Author Topic: Sugestii / Cereri functionalitati Forum  (Read 107318 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline bnn

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 16 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 9
  • Location: Bucharest
    • View Profile
Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #360 on: 08 February 2019, 08:23 »
Salut,

Mi se pare ca e foarte mult spatiu neutilizat in layoutul headerului si ar putea fi imbunatatit vizual cred cu putina rearanjare a elementelor.

Am atasat doua poze. Una cu un chenar verde care arata spatiul actual nefolosit si una cu putina editare si reasezare a catorva elemente (poza de profil sa fie resized adica ceva mai mica actual e aproape cat logoul siteului  ;D,  logoul ceva mai mic si motto-ul in partea dreapta sub logo).

Astept si tema dark, o sa fie senzatie.  ;)


 

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #361 on: 09 February 2019, 23:40 »
Incearca te rog si tema noua (Flexive), tu o ai setata pe cea veche.
 
The following users liked or thanked this post: bnn

Offline bnn

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 16 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 9
  • Location: Bucharest
    • View Profile
Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #362 on: 12 February 2019, 15:16 »
Incearca te rog si tema noua (Flexive), tu o ai setata pe cea veche.

Mersi de sugestie, arata mult mai bine cu tema asta Flexive.
 

Offline Fineas.

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 5
    • View Profile
    • .
Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #363 on: 10 March 2019, 10:37 »
Nu găsesc limba română pe această nouă platformă...dacă nu e implementată, aș spera să fie.
Ar fi frumos și un ”quick reply” la subiecte sau ”ulimele subiecte” sus pe pagina principală.
« Last Edit: 10 March 2019, 10:41 by Fineas. »
 

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #364 on: 11 March 2019, 02:42 »
Poate fi adaugata si limba romana, insa nu o voi face.
Quick reply e modul implicit de raspuns, daca doresti full text editor poti apasa butonul din dreapta jos.

Daca te referi la ceva asemanator cu softpedia, nu-si are rostul. Fiindca nu exista multe subiecte noi, aici este mai mult activa aria de publicitate si nu cred ca vrei sa vezi [vand] X [cumpar] y. Daca voi reusi vreodata sa le separ, voi lua in calcul. Multumim pentru sugestii, dar momentan nu are rost sa le implementam.
 

Offline gameru

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #365 on: 14 March 2019, 15:08 »
Subscribed Threads in varianta pentru windows exista?
 

Offline Rover

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #366 on: 14 March 2019, 23:55 »
Revin cu propunerea de splitare a linkului Newposts/Unread Posts in "normale" si publicitate. Justificare ar fi ca, dupa cum s-a mai spus pe aici, forumul tinde sa fie aglomerat de publicitate. Daca nu se ridica si partea de discutii care sa aduca/mentina mai multi useri, pe partea de publicitate va ajunge un fel de olx cu ceva rating. Dar majoritatea ratingului va fi din vechiul forum ceea ce peste 2-3 ani nu va mai conta nici cat negru sub unghie.
Nu uitati ca si vechiul CG a plecat intai cu o baza de useri pe discutii care isi vindeau din bunurile care nu le mai erau necesare si abia apoi au inceput sa apara vanzatorii "profesionisti".
Mie personal imi este greu sa dau "unread posts" si sa caut 4 topicuri in primele 6 pagini care sa nu fie de publicitate. Si nu stau sa dau subscribe la thread pt ca in general ma intereseaza sa vad cam ce topicuri noi apar, nu sa urmaresc un singur topic. Si banuiesc ca sunt cel putin multi ca mine. Iar lumea se va cara pe alte forumuri mai putin "publicitare" daca vede ca se axeaza mai mult pe publicitate...

My 2 cents.
 
