Author Topic: Moderatori  (Read 12568 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ionion

Re: Moderatori
« Reply #30 on: 21 May 2018, 10:54 »
Vorbiți aici de "oldshooterman", cel care posta în secțiunea HARDWARE , mai mereu, fără a indica și sursa informațiilor sale?
Țin minte că, de mai multe ori, i-am atras atenția să posteze și site-ul de unde a făcut Copy/Paste, iar el ignora de fiecare dată atenționările mele.

Totuși, mai există vreun moderator de pe CG, care să nu fi dorit instant aceeași funcție și aici?...
Ai postări interesante, contribui la îmbunătățirea calității acestui forum, atunci meriți să fii moderator, iar de pe CG știu că doar "Mir" merita 100% o astfel de funcție, întrucât chiar dădea sfaturi avizate.
Da , despre acea persoana e vorba , care posta de la el anumite stiri fara nici un link.
 

Offline AlexU

Re: Moderatori
« Reply #31 on: 21 May 2018, 11:41 »
Va rog sa incetati in acest moment cu atacul la persoana. Am luat o decizie, va rog sa o respectati. Testez functia de Warn/Ban daca nu va potoliti.
 

Offline CBR

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 6
  • Location: Bucuresti
    • View Profile
Re: Moderatori
« Reply #32 on: 21 May 2018, 12:01 »
Hello & thanks de mesaj. E buna intiativa, sper sa prinda aripi.

Desi eram MOD pe GSM&Telecomunicatii si Generalitati, din pacate nu prea mai dispun de timpul necesar moderarii. Prefer sa las pe altii cu mai mult timp. In plus, e mai bine cu mai putini moderatori, dar activi (problema asta era si pe computergames de la o vreme).
Kudos pentru efort si iti doresc multa rabdare.  ;D
 

Offline AxA

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 26
  • Location: Orion–Cygnus Arm
  • Mostly Harmless
    • View Profile
Re: Moderatori
« Reply #33 on: 21 May 2018, 17:44 »
Daca nu se intoarce Ivan inapoi (care facea o treaba (in calitate de moderator si nu numai) excelenta pe Stonehenge) ma ofer sa ajut la moderare acolo daca e nevoie. In 2001 Peke a creat Stonehenge la sugestia mea, de fapt mi-a facut o sectiune pentru ideile pe care le aveam pe atunci, si am moderat cativa ani, pana cand nu am mai avut timp si am luat o pauza de cativa ani de la internet... Nu stiu daca aici se va modera pe sectiuni, sau doar global, dar daca e nevoie, let me know.

Intre timp, e cineva interesat de un concurs pentru logo? Sau ma apuc si desenez eu unul, doua, si mai vedem?
Don't Panic.
 

Offline AxA

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 26
  • Location: Orion–Cygnus Arm
  • Mostly Harmless
    • View Profile
Re: Moderatori
« Reply #34 on: 21 May 2018, 17:45 »
Bug report: am scris 4 posturi azi dimineata, si acum, cand am scris al 5-lea (cel de mai sus, dupa cel putin 5-6 ore) am primit eroare de ai postat mai recent de 30 de secunde - si nu ma lasa sa postez. Nu a mers pana cand nu am dat Full-text Editor and Preview si apoi am dat submit din nou...
Don't Panic.
 

Offline Benvolio

Re: Moderatori
« Reply #35 on: 21 May 2018, 18:11 »
AxA este intr-adevar AxA de pe vechiul CG - l-am verificat pe PM. Si din cate-mi amintesc, el cu Cd si parca si Masi au moderat Stonehenge inaintea mea.

Mi se pare buna ideea de concurs pt logo.
« Last Edit: 21 May 2018, 18:14 by Benvolio »
 

Offline AlexU

Re: Moderatori
« Reply #36 on: 22 May 2018, 01:12 »
Bine ati venit!

Cat timp puteti confirma intre voi ca accesul este meritat, iar in spatele nick-ului intr-adevar se ascunde persoana cunoscuta de voi, ma puteti contacta si va voi oferi acces la moderare.

@AxA: Mai umblu la forum, sunt frecvente anumite erori in acele momente.
 

Offline Outofmymind

Re: Moderatori
« Reply #37 on: 22 May 2018, 01:19 »
N-as vrea sa cred ca avem doppelgangeri pe aici
Drop the Punisher on one end of Latveria, and the Hulk on the other, and see who gets to the middle first.
 

Offline astateofmind

Re: Moderatori
« Reply #38 on: 22 May 2018, 05:04 »
Va rog sa incetati in acest moment cu atacul la persoana. Am luat o decizie, va rog sa o respectati. Testez functia de Warn/Ban daca nu va potoliti.

Deocamdată nu am văzut nici un atac la persoana ;)

Cei care și-au exprimat opiniile despre olds au făcut-o destul de decent. Olds are destul de multe ori opinii cel putin ciudate și din când in când făcea și adhominem, nu e chiar ațat de calm ;)

Dar eu personal nu am nimic împotriva ideii olds moderator, atâta timp cât nu abuzează și moderează echilibrat.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline doppelgänger

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Moderatori
« Reply #39 on: 22 May 2018, 09:26 »
N-as vrea sa cred ca avem doppelgangeri pe aici

Ba da, avem!
 

Offline faraverete

Re: Moderatori
« Reply #40 on: 22 May 2018, 09:32 »
E o diferenta intre a avea conceptii diferite despre lucruri si a modera o sectiune. Chit ca nu postam mult, citeam o mare parte din topicurile de pe CG unde mai frecventa si oldshooterman, iar daca are timpul necesar, il vad ca fiind un om suficient de echilibrat sa modereze. :)
The only limit is your own imagination
 

Offline Sylver Cheetah 53

Re: Moderatori
« Reply #41 on: 22 May 2018, 11:54 »
Nu mi se pare cea mai înţeleaptă idee preluarea moderatorilor de pe vechiul CG. Acolo erau multe abuzuri. Dacă-l pui şi pe ild12, eu mă retrag.

Offline Outofmymind

Re: Moderatori
« Reply #42 on: 22 May 2018, 13:41 »
N-as vrea sa cred ca avem doppelgangeri pe aici

Ba da, avem!

Ntz, eu am folosit pluralul :)

@Cheetah: De la vechii moderatori stii la ce sa te astepti. Predictibilitatea e buna si ea. In plus, nu cred ca sunt multe lucruri pe care le poti reprosa.
Drop the Punisher on one end of Latveria, and the Hulk on the other, and see who gets to the middle first.
 

Bad Wolf

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Re: Moderatori
« Reply #43 on: 22 May 2018, 13:50 »
Cineva s-a grăbit să-mi ia nickul Ghost şi să-l înregistreze aici, probabil în speranţa că va fi numit moderator sau nu ştiu de ce. Nu plâng după acel nick, nu e moştenire de familie, dar mă dezgustă ideea că cineva s-ar putea da drept eu. Atât am avut de spus.
 

Offline oldshooterman

Re: Moderatori
« Reply #44 on: 22 May 2018, 14:03 »
Dar eu personal nu am nimic împotriva ideii olds moderator, atâta timp cât nu abuzează și moderează echilibrat.
Relax. Puteti sa ma considerati moderator "onorific".  :) La cati moderatori cu experienta si vechime sunt deja prezenti, sansele de a fi cazul sa moderez eu ceva sunt foarte aproape de zero.
« Last Edit: 22 May 2018, 14:44 by oldshooterman »