Author Topic: Notificari - shortcut  (Read 855 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline obioan

Notificari - shortcut
« on: 06 September 2018, 09:51 »
Salut,

Voiam sa intreb daca exista o metoda mai usoara de a ajunge la notificari. Pentru ca mie mi se pare mult mai usor un link direct sub numele utilizatorului. Folosesc des chestia asta si vreau sa verific in special posturile de interes pentru mine.
Compar facilitatea asta cu vechiul site unde stiam exact ce se intampla pe posturile urmarite.

Multumesc,
Much to learn you still have... my old padawan.
Oh... and much I hate the new SW movies. Nervous they made me.
 

Offline AlexU

Notificari - shortcut
« Reply #1 on: 24 September 2018, 01:45 »
Salut,

Pai chiar sub profil ai Unread Posts si Replies to your posts, iti apare un meniu dropdown daca faci hover pe profilul tau in colt dreapta sus.
Daca te referi la ceva de forma unui buton, a fost astfel si s-a hotarat ca era "prea incarcat" forumul : )
 

Offline obioan

Notificari - shortcut
« Reply #2 on: 04 October 2018, 09:24 »
Salut,

Cred ca nu m-am exprimat corect. Mi se mai intampla. Hai sa o iau altfel.
Daca dai hover pe PROFILE iti apare un dropdown cu:
- Profile
- Summary
- Account settings
- Forum profile
- Mentions

Prima chestie:
- Profile si Summary face acelasi lucru. Cel putin in frontend e aceeasi pagina pentru utilizator.

A doua, daca mergi mai departe si apesi Profile ajungi in pagina de ... Profile.
Ai 3 taburi si daca dai hover pe Modify Profile apare o alta lista:
- Account Settings
- ...
- Notifications

STOP! :) Aici voiam sa ajung.
Intrebarea mea era daca acest Notifications poate fi accesat mai usor de atat. Eventual din meniul principal cu Profile unde Profile si Summary sunt identice.
Functionalitatea asta era pe vechiul forum unde accesai threadurile la care te abonai pentru a urmari pretul mai usor la ce te intereseaza.

Multumesc,

Much to learn you still have... my old padawan.
Oh... and much I hate the new SW movies. Nervous they made me.