Author Topic: [Vand] Vand placa video Asus rog strix Nvidia Geforce 3080 10 gb memorie video noua nefolosita  (Read 732 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Vand placa video Nvidia ASUS ROG STRIX RTX 3080 cu 10 gb memorie video.

Placa este noua, nu s-a minat, nu s-a jucat cu ea, absolut deloc :)

Am luat un sistem de la altex myria (i7-10700KF) si mi se pare totusi ca am exagerat cu suma, as vrea sa pastrez sistemul si sa fac un downgrade la 3060/3060ti (as putea eventual o perioada sa raman si cu vechiul 2060 de pe vechiul sistem).

Accept un schimb doar cu placa aceasta (deci 3060/3060ti ar fi de preferat), dar doar daca este noua si are si garantie. Altfel va rog nu insistati, in cazul in care nu se vinde in urmatoarele zile, probabil voi pastra sistemul si ma voi bucura de el, corespunzator :)

Accept testare doar la mine acasa, nu ma pricep cu trimisul si nici nu este cazul la o asemenea placa si nici nu am timp cu trimis prin provincie, daca o doriti, incercati sa faceti in asa fel incat sa fie confortabil pentru toata lumea, eventual trimiteti pe altcineva, etc.

Recomandat pentru gaming Da

Alimentare separata 3x 8-pin PCI-E
Backplate Da
Iluminare Da

Mai multe detalii va pot da doar daca ma intrebati si sunteti cu adevarat interesati de achizitie.

Rog si ofer seriozitate, multumesc.
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline Tzeb

Pune si pretul cerut.
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Scuze, m-am grabit caci sunt aglomerat astazi, pretul este de 11500 ron negociabil.
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline shoke731

  • Feedback Score: (1)
  • Newbie
  • Posts: 4
    • View Profile
Să presupun că ăla este prețul ce l-ai dat pe toată unitatea și acuma vrei să ieși cu restul gratis ?

Trimis de pe al meu SM-N960F folosind Tapatalk

 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
A fost mai mult, dar nu stiu daca conteaza asta atata vreme cat astea sunt preturile, nu ca cer eu aiurea. Ca e suma in sine enorma, da, suntem cu totii de acord. Dar daca vreau de exemplu sa iau un 3060 vad ca sunt 5-6000 ron, asta este piata, nu ma injura pe mine, dar vezi si pe olx ca nu gasesti sub 115-12000 ron 3080. Eu incerc o varianta de optimizare.

Repet, si mie mi se pare ireal, dar nu vreau sa ies nici eu in pierdere, pentru ca nici mie nu imi da nimeni de pomana, cum nici tie de exemplu nu cred ca iti da. Urmareste si tu sistemele, asuma-ti si ia daca te tine portofelul (pe mine ma tine si sa stau cu ea adica am luat in considerare si varianta asta, nu ca ma laud, dar nu stau in banii astia, doar ca de principiu nu mai sunt copil sa dau mii de euro pe un sistem pe care oricum nu o sa-l folosesc prea mult, deci e vorba de principiu :) nici macar nu am ce face cu puterea unei bestii de 3080, nu am monitor 4k full, am doar un TV Oled dar care cred ca merge in 30hz mi se pare....)

Anyway, cine este interesat ma anunta, deja se anunta 2 care vor sa vina sa ia placa cash, sper sa nu ma faca sa pierd timpul de pomana.
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline vLD

Macar daca zici ca iesi in pierdere fa-o intr-un mod civilizat caci sistemul a fost fix 11.499, tu vinzi placa cu 11;500 si fara garantie. Poti s-o vinzi si la 20k placa dar macar n-o intoarce ca la braila.
https://altex.ro/sistem-desktop-pc-myria-vision-v40win-powered-by-asus-intel-core-i7-10700kf-pana-la-5-1ghz-32gb-ssd-480gb-nvidia-geforce-rtx-3080-10gb-windows-10-home/cpd/CLCVISION40WIN/

Asta a fost sistemul, saptamana trecuta se gaseau 3080 pe caseking la 1800-2000 euro si cu garantie europeana, tu din pacate nu ai garantia ca ai rupt sigiliul. Spor la vanzare.
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Nu inteleg unde am intors-o ca la braila, va contraziceti de scorurile enorme care sunt pe piata, dar piata nu o fac eu, incerc sa optimizez in folosul meu, dar nu ma ascund. Clar nu aveam nevoie de un 3080 desi poate era nice to have it, insa nici macar monitor nu am 4k :)

Anyway, s-a vandut mai devreme, caut un 3060 decent si corect, insa la cum i-am vazut pe cei care au luat-o, nu m-as incumeta sa iau SH, voi lua pe firma si mai recuperez si tvaul vad ca sunt in jur de 5000-5500 ron - minus 19%, e decent :)

P.S. Ah, vedeti ca eu am pus 11500 ron negociabil, ca si pe olx, pretul cu care am dat-o a fost 10500 ron, asta a fost targetul meu, 10500 ron, deci nu cat a fost sistemul in total :)
A nostalgic member of CG Forum since 2000....