Author Topic: Sugestii / Cereri functionalitati Forum  (Read 107206 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #375 on: 30 May 2019, 06:56 »
Atasamentele trebuie sa respecte conditiile astea:
Allowed file types: jpg, jpeg, png, pdf, gif, zip, mp4
Restrictions: 10 per post, maximum total size 50000KB, maximum individual size 5000KB
 

Offline LR

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #376 on: 30 May 2019, 19:06 »
Erau cu mult mai mici (~1MB), in numar de 4 si erau in format *.jpg.
 

Offline Sylver Cheetah 53

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #377 on: 01 September 2019, 20:25 »
Poti folosi BB codes si pui Anunt 1, link in spate, Anunt 2 samd.
Daca vrei link direct, foloseste un URL Shortener.

Nu as mai umbla la limita din semnatura, fiindca de multe ori semnatura era mai lunga decat mesajul scris. Mult spatiu folosit pentru nimic.

Pentru Mentions foloseste @username (ex @Sylver Cheetah 53), nu vad notificare altfel : )
De ce ai micșorat limita de caractere pentru semnătură?

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #378 on: 05 September 2019, 01:01 »
Exact din motivul mentionat si in mesajul citat: fiindca de multe ori semnatura e mai lunga decat mesajul scris.
 

Offline alex11

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #379 on: 13 October 2019, 17:15 »
Ar ajuta o tema intunecata, threadurile se sa poata edita oricand iar intervalul pt. up sa se recalculeze la ora 0.00, nu la peste 24 ore dupa ultimul up, (ca ex. ar fi lab501 sau fostul cgf)
"Find someone who looks like you from the beginning, no one changes.”
 
The following users liked or thanked this post: grui4

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #380 on: 16 October 2019, 20:13 »
Multumim pentru sugestii, dar au mai fost discutate.
Tema dark e clar necesara, si eu mi-o doresc de peste un an.

Nu e ok ca subiectele sa poata fi editate oricand, de aceea a fost impusa limita. Fie hotarau oamenii sa stearga primul mesaj si restul subiectului nu mai avea sens, fie isi modificau anunturile dupa bunul plac.

Legat de intervalul de up, exista "workaround" prin Patreon unde nu mai exista limita de double post, insa nici acolo nu poate fi abuzat. Altfel, asa s-a hotarat aici si mi se pare mult mai normal asa.

PS Sa imi lasi te rog si fostul username, vad ca ti-ai adaugat la personal text Old TR si as dori sa verific.
 

Offline danm200

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #381 on: 22 November 2019, 08:59 »
Salut,
Ar fi util sa avem cifrele de selectare a paginilor mai mari atunci cand citesti un thread, pe monitoare cu rezolutie mai mare sunt foarte mici.
 
The following users liked or thanked this post: AlexU

Offline grui4

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #382 on: 22 November 2019, 10:01 »
de ce e quick reply collapsed by default?
 

Offline weeppi

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #383 on: 22 November 2019, 23:21 »
Revin cu propunerea de splitare a linkului Newposts/Unread Posts in "normale" si publicitate. Justificare ar fi ca, dupa cum s-a mai spus pe aici, forumul tinde sa fie aglomerat de publicitate. Daca nu se ridica si partea de discutii care sa aduca/mentina mai multi useri, pe partea de publicitate va ajunge un fel de olx cu ceva rating. Dar majoritatea ratingului va fi din vechiul forum ceea ce peste 2-3 ani nu va mai conta nici cat negru sub unghie.
Nu uitati ca si vechiul CG a plecat intai cu o baza de useri pe discutii care isi vindeau din bunurile care nu le mai erau necesare si abia apoi au inceput sa apara vanzatorii "profesionisti".
Mie personal imi este greu sa dau "unread posts" si sa caut 4 topicuri in primele 6 pagini care sa nu fie de publicitate. Si nu stau sa dau subscribe la thread pt ca in general ma intereseaza sa vad cam ce topicuri noi apar, nu sa urmaresc un singur topic. Si banuiesc ca sunt cel putin multi ca mine. Iar lumea se va cara pe alte forumuri mai putin "publicitare" daca vede ca se axeaza mai mult pe publicitate...

My 2 cents.
Susțin!
 

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #384 on: 23 November 2019, 03:27 »
Salut,
Ar fi util sa avem cifrele de selectare a paginilor mai mari atunci cand citesti un thread, pe monitoare cu rezolutie mai mare sunt foarte mici.
Marit cu 44%, spune-mi te rog daca e indeajuns de mare. Ca aspect per total, mie mi se pare mare fata de restul fonturilor din pagina.

de ce e quick reply collapsed by default?
E setat implicit pe show, sigur nu ai umblat prin setarile profilului? O sa testez cu un cont nou, de curiozitate. (vezi atasament)
Edit: Se pare ca asa au dorit dezvoltatorii platformei forumului. Mai caut solutii.
Edit2: Rezolvat printr-un artificiu, acum e ok si pentru membri existenti, si pentru cei ce se vor inscrie. Multumesc!

