Author Topic: Sugestii / Cereri functionalitati Forum  (Read 113283 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.406
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 201 times
    • View Profile
Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #45 on: 21 May 2018, 09:23 »
Exista, dar bate vantul.
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline AlexU

Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #46 on: 21 May 2018, 09:42 »
Daca aveti posibilitatea, puteti sa-i anuntati si pe cei de pe FB ca ne vom strange aici.

Radu (nwradu.ro) a fost amabil si a pus un link catre noi: http://www.nwradu.ro/2018/05/stiri-despre-tehnologie-21-mai-2018/
 

Online oldshooterman

Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #47 on: 21 May 2018, 10:24 »
8. Logoul din header este imens. Nu stiu daca e din cauza 4k-ului meu, dar e huge.

10. Quoted text este foarte mic pe 4k, ma chinui sa citesc ceva. Mai e cineva pe aici cu 4k si are problema asta? poate e de la mine ceva :D
Asa e si la mine pe 4k, mai putin dimensiunea la "Quoted text", care e la fel cu restul.
 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.406
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 201 times
    • View Profile
Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #48 on: 21 May 2018, 10:32 »
Cred ca sunt cateva sectiuni moarte din start: Educatie/Invatamant, Moto, Mass-media. Daca ar aparea vreun subiect, poate fi introdus lejer la Generalitati, respectiv Auto. Nu cred ca se justifica sectiuni dedicate care sa stea goale. Nici pe vechiul CG nu aveau activitate.
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline Gex

Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #49 on: 21 May 2018, 10:41 »
La fel si pe Hardware: nu vad rostul "AMD vs NVidia" si "AMD vs Intel sau Intel vs AMD" de la Overclocking. La Overclocking de obicei sunt thread-uri de genul "Overclock procesor X pe mb Y".
"Imprimante si consumabile" pot intra lejer la "Periferice", nu este nevoie de Subforum separat.
 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.406
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 201 times
    • View Profile
Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #50 on: 21 May 2018, 10:45 »
Avand in vedere ca suntem la inceput, un forum suplu mi se pare de dorit. Actuala structura e cea preluata de la vechiul CG, care a crescut in multi ani.
Sa nu ma intelegeti gresit, e foarte bine ca regasim si aici sectiunile familiare, doar ca unele sectiuni sau subsectiuni nu merita pastrate. Vedem in viitor daca merita adaugat ceva nou, in functie de interesul userilor pentru unele subiecte sau altele.
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline AxA

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 26
  • Location: Orion–Cygnus Arm
  • Mostly Harmless
    • View Profile
Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #51 on: 21 May 2018, 11:18 »
Se poate un skin de mobil? Daca e nevoie, pot sa ajut cu grafica. Logo, butoane, banner, etc...
Don't Panic.
 

Offline AlexU

Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #52 on: 21 May 2018, 11:36 »
@andreigheorghe: Logo-ul chiar e imens, pentru moment mi s-a parut ca arata ok asa.
Quoted e ok la mine, tot pe 4K. Densitate, browser totul ok la tine?

@mudpie: Le mai las putin, fac eforturi sa recuperez o parte din fostul CG. Doar primele postari ale subiectelor de pe ultima pagina (cea mai recenta).
@Gex: Sterse postarile, mai las putin timp si subiectul.

@AxA: Da, va fi si tema pentru mobil. Un logo ne-ar folosi, poti gasi (free commercial use) sau crea ceva potrivit gamerilor? : )
 

Offline AxA

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 26
  • Location: Orion–Cygnus Arm
  • Mostly Harmless
    • View Profile
Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #53 on: 21 May 2018, 12:14 »
Da, pot sa fac unul :) Cu asta ma ocup (grafica, desen, si altele "similare" :)

Sau putem sa facem un concurs si votam, daca mai sunt si altii pasionati de asta.

PS: tot aici se posteaza orice buguri si alte probleme de functionalitate? De exemplu cand citesc un topic, ma duce automt la prima pagina, si ar fi mai util sa ma duca la ultima (mai ales daca l-am mai citit, sau macar pagina la care am ramas).
Don't Panic.
 

Offline AlexU

Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #54 on: 21 May 2018, 12:31 »
E ok, poti posta si aici. Voi rezolva si cu remember last read position.
« Last Edit: 21 May 2018, 12:54 by AlexU »
 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.406
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 201 times
    • View Profile
Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #55 on: 21 May 2018, 12:48 »
De exemplu cand citesc un topic, ma duce automt la prima pagina, si ar fi mai util sa ma duca la ultima (mai ales daca l-am mai citit, sau macar pagina la care am ramas).

Subscriu.
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline Fallen

Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #56 on: 21 May 2018, 13:52 »
Pai asta nu iti face automat subscribe-ul? la mine asa face.

