Author Topic: Sugestii / Cereri functionalitati Forum  (Read 112326 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #270 on: 06 June 2018, 19:26 »
Colt dreapta sus, daca pui cursorul deasupra profilului.

 

Offline weeppi

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #271 on: 10 June 2018, 22:09 »
Sugerez să introducem o regulă (sau mai multe) pentru semnături. Spre exemplu, sunt useri care pun 7-8 rânduri unul sub altul, de îți creează impresia că semnătura este o postare per se.
 

Offline Fallen

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #272 on: 11 June 2018, 08:14 »
Eu inca sper ca la updated topics sau la recent unread sa nu mai apara publicitatea.
Am mai postat odata. Mai insist in caz ca nu a ajuns postarea la cine trebuia, sau e greu de implementat? :D
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #273 on: 11 June 2018, 10:27 »
@weeppi: Am observat si eu ceva specificatii "uitate" pe forum, mare poezie. Urmeaza sa umblu.
@Fallen: Si eu vreau. E pe to-do list alaturi de multe altele, fac tot ce pot.
 

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #274 on: 11 June 2018, 11:40 »
@Fallen: Implementat feature-ul. Profil - > Modify Profile - Ignore boards. Mai departe cu un click pe sectiunea Publicitate, sunt selectate sub-categoriile si subiectele deschise.
Daca se vrea ignorarea doar a unor subiecte care apar in /unread, exista o bifa langa acestea si mai apoi, mai jos, buton Ignore topics.
 

Offline Fallen

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #275 on: 11 June 2018, 12:22 »
Excelent. Multumim mult!
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Offline faraverete

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #276 on: 11 June 2018, 13:30 »
@Fallen: Implementat feature-ul. Profil - > Modify Profile - Ignore boards. Mai departe cu un click pe sectiunea Publicitate, sunt selectate sub-categoriile si subiectele deschise.
Daca se vrea ignorarea doar a unor subiecte care apar in /unread, exista o bifa langa acestea si mai apoi, mai jos, buton Ignore topics.

Finally! :)
Insa o intrebare, e o solutie definitiva? Pentru ca postul asta presupun ca e de interes si se va pierde pe aici :)
The only limit is your own imagination
 

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #277 on: 11 June 2018, 13:38 »
Definitiva. Cand o sa am timp o sa incerc sa scriu in "Help Desk" si sa prezint functiile implementate, un fel de FAQ.
 

Offline faraverete

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #278 on: 11 June 2018, 15:36 »
In regula.
Multumim!
Cred ca forumul a prins un contur destul de bun, cu mici exceptii care sunt doar licurici pe creier :)
The only limit is your own imagination
 

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #279 on: 17 June 2018, 05:13 »
Scuze daca a mai fost sugestia, n-am avut timp sa caut prin thread... Nu s-ar putea face astfel incat threadurile cu postari noi sa fie bolduite si cele sticky cu alta culoare eventual ?

Ochiul percepe mult mai usor un titlu ingrosat decat o eticheta minuscula cu "NEW".

In rest, totul arata foarte bine, mai ales in 4k cu 200% scaling din Windows. Multumim !

Ar fi ergonomic, util & smooth daca s-ar muta icon-ul "new" care duce la first unread post in stanga titlului.

b.

Ergonomic, util si smooth ar fi sa nu existe acel icon, cum zicea F--14, ci sa se foloseasca Bold, iar un click pe topic sa duca la first unread post.

Am rezolvat momentan partial. Bold = unread, click pe "New" duce la ultimul mesaj necitit. Odata citit, nu mai e bolduit.

Mai am de umblat sa scot "New" si sa ramana cu aceeasi functie, iar pentru sticky pe langa logo pinned incerc sa adaug text Sticky. Pareri?
 
The following users liked or thanked this post: F--14

Offline DTTzepesh

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 7 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 6
    • View Profile
Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #280 on: 17 June 2018, 11:18 »
Poate un admin/moderator sa faca sectiunile "Ultimul film vazut" respectiv "Ultimul serial vazut " sticky?
 

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #281 on: 17 June 2018, 12:08 »
Rezolvat : )
 

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #282 on: 19 June 2018, 12:06 »
Sugerez să introducem o regulă (sau mai multe) pentru semnături. Spre exemplu, sunt useri care pun 7-8 rânduri unul sub altul, de îți creează impresia că semnătura este o postare per se.

Setat limita la 3 randuri, am aplicat regula si pentru semnaturile deja existente.
 

Offline c6t9

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #283 on: 19 June 2018, 12:38 »
Chiar și 3 rânduri e destul de mult. Deși nu-mi aduc aminte să fi văzut vreo semnătură până acum.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Offline Rover

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #284 on: 19 June 2018, 21:27 »
Si totusi, nu s-ar putea face si un buton de "Recent unread topics" doar pentru publicitate? Banuiesc ca ar fi un fel de ignore boards, altele decat publicitatea. Si practic sa ai default doua butoane, unul care sa iti puna la ignore publicitatea iar celalalt care sa-ti puna la ignore orice altceva cu exceptia publicitatii...