"Actually this is not a 'bug' but symptomatic of how SMF works in general. Quick reply is per theme because it is also a user preference (and user prefs require being per theme because of the way the EAM model is applied in the database)

I would not encourage 'fixing' it because it is not buggy. Its design is sub-optimal but it works the way it is supposed to work."

Revin cu propunerea de splitare a linkului Newposts/Unread Posts in "normale" si publicitate. Justificare ar fi ca, dupa cum s-a mai spus pe aici, forumul tinde sa fie aglomerat de publicitate. Daca nu se ridica si partea de discutii care sa aduca/mentina mai multi useri, pe partea de publicitate va ajunge un fel de olx cu ceva rating. Dar majoritatea ratingului va fi din vechiul forum ceea ce peste 2-3 ani nu va mai conta nici cat negru sub unghie.
Nu uitati ca si vechiul CG a plecat intai cu o baza de useri pe discutii care isi vindeau din bunurile care nu le mai erau necesare si abia apoi au inceput sa apara vanzatorii "profesionisti".
Mie personal imi este greu sa dau "unread posts" si sa caut 4 topicuri in primele 6 pagini care sa nu fie de publicitate. Si nu stau sa dau subscribe la thread pt ca in general ma intereseaza sa vad cam ce topicuri noi apar, nu sa urmaresc un singur topic. Si banuiesc ca sunt cel putin multi ca mine. Iar lumea se va cara pe alte forumuri mai putin "publicitare" daca vede ca se axeaza mai mult pe publicitate...

My 2 cents.
Susțin!
Si eu imi doresc asta, incerc sa rezolv pana la finalul anului. Forumul in momentul de fata are cam 70% parte de publicitate, consider ca ar ajuta la cresterea subiectelor din comunitate.
« Last Edit: 23 November 2019, 04:57 by AlexU »
 

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #385 on: 24 November 2019, 18:54 »
Revin cu propunerea de splitare a linkului Newposts/Unread Posts in "normale" si publicitate. Justificare ar fi ca, dupa cum s-a mai spus pe aici, forumul tinde sa fie aglomerat de publicitate. Daca nu se ridica si partea de discutii care sa aduca/mentina mai multi useri, pe partea de publicitate va ajunge un fel de olx cu ceva rating. Dar majoritatea ratingului va fi din vechiul forum ceea ce peste 2-3 ani nu va mai conta nici cat negru sub unghie.
Nu uitati ca si vechiul CG a plecat intai cu o baza de useri pe discutii care isi vindeau din bunurile care nu le mai erau necesare si abia apoi au inceput sa apara vanzatorii "profesionisti".
Mie personal imi este greu sa dau "unread posts" si sa caut 4 topicuri in primele 6 pagini care sa nu fie de publicitate. Si nu stau sa dau subscribe la thread pt ca in general ma intereseaza sa vad cam ce topicuri noi apar, nu sa urmaresc un singur topic. Si banuiesc ca sunt cel putin multi ca mine. Iar lumea se va cara pe alte forumuri mai putin "publicitare" daca vede ca se axeaza mai mult pe publicitate...

My 2 cents.
Susțin!

Profil > Modify profile > Ignore boards > click pe Publicitate si se vor selecta toate subcategoriile, mai apoi apasat butonul Change Profile.
Asta exclude doar interogarile din Recent posts, nu si pe cele din replies to your posts. Asadar, daca aveti un subiect din aria de publicitate in care aveti un anunt activ sau ati raspuns intr-un subiect, vor aparea in continuare si acele subiecte / mesaje.
 

Offline danm200

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #386 on: 27 November 2019, 09:42 »
Cifrele de numerotare pagini mi se par si mie mari, cred ca cu 20% mai mici decat sunt acum ar fi perfecte
 

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #387 on: 28 November 2019, 01:30 »
Micsorat cu 20%.
 

Jorjinio

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #388 on: 05 December 2019, 13:07 »
Topic Locked! = UP automat?
Dacă da, atunci consider că-i un dezavantaj, apariția mai multor thread-uri închise, pe prima pagină din secțiunea de publicitate a forumului...
 

Offline AlexU

Sugestii / Cereri functionalitati Forum
« Reply #389 on: 05 December 2019, 14:36 »
Nu pot ocoli asta, fiindca subiectele dintr-un board sunt sortate in functie de data ultimei modificari, iar acel topic lock reprezinta o actualizare a acestuia. Iau in calcul si alte posibilitati.

Multumesc