Author Topic: Condica de reclamatii  (Read 60761 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline AlexU

Condica de reclamatii
« Reply #105 on: 19 June 2024, 18:43 »
@BLIXIE Salutare, mai fac o incercare. Citeste te rog din nou mesajul meu de mai sus, astept sa-mi confirmati pana vineri ca s-a rezolvat amiabil. Mersi
 

Offline Asth

Condica de reclamatii
« Reply #106 on: 25 June 2024, 12:02 »
Deși vă ignoră nonstop, specimenul jucăuș încă are activitate!...
 
The following users liked or thanked this post: MangoBambo

Offline MangoBambo

Condica de reclamatii
« Reply #107 on: 26 June 2024, 09:35 »
@BLIXIE Salutare, mai fac o incercare. Citeste te rog din nou mesajul meu de mai sus, astept sa-mi confirmati pana vineri ca s-a rezolvat amiabil. Mersi

Pot confirma ca nu s-a rezolvat nimic :)

Deși vă ignoră nonstop, specimenul jucăuș încă are activitate!...

poate citeste cineva acest thread inainte de a vorbi cu el...

De mentionat "garantie full" :)))))))))))))
 

Offline Asth

Condica de reclamatii
« Reply #108 on: 26 June 2024, 14:34 »
Întotdeauna un escroc este confirmat și de limbajul folosit în postările sale:

@Asth , cauta definitie samsar si dupa aia sa vorbesti, faci pe interesantul sau cum?....ai aparut si tu pe aici sa comentezi , ai cumparat tu de la mine ceva sau?....daca nu taci dracu din gura .....

Sunt foarte mulți din categoria asta, par de cuvânt doar înainte de-a face tranzacția cu ei, apoi își dau în petec și te scuipă pe forum, în situația în care le bați obrazul că nu s-au ținut de cuvânt...

Oricum ar fi, specimenul își va face un alt cont aici ca să-și vândă marfa cu factură pe firmă, căci doar așa își tot duce viața: pe baza cumpărătorilor naivi!

Totuși, de ce-ai dat banii din mână, imediat după momentul în care ai observat că nu-s și actele în cutie?
 

Offline Asth

Condica de reclamatii
« Reply #109 on: 28 June 2024, 15:35 »
De mentionat "garantie full" :)))))))))))))

Pe timpuri, mai exista un astfel de specimen, care tot baga capul în poză că deține garanții de 3 ani pe firmă, de exemplu aici:

https://forum.computergamers.ro/componente-pc-(procesoare-memorii-placi-de-baza)/(vandschimb)-palit-geforce-rtx-2080ti-gamingpro-oc-11gb-gddr6-352-bit-garantie-3/msg17954/#msg17954


Nu este exclus ca să fie vorba practic despre unul și același bișnițar - cu carte de muncă în domeniul învârtelilor/matrapazlâcurilor/furtișagurilor/schimburilor de componente PC!...
 

Offline BLIXIE

Condica de reclamatii
« Reply #110 on: 07 July 2024, 02:22 »
Si daca nu vreau sa ramanem prieteni ce faci?.......omul pentru cat de nesimtit a fost nu va primi nimic de la mine, am toate actele dar nu le va vedea..si nici nu il voi ajuta in caz ca are nevoie de ele la garantie....asta ca sa incheiem subiectul...cat despre tine, de cand e treaba ta sa dai ban pe niste chestii care nu te privesc, sunt user vechi, am numai tr bune, am colaborat cu mai toti userii cunoscuti de aici inclusiv cu adminii si ce sa vezi, nimeni nu a avut probleme, in schimb cand un cacacios de newbie face gura ii iei imediat apararea, stai linistit ca nu am mare nevoie de forumul asta ca sa imi vand produsele in caz ca ai de gand sa imi dai ban iar....si oricum imi pot face linistit un alt cont, nu sunt disperat dupa TR....cat despre Mango , sper sa nu ma vad cu el vreodata .........

