral din sticla de la editia aniversara 25 ani direct de la ei de pe site. A ajuns cca 100 euro cu transport cu tot. E din sticla fumurie foarte groasa, curbat. Se vede in poze. Evident ca ofer si panoul original.
Carcasa dispune si de un fan controler integrat ce poate controla 8 ventilatoare. Vine doar cu 1 ventilator frontaal de 200mm.
Suporta toate standardele de placi de baza de la mitx la eatx si chiar si placi cu 2 procesoare.
Se pot realiza setup-uri pe aer sau instalatii complexe pe apa, fiind foarte spatioasa. Se pot demonta anumite module cum ar fi cage-urile pt hdd.
Atentie ca are o greutate de peste 20kg, finnd realizata din metal foarte gros si aluminiu.
O vand intrucat dupa redecorarea din casa nu mai am spatiu. Necesita spatiu mai amplu, fiind foarte mare.

Pretul e de 1500 ron cu panoul de sticla inclus si nu este negociabil. Asigur si transportul in acest pret. Carcasa costa ultima data cand era in stoc 2400 la Pcgarage, fara panoul transparent.

2. Vand un kit de racire pe apa pentru procesoare.
In afara de radiator aveti toate componentele necesare pentru o racire performanta pe lichid pentru orice procesor.

Pompa este Raijintek Antila D5 RGB
Este o pompa foarte performanta, Laing D5, cu debit de 900l/h, iluminare RGB si control al turatiei, plus rezervor mare. Arata si foarte bine.

Waterblock-ul este Raijintek CWB RGB
Am doua waterblock-uri identice, unul este nou, celalalt folosit doar ca i-am stricat ledurile si nu mai functioneaza iluminarea. Il dau separat cu 130 ron.
Waaterblock-urile aau prindere pentru orice socket Intel sau AMD, inclusiv pentru AM4, sunt full cupru placate cu nichel.

Pe langa astea am si o gramada de fitinguri si tevi, practic nu mai trebuie sa cumparati nimic, indiferent de ce veti face.

Am cumparat o carcasa noua, cu distroplate dedicat si nu mai pot folosi pompa intrucat distroplate-ul are pompa inclusa.

Pretul e de 800 ron pentru toate si este fix!!! Practic mai ieftin decat multe modele de AIO-uri, care evident sunt inferioare.
 

Offline delta99

Carcasa Cooler Master Cosmos 2 si kit watercooling
« Reply #1 on: 03 March 2021, 19:20 »
Se poate vedea in linkul de mai jos cum carcasa Cooler Master Cosmos C700P (foarte asemanatoare cu asta, practic o editie usor revizuita) a fost mai buna carcasa pentru pc in 2020!

https://www.pcgamer.com/best-pc-case/
 

Offline delta99

Carcasa Cooler Master Cosmos 2 si kit watercooling
« Reply #2 on: 12 March 2021, 19:33 »
UP!
Dupa o ultima analiza pot da carcasa cu panou cu tot la 1200!
Sub acest pret se pastreaza.
 

Offline delta99

Carcasa Cooler Master Cosmos 2 si kit watercooling
« Reply #3 on: 16 March 2021, 10:03 »
Carcasa o va lua neophitus, componentele watercooling nu se mai dau.
Topic closed.