Propun redenumirea threadului in Sugestii forum, si eventual scriem aici ce probleme/sugestii mai avem.
Incep eu:

1). Am incercat sa uploadez o poza cu masina la auto care avea 3.5mb si mi-a dat eroare ca fisierul ar fi prea mare. Vad ca limita e de 6MB, deci e ceva pe la mijloc.
2). Atasamentele sunt ciudatele. Nu se poate cand apesi pe poza sa iti deschida un tab nou cu poza? in momentul de fata iti face maximize in post/thread si arata fucked up :D . Daca poza e prea mare, nu ti-o incadreaza cum trebuie.
3). Childboards-urile alea sunt groaznice. Voua va plac? mie mi se pare ca mai mult ma incurca si  ca sunt prea multe pe ecran. Bineinteles, este o parere proprie si personala si cum gusturile nu se discuta, ar merge macar un poll sa vedem ce parere are lumea :D . Adica si pe cg sunt, dar parca mai discrete putin, nici nu iti dai seama ca sunt acolo. Sunt in acelasi textbox, nu in altul sub categoria principala :D
Bine, e cu dus si intors. Poate cand o sa aiba toate forumurile niste subforums, or sa arate mai corect :D .
4). Cum demonstram rating-ul cand o sa incepi sa-l implementezi? e posibil ca forumul cg sa nu mai existe. Singura solutie pe care o stiu eu este sa verifici AICI , sau daca poti sa iei legatura cu Shinny sa-ti dea el rating-urile, insa fiind un forum concurent in viitor, s-ar putea sa nu primesti nimic :D
5). Un sistem de like/thanks daca exista. Should be fun sa dam like-uri la posturi si sa avem si un top like-uri, asa, sa ne mai distram putin la sfarsit de an, si sa aplaudam omul care ne-a ajutat/distrat cel mai mult.
Uneori mi-e simplu sa dau like la post decat sa scriu un post cu multumesc.
6). Cred ca ar merge si niste subforums la GSM, ca sa fie mai ordonate. (Apple, Samsung, Xiaomi, Huawei, etc). Ce e drept, momentan bate vantul acolo si sunt doar 3 threaduri, dar cine stie :D
7). Avem asa. Oferte la jocuri/aplicatii si oferte in general (magazine online). Cum facem? pastram un thread general in care postam si jocuri, si aplicatii, si fierbatoare, sau facem ceva separat pt jocuri?


8. Logoul din header este imens. Nu stiu daca e din cauza 4k-ului meu, dar e huge.
9. Show unread posts since last visit. imi arata si publicitatea. Daca se poate diferentia, eventual sa fie altul sub el cu (pub), ar fi genial.
10. Quoted text este foarte mic pe 4k, ma chinui sa citesc ceva. Mai e cineva pe aici cu 4k si are problema asta? poate e de la mine ceva :D

11. Un location sub avatar nu strica. Daca se extinde publicitatea, ar fi dragut sa vedem de unde sunt utilizatorii respectivi :D.
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Offline c6t9

Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #57 on: 21 May 2018, 14:00 »
Te-a legat cu contul de Tapatalk. In alta ordine de idei, pe Tapatalk, daca dau la new posts, linkurile nu duc unde trebuie. In schimb, pe subscribed sau participated, da.
Tocmai aici e ciudat. Cont făcut în browser. Parole diferite. Tapatalk a preluat cumva contul din browser bazat pe nume și atât, fără parolă, ceea ce până acum nu mi s-a mai întâmplat.
Au trecut aproape 24h de când fostul forum a fost tras din priza si acum sunt 278 de inscrisi. cred ca nu au ai recuperat nici 5% din forumistii activi. Nu vreau sa te dezamagesc, dar daca nu faci o masa critica in 10 zile, cred ca putem sa spunem adio si un praz verde comunitatii "computergames.ro".

Asta este, lumea este pe Facebook, unde drama este maxima.
Mulți s-auzim mutat înainte să fie gata forumul. Cei de aici suntem ultimii pe reduta CG, care au mai scris și după 12 noaptea.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Offline DJ Flavio

Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #58 on: 21 May 2018, 14:27 »
11. Un location sub avatar nu strica. Daca se extinde publicitatea, ar fi dragut sa vedem de unde sunt utilizatorii respectivi :D .
Multi isi pun location artistic, eu cred ca ar fi mai corect sa fie trecut in regulamentul sectiunii de publicitate ca ofertantul sa scrie in anunt "produsul disponibil in [location] sau expediere prin [metoda]".
Inchiriez perete pentru dat cu capul, 5 lei/lovitura sau 50 de lei/ora.
 

Offline Fallen

Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #59 on: 21 May 2018, 14:28 »
Sincer, eu am vazut location artistic doar la cei din provincie.
Bucurestenii isi puneau corect locatia :D
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi