Author Topic: Sugestii / Cereri functionalitati Forum  (Read 107286 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline AlexU

Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #30 on: 21 May 2018, 00:44 »
Am marit dimensiunea pentru avatar la 150x150, desi arata ok si la 200x200.

"Bifa scos/pus semnatura la quick reply" imi poti da te rog mai multe detalii? Nu stiu exact la ce te referi
 

Offline DJ Flavio

Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #31 on: 21 May 2018, 00:45 »
Pe CG era o casuta de bifat daca pui sa nu semnatura.
Inchiriez perete pentru dat cu capul, 5 lei/lovitura sau 50 de lei/ora.
 

Offline Outofmymind

Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #32 on: 21 May 2018, 00:51 »
Am marit dimensiunea pentru avatar la 150x150, desi arata ok si la 200x200.

"Bifa scos/pus semnatura la quick reply" imi poti da te rog mai multe detalii? Nu stiu exact la ce te referi

Arata bine, ty.
Drop the Punisher on one end of Latveria, and the Hulk on the other, and see who gets to the middle first.
 

Eth

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #33 on: 21 May 2018, 02:24 »
o sa fie si o tema inchisa la culoare, mai apoi si ceva responsive.
N-ar fi mai elegant ca, tema implicită a forumului, să fie votată de către userii săi și nicidecum impusă de către un moderator anume, pe motiv că i se pare cea mai faină ever de când bântuie el pe net?
 

Offline AlexU

Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #34 on: 21 May 2018, 02:27 »
Nici nu era altfel posibil. Tema respectivă nu poate fi instalat pe platforma asta.

Va fi o temă implicită, cea actuală sau nu, una închisă la culoare pentru seară sau cei care o preferă așa și una pentru mobil doar dacă primele 2 nu sunt deja responsive.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Eth

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #35 on: 21 May 2018, 02:31 »
Cred c-ar fi utilă implementarea unirii automate a două postări consecutive, atâta timp cât aparțin aceluiași utilizator.
 

Eth

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #36 on: 21 May 2018, 02:34 »
Sau e deja?



Deci nu e.
 

Offline c6t9

Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #37 on: 21 May 2018, 02:42 »
Test. Cu ce cont m-a logat oare nebunia asta?

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Offline c6t9

Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #38 on: 21 May 2018, 02:43 »
Cum naiba m-a logat, nu știu. Dar merge.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Eth

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #39 on: 21 May 2018, 02:53 »
Cu contul de Facebook?
Sau încă nu se poate așa ceva pe acest forum?
 

Offline c6t9

Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #40 on: 21 May 2018, 02:57 »
Sincer, chiar nu știu. Foarte ciudat. Mi se întâmplă prima dată așa.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Offline Adi

Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #41 on: 21 May 2018, 07:30 »
Te-a legat cu contul de Tapatalk. In alta ordine de idei, pe Tapatalk, daca dau la new posts, linkurile nu duc unde trebuie. In schimb, pe subscribed sau participated, da.
 

Offline Fallen

Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #42 on: 21 May 2018, 08:06 »
Pai asta nu iti face automat subscribe-ul? la mine asa face.

Propun redenumirea threadului in Sugestii forum, si eventual scriem aici ce probleme/sugestii mai avem.
Incep eu:

1). Am incercat sa uploadez o poza cu masina la auto care avea 3.5mb si mi-a dat eroare ca fisierul ar fi prea mare. Vad ca limita e de 6MB, deci e ceva pe la mijloc.
2). Atasamentele sunt ciudatele. Nu se poate cand apesi pe poza sa iti deschida un tab nou cu poza? in momentul de fata iti face maximize in post/thread si arata fucked up :D . Daca poza e prea mare, nu ti-o incadreaza cum trebuie.
3). Childboards-urile alea sunt groaznice. Voua va plac? mie mi se pare ca mai mult ma incurca si  ca sunt prea multe pe ecran. Bineinteles, este o parere proprie si personala si cum gusturile nu se discuta, ar merge macar un poll sa vedem ce parere are lumea :D . Adica si pe cg sunt, dar parca mai discrete putin, nici nu iti dai seama ca sunt acolo. Sunt in acelasi textbox, nu in altul sub categoria principala :D
Bine, e cu dus si intors. Poate cand o sa aiba toate forumurile niste subforums, or sa arate mai corect :D .
4). Cum demonstram rating-ul cand o sa incepi sa-l implementezi? e posibil ca forumul cg sa nu mai existe. Singura solutie pe care o stiu eu este sa verifici AICI , sau daca poti sa iei legatura cu Shinny sa-ti dea el rating-urile, insa fiind un forum concurent in viitor, s-ar putea sa nu primesti nimic :D
5). Un sistem de like/thanks daca exista. Should be fun sa dam like-uri la posturi si sa avem si un top like-uri, asa, sa ne mai distram putin la sfarsit de an, si sa aplaudam omul care ne-a ajutat/distrat cel mai mult.
Uneori mi-e simplu sa dau like la post decat sa scriu un post cu multumesc.
6). Cred ca ar merge si niste subforums la GSM, ca sa fie mai ordonate. (Apple, Samsung, Xiaomi, Huawei, etc). Ce e drept, momentan bate vantul acolo si sunt doar 3 threaduri, dar cine stie :D
7). Avem asa. Oferte la jocuri/aplicatii si oferte in general (magazine online). Cum facem? pastram un thread general in care postam si jocuri, si aplicatii, si fierbatoare, sau facem ceva separat pt jocuri?


8. Logoul din header este imens. Nu stiu daca e din cauza 4k-ului meu, dar e huge.
9. Show unread posts since last visit. imi arata si publicitatea. Daca se poate diferentia, eventual sa fie altul sub el cu (pub), ar fi genial.
10. Quoted text este foarte mic pe 4k, ma chinui sa citesc ceva. Mai e cineva pe aici cu 4k si are problema asta? poate e de la mine ceva :D
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Offline ardeigheorghe

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 11
  • Bucuresti, Orasul smecherilor
    • View Profile
Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #43 on: 21 May 2018, 09:06 »
Au trecut aproape 24h de când fostul forum a fost tras din priza si acum sunt 278 de inscrisi. cred ca nu au ai recuperat nici 5% din forumistii activi. Nu vreau sa te dezamagesc, dar daca nu faci o masa critica in 10 zile, cred ca putem sa spunem adio si un praz verde comunitatii "computergames.ro".

Asta este, lumea este pe Facebook, unde drama este maxima.
 

Offline faraverete

Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #44 on: 21 May 2018, 09:13 »
Exista ceva pe facebook, legat de forumul CG? (care sa fie si populat, ofc)
The only limit is your own imagination