The following users liked or thanked this post: AlexU, mudpie

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.404
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #367 on: 18 March 2019, 15:27 »
Posturile de la Publicitate ar putea sa nu mai apara deloc in Unread Posts si gata.
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline XLRMegatron

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 58 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 6
  • Location: Bucuresti
  • Minimum effort!
    • View Profile
Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #368 on: 02 April 2019, 08:04 »
Daca tot sintem pe 'computer gamers' propun o sectiune dedicata posesorilor de PC-uri in felul urmator :

Nume sectiune: 'PC-ul meu' sau 'Setup-ul meu' sau 'Biroul/camera meu/mea de gaming' ceva cam ca pe mygarage unde ne prezentam pc-ul si sau eventual tot biroul sau camera de gaming(cine e norocos sa aibe asa ceva) .

Ca sub-forum se poate adauga 'PC-ul meu' ca prim sub-forum cu topicuri individuale ca pe mygarage,
un al doilea sub-forum/topic 'gameplay-ul meu', unde se pot prezenta chestii utile sau funny
un al treilea pentru streameri gaming autohtoni, unde se pot prezenta ei ca streameri si unde se pot aduna informatii legate de zillele in care fac ei streaming de exemplu 
un al patrulea Round-up cu nickname-uri pentru multiplayer, de exemplu cine vrea sa joace GTA V sau cine are nevoie de un prieten/coechipier in GTA V sau CS sau Rocket League etc. 
 

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #369 on: 04 April 2019, 14:17 »
Prima idee sună bine, pentru restul, ne mai gândim.

Mulțumim pentru sugestii.
 

Offline Goldelian

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 4
    • View Profile
Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #370 on: 15 April 2019, 21:45 »
Va salut. Ma gandesc ca ar fi folositor si un forum pentru Smartdevice Gaming ? Sunt convins ca multi dintre noi ne pierdem timpul si pe acolo. :)

O seara buna!
 

Offline LR

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #371 on: 28 April 2019, 20:37 »
Site-ul se pare ca are probleme cu Microsoft Edge Chromium x86. Avand in vedere ca il testez sa vad ce poate am incercat sa ma conectez pe forum iar cand dau click in dreapta de GUEST in loc de fereasta in care trebuie introdus userul si parola apare eroarea: „An Error Has Occurred! The user whose profile you are trying to view does not exist”. Probabil ca este de la MS Edge Chromium insa poate mai incearca cineva sa vedem daca ii afiseaza aceiasi eroare. 

Post Merge: 29 April 2019, 12:57
LE. Nu era de la forum. Vad ca daca utilizez versiunea Canary il loc de Dev merge ok.
« Last Edit: 29 April 2019, 12:57 by LR »
 

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #372 on: 01 May 2019, 00:38 »
N-am reusit sa reproduc. Am folosit Microsoft Edge Canary Channel, build pe 64 biti fiindca nu exista optiunea sa descarc altceva. Sa vad daca mai e ceva pe 32 biti prin casa sa incerc sa preiau installer-ul.
Tinand cont de faptul ca preia datele din Google Chrome, ceva ma face sa cred ca ai o sincronizare activa preluata de pe un cont Google, ca folosesti un link gresit sau accesezi un link cu o sesune PHP expirata, caz in care iti apare doar daca dai pe register, link-ul fiind de forma https://forum.computergamers.ro/register/?PHPSESSID=89d55....

LE: Am vazut tarziu ca ai editat mesajul :D
 

Offline LR

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #373 on: 01 May 2019, 09:53 »
Stai linistit ca merge cu Canary Build. Cu Dev Build nu ma puteam loga. Insa oricum am renuntat momentan la el ca mi se pare destul de „limitat” in comparatie cu FF 66.X.
 

Offline LR

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #374 on: 27 May 2019, 18:00 »
Am vrut sa urc patru poze facute su un samsung S9+ si m-am trezit ca nu mai pot uploada imagin pe aria de GSM & telecomunicatii  -> Filme & Poze facute cu telefoanele mobile. Imi da o eroare de securitate si imi cere sa contactez administratorul. Poti verifica ?