Author Topic: Sugestii / Cereri functionalitati Forum  (Read 107238 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ecko89

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #315 on: 29 June 2018, 18:56 »
Poate ca se lucreaza la asta sau chiar s-a uitat de acest aspect.
Referitor la TR. Nu era mai ok sa fie ca si pe fostul CG? Adica cu (100%) gen : +1TR = 100, +1TR pozitiv + unul negativ = 50%, +1TR pozitiv + 2TR negative = 33%.
 

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #316 on: 30 June 2018, 00:41 »
Pai si nu asta face TR-ul exact acum?
 

ecko89

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #317 on: 30 June 2018, 00:45 »
Da. Dar sa se vada si langa avatar. Ca si la Old TR de pe CG.
 

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #318 on: 30 June 2018, 00:46 »
Acum inteleg, am vazut la profilul tau. Ok, voi gasi o cale sa preiau informatiile din profil.
 
The following users liked or thanked this post: weeppi

ecko89

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #319 on: 30 June 2018, 08:50 »
Ok. Multumim. Weekend placut!!!:)
 

Offline Sylver Cheetah 53

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #320 on: 09 July 2018, 00:09 »
Aş dori să fie afişaţi moderatorii sub forumuri. Vreau să îi rog ceva şi nu ştiu la cine să apelez.

Offline KodiaK

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #321 on: 09 July 2018, 17:14 »
Daca dau Full-text Editor and Preview si nu am scris nimic in casuta de Quick reply apare un warning enervant si abia lizibil.
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #322 on: 09 July 2018, 22:22 »
@Sylver Cheetah 53 Momentan, fiind inca la inceput, e nevoie ca moderatorii sa aiba permisiuni pe intreg forumul, asadar sunt moderatori globali. Poti folosi functia Report si te vom ajuta.
@KodiaK Multumesc, verific chiar acum.
 

Offline Drazzy

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 14 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 11
    • View Profile
Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #323 on: 10 July 2018, 14:46 »
Search pe aria de publicitate, posibilitate afisare rezultate sub forma de post sau topic, posibilitate sortare in functie de cel mai recent rezultat.
 

alex khan

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #324 on: 19 July 2018, 03:20 »
As sugera ca de acum inainte, toate referintele si discutiile la persoana userilor care activeaza pe acest forum sa fie interzise si sanctionate regulamentar. 
Cat de greu este de priceput ca pur si simplu  NU SE DISCUTA PERSOANA!
E o chestie care nu mi-a placut niciodata nici la vechiul forum, nici la Softpedia.  Astea sunt demne de mocirla, nu de un forum, nici macar de baazar.

Normal mi se pare sa discutam subiectul, nu persoana userului X.
De asemenea, criticile si facutul moralei unui user de catre un alt user cu vechime nu fac cinste forumului si celor care vor sa urmareasca conversatiile strict pe subiect!  Cum nici nu ar trebui sa dea diagnostice psihice/medicale neavand macar un certificat medical ca sa poata da diagnostice. Si chiar daca o are, tot nu are voie. De ce ar trebui sa o faca gratuit si pe un forum  public cand diagnosticele se fac doar in privat ?
Un user nu ar trebui sa faca pseudo-moderare, gen sa militeze in public pentru banarea altui user  cand are butonul de Report  sau PM catre un moderator. Sau pur si simplu Ignore!   Si asta doar pentru ca nu impartaseste aceleasi opinii si convingeri. 
Pseudo-moderarea e o alta  chestie care m-a enervat cumplit la vechiul forum. Pe Softpedia  macar pseudo-moderarea e pedepsita drastic.   
Mai este si off-topic si deviaza discutia cand  cineva spune pe un topic  public despre un subiect anume  ba, userul Y ma enerveaza, nu-i da careva ban? 

Sau cand spune ca m-am saturat sa-ti citesc ineptiile, te trec pe lista de ignore.
Chiar nu-i intereseaza pe ceilalti useri pe cine baga unul pe lista de ignore.
De fapt, userii care urmaresc o discutie nu vor soap-opera.   Nu-mi place cand discutia devine cam personala. 
Apoi, daca  un user vede ca un alt user e mai noob sau mai slab pregatit intr-un domeniu, il lamureste, ii arata unde greseste, isi argumenteaza contrariul, daca vede ca nu pricepe, il lasa in pace. Nu se apuca sa faca profil psihologic,  nici sa-l insulte, nici sa militeze pentru banarea lui, nici sa zica pe forum ca il ignora, nici sa vorbeasca in numele tuturor userilor ca uite ba, tot forumul te uraste/te ignora, sa faca misto   nici sa ia totul personal.     
De ce ar trebui apoi ca discutia unui subiect sa fie deviata   spre off-topic , iar subiectul sa devina persoana  initiatorului  topicului sau persoana altui user participant la discutie?
Doar moderatorii ar trebui sa faca asta, dar nici ei n-ar trebui sa exagereze si sa se apuce de facut profilul psihologic in public al fiecarui user  .  Rolul unui moderator e doar moderarea discutiilor, asigurarea respectarii regulilor,  sanctionarea incalcarii lor si eventual sa-si justifice sanctiunile, dar fara sa se lege de persoana sau profilul moral si psihic al userilor. 
Daca depasesc limita,  devine deja cam personal.
Vrea cineva sa faca o morala, sa o faca in  privat sau sa dea report!
« Last Edit: 19 July 2018, 03:36 by alex khan »
 

alex khan

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #325 on: 25 July 2018, 21:50 »
Ok, imi cer scuze,  dar nu se poate altfel.
Mi se pare un esec tentativa de reinviere al CG-ului. Decide pana la urma adminul, insa nu e ok. Poate daca ar schimba titlul si ar fi ceva nou fiindca vorba aia, un forum clonat nu va fi la fel de bun ca cel original. 

Nu de alta, dar din cauza unor useri toxici ca ASOM  care se cred zmei din cauza vechimii, prefer  sa ma duc altundeva. 

Si cum am dreptul de a-mi sterge topicele si postarile  de pe aria Politica  si de a-mi sterge contul, asta voi face.  Voi lasa topicele pe aria de Jocuri. 






Asta e, RIP CG si asa ar trebui sa ramana.


 

Offline mache

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #326 on: 25 July 2018, 23:33 »
Ok, imi cer scuze,  dar nu se poate altfel.
Mi se pare un esec tentativa de reinviere al CG-ului. Decide pana la urma adminul, insa nu e ok. Poate daca ar schimba titlul si ar fi ceva nou fiindca vorba aia, un forum clonat nu va fi la fel de bun ca cel original. 

Nu de alta, dar din cauza unor useri toxici ca ASOM  care se cred zmei din cauza vechimii, prefer  sa ma duc altundeva. 

Si cum am dreptul de a-mi sterge topicele si postarile  de pe aria Politica  si de a-mi sterge contul, asta voi face.  Voi lasa topicele pe aria de Jocuri. 

Asta e, RIP CG si asa ar trebui sa ramana.



yupiie... ti-ai dat seama singur ca tu esti, de fapt, problema... cya!
 

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #327 on: 26 July 2018, 00:41 »
Pare rau pentru hotararea ta, inca nu stiu la ce te-ai referit cand ai zis decizia mea.

Nu esti primul care alege aceasta varianta, insa nu inteleg cum inainte totul era ok in aceleasi conditii, iar aici v-ati simtit asupriti.
 

Offline Benvolio

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #328 on: 26 July 2018, 20:16 »
@alex khan: (presimt ca citeste din umbra) N-am vazut posturile tale decat azi, cand am intrat pe forum dupa cateva zile de absenta. Nu stiu la ce postari te referi, ce te-a suparat in asa hal. Dar dupa parerea mea, ti-ai complicat inutil viata plecand. Ma indoiesc ca tu chiar consideri forumul asta un esec, dupa ce ai fost probabil cel mai activ user de la Politica, creand topicuri nenumarate. Vreau sa vad cat rezisti fara... Dar sa nu incepi si aici cu razboiul clonelor! Daca cumva simti ca nu poti trai fara acest forum "esuat", ceea ce mi se pare probabil, vorbeste cu AlexU, nu te clona pe furis! Nu ai nicio sansa sa treci neobservat, esti inconfundabil, dupa cum ai constatat pe vechiul forum.
« Last Edit: 26 July 2018, 20:24 by Benvolio »
 

Offline taribo

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #329 on: 26 July 2018, 20:42 »
Pare rau pentru hotararea ta, inca nu stiu la ce te-ai referit cand ai zis decizia mea.

Nu esti primul care alege aceasta varianta, insa nu inteleg cum inainte totul era ok in aceleasi conditii, iar aici v-ati simtit asupriti.

Pe forumul vechi moderatorii erau impartiti pe sectiuni, cum de altfel ar fi normal sa fie. Mai mult, pe politica unde lucrurile sa zicem ca se inflamau usor erau doi moderatori cu vederi "diferite" care pastrau echilibrul. Aici in schimb nu se manifesta decat mache care are o metoda "rudimentara" de a modera, anume sterge posturile indiferent daca 90% din content e ok.

Spre exemplu https://uploadimage.ro/22Tx/sss.jpg, a fost o conversatie inainte de posturile alea care a disparut cu totul.