Author Topic: Sugestii / Cereri functionalitati Forum  (Read 107253 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Sylver Cheetah 53

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #405 on: 16 April 2020, 15:26 »
Nu știu dacă aici trebuie să scriu...
Nu mai primesc notificări de PM nou, pe e-mail. Se poate rezolva?

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #406 on: 05 May 2020, 23:27 »
Salut, aveam impresia ca raspunsesem. Scuze de intarziere, s-a rezolvat la 1-2 zile dupa ce ai lasat mesajul.
 

Offline wntd

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #407 on: 15 May 2020, 20:05 »
Vreo șansă de a reveni cu forumul la felul în care se prezenta înainte de a-i face "îmbunătățirea" asta (oribilă) ?
Nush cum să zic ... parcă nu mai prezintă același interes și pe deasupra pt mine cel puțin e și supărătoare la ochi tematica asta cu negru și roșu.
 

Offline crya

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #408 on: 15 May 2020, 21:45 »
gusturile nu se discuta, dar sunt fan teme inchise la culoare ! Sunt pro cu noua tema de pe forum
 

Offline Nosferat

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #409 on: 16 May 2020, 11:11 »
Cred ca esti in o minoritate, din cate vad lumea nu este tocmai impresionata de noul look. Mai mult imi aduce aminte de paginile de acu vreo 10-15 ani, pe atunci era la moda asta cu negru extrem si rosu extrem sau alta combinatie puternica de culori.

Nu stiu, poate ar trebui facut un poll, cati ar dori acest look,la cati le place, cati ar dori sa ramana cel vechi by default.

Ca si exemplu,asta mi se pare mult mai calm pentru ochi,daca tot se doreste ceva cu tenta mai "dark".  https://custom.simplemachines.org/themes/index.php?action=download;lemma=2917;id=18203;image
« Last Edit: 16 May 2020, 11:24 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Offline Adi

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #410 on: 16 May 2020, 15:56 »
Nu va înțeleg. Se poate trece la ce interfață doriti. Intrați în cont in setări și o modificați de acolo. Ce e așa tragic?
Eu am întâmpinat o eroare la afișarea pozelor postate din Tapatalk și am trecut la interfața implicita.
 

Offline Nosferat

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #411 on: 16 May 2020, 20:42 »
Woa there, ca nu am venit cu Pancardele si ne-am pus pe pichetat in fata la parlament "JOS FORUMUL,JOS NOUA INTERFATA, JOS CORUPTIA!!!".  Doar s-a mentionat de catre mai multi ca e deranjant sa fie acea interfata by default. Nu era tragedie niciunde. Deranj mai micut? da, tragedie? As spune ca e un pic exagerat.
Ignore list :astateofmind
 

Offline wntd

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #412 on: 16 May 2020, 23:45 »
Am observat la câteva ore, după postare, threadul ce era dedicat schimbării... Știam că se poate schimba tema , însă nu mai știam exact cum anume și nici nu mă așteptam să mai pot opta pt actuala varianta .
 

Offline Nosferat

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #413 on: 01 July 2020, 19:09 »
Sa nu mai fac un topic separat.

Am intrat pe forum,instant imi aparuse asta. Nu am putut face altceva gen sa fac un topic sau sa schimb ceva,dar aparuse ca si cum as fi logat cu altcineva.

Ignore list :astateofmind
 

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #414 on: 03 July 2020, 11:18 »
Mersi ca m-ai anuntat, mai sughita si server-ul. Pe la inceputurile forumului, a fost rezolvat cu cei de la hosting.
Facea un caching prea agresiv, si pierdea din datele de atribuire pentru sesiunile PHP.

Deschid un alt tichet : )
 

Offline Nosferat

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #415 on: 12 September 2020, 10:20 »
Hmm,same thing as last time. Ziceam sa deschid forumul pana mai beau din cafea, pe cand sa dau click sa intru prin contul meu pe forum, hop apar cu altcineva. Nu am putut face altceva cu acel cont,de ex daca am dat pe forum profile, imi aparea ca sunt "guest", am dat back, sunt acel users. Am zis ok sa incerc sa fac un topic,sau sa scriu ceva undeva,nope,nu ma lasa,dar aparea ca sunt logat ca si altcineva.

Ignore list :astateofmind
 

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #416 on: 12 September 2020, 10:43 »
Clear data și cache pentru site, și spune-mi te rog dacă se mai întâmplă vreodată. Mulțumesc

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Offline grui4

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #417 on: 12 September 2020, 15:37 »
sal. nu am citit tot threadul. dar pp ca a mai fost mentionat. 
Searchul, este oribil 
atat defaultul cat si lipsa unui advanced. 

ideal ar fi searchul default sa caute in folderul in care ma aflu   
si pt advanced , selectat unde sa caute , post sau thread eventual sortare inversa 

alta problema o am cu spatiul ocupat, as vrea sa fie mai compact. 

si in final sectia de mesaje. imi pare greu de navigat. nu sunt taburi specifice pt inbox outbox, nu stiu daca exista posibilitatea sa se arate "threaduri" de mesaje sa nu exista aceeasi informatie in 2 parti. 
selectia inbox outbox din butonul mesaje nesugestiv ca e un meniu / dropdown
 

Offline Nosferat

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #418 on: 12 September 2020, 18:28 »
Happened again. Din cate observ,se intampla doar cand parca nu incarca destul de repede pagina sau ceva in genul,rareori sta vreo jumatate de secunda mai mult.

Ignore list :astateofmind
 

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #419 on: 13 September 2020, 00:00 »
@grui4 Apreciez feedback-ul, insa tineti cont ca nu sunt dezvoltator specializat, am doar cunostinte despre infra si o baza pe partea web. Apelez la module pentru functii imbunatatite ale platformei, nu pot face nimic custom.
Nu stiu la ce te-ai referit cu spatiul ocupat.
@Nosferat Investighez, am vazut ceva incarcare intre 13:51-13:58 dar nimic altceva despre ce patesti. Cand se intampla asta la inceputurile forumului, toti utilizatorii pateau si atunci a fost de la host. Pun totusi un ticket si la ei, cand se mai intampla poti lasa, te rog, cateva mesaje aici? Ma intereseaza ora aproximativa, sa vedem ce are loc atunci sa corelam cu ce patesti.
 
The following users liked or thanked this post: grui4