Post Merge: 08 July 2024, 00:57
De mentionat "garantie full" :)))))))))))))

Pe timpuri, mai exista un astfel de specimen, care tot baga capul în poză că deține garanții de 3 ani pe firmă, de exemplu aici:




https://forum.computergamers.ro/componente-pc-(procesoare-memorii-placi-de-baza)/(vandschimb)-palit-geforce-rtx-2080ti-gamingpro-oc-11gb-gddr6-352-bit-garantie-3/msg17954/#msg17954


Nu este exclus ca să fie vorba practic despre unul și același bișnițar - cu carte de muncă în domeniul învârtelilor/matrapazlâcurilor/furtișagurilor/schimburilor de componente PC!...


Nu te mai baga ca musca in cacat ca nu ma impresionezi, componentele sunt luate pe PFA deci au garantie full de 36 luni...cele pe firma au 12 sau 24.....cat despre bisnita...taci dracu de distrus, daca nu sti ce inseamna bisnitar nu mai comenta ca un .......   eu le iau cu pretul full si le dau cu pret mult mai mic....cum le iau si de ce e treaba mea...asa ca dupa ce inveti ce inseamna bisnitar vino aici sa mai vorbim
« Last Edit: 08 July 2024, 00:57 by BLIXIE »
 

Offline AlexU

Condica de reclamatii
« Reply #111 on: 08 July 2024, 05:27 »
Daca mie mi te adresai cu prima parte, ai primit banul fiindca ai fost lipsit de bun simt. S-a discutat atat public, cat si in privat, ramasese ca ii trimiti omului documentele promise.

Banul a fost initial de 7 zile, sperand ca ai fi totusi dispus sa tii de contul tau, dat fiind fostul TR si actualele tranzactii. In schimb, cu ultimul tau mesaj, m-ai lamurit. Banul s-a transformat in permanent.
 

Offline MangoBambo

Condica de reclamatii
« Reply #112 on: 25 July 2024, 19:46 »
Ai revenit blixie? @sirrepty

nu cumva spuneai sa stam linistiti ca nu ai mare nevoie de forumul acesta?
o noua dovada a ipocriziei tale :P

speri sa nu te vezi niciodata cu mine, s-a umflat orezu in tine?:))))))

cred ca ai dovedit tuturor ca esti un tepar si un ipocrit. bafta pe noul cont :P

PS. http://www.antifrauda.ro/Sesizeaz%C4%83-o-fraud%C4%83-c-25.html

Nu te mai baga ca musca in cacat ca nu ma impresionezi, componentele sunt luate pe PFA deci au garantie full de 36 luni...cele pe firma au 12 sau 24.....cat despre bisnita...taci dracu de distrus, daca nu sti ce inseamna bisnitar nu mai comenta ca un .......   eu le iau cu pretul full si le dau cu pret mult mai mic....cum le iau si de ce e treaba mea...asa ca dupa ce inveti ce inseamna bisnitar vino aici sa mai vorbim
 

Offline revox

Condica de reclamatii
« Reply #113 on: 04 August 2024, 09:23 »
2 chestii am de zis.
1. piesele pc (memorii/mobos/gpus/cpus/etc) n au service autorizat cum are un laptop/tv/telefon de ex. Piesele pc se rezolva strict prin magazinul de unde au fost luate.
2. piesele pc au garantie in cazul achizitiei pe firma cat e si pentru fizice. eu n am vazut in viata mea sa fie diferite. Daca era laptop/telefon, exista diferenta asta de garantie. Unde este mentionat clar ca este de 12 luni garantia.
EX: https://www.emag.ro/laptop-hp-250-g10-cu-procesor-intel-core-i5-1335u-10-core-1-3ghz-up-to-4-6ghz-12mb-15-6-inch-fhd-intel-uhd-graphics-8gb-ddr4-ssd-512gb-pcie-nvme-free-dos-dark-ash-silver-725g5ea/pd/DRRHQYYBM/?utm_campaign=share%20product&utm_medium=ios&utm_source=mobile%20app

Iar la memorie, exista garantie pe viata si pentru fizice si pentru firme.
https://www.emag.ro/memorie-corsair-vengeance-lpx-black-32gb-ddr4-3200mhz-cl16-dual-channel-kit-cmk32gx4m2e3200c16/pd/DN1WQ6BBM/?utm_campaign=share%20product&utm_source=mobile%20app&utm_medium=ios

Nu va mai lasati pacaliti, semnele sunt peste tot. Doar sa fim atenti la ele. :)