Author Topic: Sugestii / Cereri functionalitati Forum  (Read 112305 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rover

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #210 on: 30 May 2018, 13:06 »
Se poate realiza o separare la echivalentul lui "new posts" de pe forumul vechi pe topicuri generale si topicuri de publicitate?
Ca sa nu mai apara publicitatea la "Show unread posts since last visit."
 

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #211 on: 30 May 2018, 14:07 »
Pot face asta, insa poate afecta performanta. Nu in momentul asta, fiindca suntem putini utilizatori, ci vorbesc de viitor.
 

Offline weeppi

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #212 on: 30 May 2018, 15:56 »
Se poate realiza o separare la echivalentul lui "new posts" de pe forumul vechi pe topicuri generale si topicuri de publicitate?
Ca sa nu mai apara publicitatea la "Show unread posts since last visit."
Pot face asta, insa poate afecta performanta. Nu in momentul asta, fiindca suntem putini utilizatori, ci vorbesc de viitor.
Pe mine (dacă contează) m-ar interesa să le pot vedea separat, deci sunt +1. Și pot dona/plăti cont premium pentru această funcționalitate. At least, până ajungem mari, putem implementa asta? Mulțumim!
 

Offline faraverete

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #213 on: 30 May 2018, 16:53 »
Pot face asta, insa poate afecta performanta. Nu in momentul asta, fiindca suntem putini utilizatori, ci vorbesc de viitor.

acum voiam sa intreb acelasi lucru - cred ca e mai ok si mai usor de citit forumul daca se poate implementa o astfel de chestie.
The only limit is your own imagination
 

Offline johnycash

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #214 on: 31 May 2018, 09:22 »
Salut @AlexU . Cred ca la sectiunea Tech ar trebui si ceva dedicat televizoarelor pentru recomandari , pareri , feedback . Am vazut numai audio ,foto ... Merci.
 

Online mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.406
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline johnycash

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #216 on: 31 May 2018, 09:53 »
Scuze Titlul '' Digital Home-Theatre '' m-a indus in eroare. Merci.
 

Offline duke_zz

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #217 on: 31 May 2018, 10:40 »
Salut!

Cand dau "quick reply" si apoi "post", forumul nu ma lasa in acceasi pagina ci ma da inapoi in categoria principala, ca apoi sa intru eu iar pe thread si sa vad postul meu.
Daca m-am exprimat ambiguu, scuze, e prea dimineata :))

E bug sau feature?
 

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #218 on: 31 May 2018, 10:57 »
Salut,

Apasa full-text Editor and Preview, mai apoi Attachments and other options si asigura-te ca ai bifa pe Return to this topic. Eu l-am pus implicit bifat.
 

Offline c6t9

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #219 on: 01 June 2018, 03:09 »
Oare butonul pentru ultimul post necitit nu se poate pune în stânga pe undeva? Fac un ping-pong pe ecran de e nebunie.
 

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #220 on: 01 June 2018, 08:29 »
Când apare lista de subiecte noi / necitite șamd, apasă butonul new. Te va duce direct la ultimul mesaj.
 

Offline fma

  • Feedback Score: (2)
  • Old TR: 104 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 190
  • Location: Bucuresti
    • View Profile
Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #221 on: 01 June 2018, 11:23 »
#1 @ AlexU iti pot da in privat nr de tel, sa inteleg ce si cum ai vrea legat de logo (si cam orice tine de design)

#2 probabil tot la Alex va ajunge:

- cand te loghezi apare un pop-up cu threadurile la care ai avut reply-uri, dar dispare fff repede. ar putea fie sa ramana, (pana dai un click sa-l "close" sau sa apara cumva in user CP (pana dai click pe ele cum ca "ai luat la cunostinta")

- momentan nu e ultranecesar, dar poate ceva gen "view started threads" sau "forum posts" cand dai un soi de click (stanga/dreapta) pe un user (inclusive tu insuti) ar fi de folos in viitor
 

Offline c6t9

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #222 on: 01 June 2018, 13:25 »
Când apare lista de subiecte noi / necitite șamd, apasă butonul new. Te va duce direct la ultimul mesaj.
Perfect!

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #223 on: 02 June 2018, 01:26 »
@fma: Dupa ce se mai linistesc lucrurile pe aici, cred ca o sa facem un subiect nou + poll si vom discuta acolo. Ma gandesc ca un PC gamepad sau asemanator cu ce gasisem - aici ar ajuta.

In ceea ce primeste notificarea tip pop-up, nu zici rau. Dar cand te vei loga dupa o vreme indelungata sau daca va fi foarte mare activitatea pe forum, te va deranja acel pop-up, in special daca va ramane indelung. E lasat special asa, sa nu deranjeze. La urma urmei, utilizatorul poate in continuare sa apese "Show unread posts since last visit." si "Show new replies to your posts."
 

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #224 on: 02 June 2018, 03:59 »
Usor offtopic:
Am o problema cu alinierea textului, de multe ori nu imi ia enter la final, desi in editare am enter.

Mai poti face un test, te rog?