Author Topic: Sugestii / Cereri functionalitati Forum  (Read 110536 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.405
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #75 on: 21 May 2018, 17:11 »
E regretabil, n-am blocat pe nimeni pana acum, nici pe CG, si uite ca am ajuns s-o fac aici dupa doua zile, doar ca sa ma protejez de un avatar agresiv vizual, chiar daca nu am nicio problema cu continutul pe care il posteaza userul.
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Eth

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #76 on: 21 May 2018, 17:14 »
Acesta-i de altfel și scopul acelei opțiuni, de-a ignora absolut tot ceea ce te deranjează pe un forum și de-a rămâne astfel bine dispus în fiecare zi!
 

Offline lowlife

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 9 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 48
    • View Profile
Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #77 on: 21 May 2018, 17:42 »
Ironic. Mersi :D

Pt partea de UI urat cu spume eu o sa-mi fac cu Stylish (https://chrome.google.com/webstore/detail/stylish-custom-themes-for/fjnbnpbmkenffdnngjfgmeleoegfcffe?hl=en) un style custom. Problema e ca nu sunt profesionist si probabil o sa ma obisnuiesc cu situatia prezenta pana o sa se intample asta :D
 

Offline AlexU

Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #78 on: 21 May 2018, 18:04 »
Rezolvat cu avatarul lui Eth. As prefera sa nu mai avem discutii inutile, fiecare sa lase de la sine. De altceva trebuie sa ne ocupam in momentul dat.

Suntem o mana de oameni si nu reusim sa ne intelegem? Ma bazam pe faptul ca stiam cu totii deja cum sa ne comportam de pe CG.
 

Offline lowlife

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 9 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 48
    • View Profile
Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #79 on: 21 May 2018, 18:15 »
N-ar trebui sa te mire, apucaturile de dupa o rasturnare de situatie ne definesc. Vezi sefutii aparuti dupa instaurarea comunismului, dupa caderea lui.
 

Eth

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #80 on: 21 May 2018, 18:47 »
Rezolvat cu avatarul lui Eth.
Cei care leșinau de la avatarul meu putea foarte bine să mă adauge-n lista lor de IGNORE, deci aștept avatarul înapoi sau o să mă rezum doar la așa ceva!
Este cel puțin suspect faptul ca, pe un forum destinat gamerilor, unii să fie alergici la imaginile în mișcare...
 

Offline Inveltus

Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #81 on: 21 May 2018, 18:52 »
Si mie mi se pare ciudat ca unii sa fie asa de nesimtiti, but maybe that's just me
 

Offline AlexU

Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #82 on: 21 May 2018, 18:54 »
Am eliminat posibilitatea de a adăuga avatar cu extensia gif.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Offline Benvolio

Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #83 on: 21 May 2018, 19:08 »
Daca aveti posibilitatea, puteti sa-i anuntati si pe cei de pe FB ca ne vom strange aici.

Eventual si pe cei refugiati la AudioHobby, Lab501 si Reddit, cei care aveti conturi si pe acolo? Sau s-ar considera spam?

Pe Lab501 nu cred ca ar fi o problema, din ce am vazut, unii acolo erau chiar iritati de valul de refugiati (in special de interesul lor pt Publicitate):

http://forum.lab501.ro/showthread.php?p=574694#post574694

Pe CGRO  de pe Reddit vad ca a facut cineva anuntul, dar aparent a trecut neobservat:

https://www.reddit.com/r/cgro/comments/8eddo8/forumul_e_mort_traiasca_noul_forum/dzadpt1/

Poate ar fi bine sa puna cineva care are cont Reddit (eu n-am) un reply la postul ala sau un post separat, in care sa precizeze ca:
- adresa e forum.computergameRs.ro (ca sa fie clar)
- e un fel de "clona" a CG cu toate sectiunile si subsectiunile
- moderatorii sunt in general dintre moderatorii de pe vechiul CG
- are deja "501 Posts in 119 Topics by 331 Members"

Nu stiu cum ar fi primit anuntul pe AudioHobby. Din regulamentul lor, pare ca ei chiar vor sa se axeze pe Audio/Foto/Video, deci e posibil sa n-aiba nimic impotriva sau chiar sa le para bine ca userii sa discute acolo doar tematica lor, iar pt altele sa vina aici:

Quote
Regulament general
04-30-2018, 08:38 PM
1. Audiohobby este un forum destinat în principal fenomenului Audio-Video:

a) Discuţiile care nu reuşesc să se apropie de acest domeniu vast nu sunt agreate de conducerea forumului. Avem totuşi în comun, administratori, moderatori şi useri, şi alte domenii de interes (Sport, Generalitati etc) care au dedicate secţiuni speciale. Abaterile dincolo de sfera acestor domenii sunt permise doar în măsura toleranţei moderatorilor şi administratorilor.

https://audiohobby.ro/forum/administrativ/regulament-general/41-regulament-general

E vreunul din moderatorii de la AudioHobby inscris aici, ca sa ne poata spune daca ar fi ok sau nu un anunt acolo?
« Last Edit: 21 May 2018, 19:15 by Benvolio »
 

Offline Outofmymind

Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #84 on: 21 May 2018, 19:59 »
Am eliminat posibilitatea de a adăuga avatar cu extensia gif.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk



Nu, nu, nu. Sper ca e doar temporar. Gif-urile sunt mistoooo

@Benvolio: Am postat pe Reddit
« Last Edit: 21 May 2018, 20:01 by Outofmymind »
Drop the Punisher on one end of Latveria, and the Hulk on the other, and see who gets to the middle first.
 

Offline Gex

Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #85 on: 21 May 2018, 20:09 »
Am eliminat posibilitatea de a adăuga avatar cu extensia gif.

Pe bune? Din cauza unuia o furam toti?
 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.405
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #86 on: 21 May 2018, 20:30 »
Sunt destule gif-uri simpatice, erau si pe raposat, cel mai bine e sa fie eliminate punctual avatarurile agresive sau nepotrivite, care nu trebuie sa fie neaparat animate.

Si un bug destul de enervant: incerc sa postez si primesc eroarea

"The last posting from your IP was less than 30 seconds ago. Please try again later." Ceea ce e fals, nu am postat nimic in ultimele 30 de secunde. Dau back si apoi din nou post si iar eroare

"You already submitted this post! You might have accidentally double clicked or tried to refresh the page." Ceea ce iar e fals, intrucat postul nu a fost acceptat de prima data. Am vazut ca a raportat si Axa aceeasi problema aici: https://forum.computergamers.ro/condica-de-sugestii-i-reclamatii/moderatori/msg525/#msg525
« Last Edit: 21 May 2018, 20:35 by mudpie »
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline Fallen

Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #87 on: 21 May 2018, 20:39 »
Am avut si eu problema cu 30 de secunde si submitted post.
De asemenea, si eu zic ca e aiurea sa ne-o luam toti din cauza unui avatar, care din punctul meu de vedere nu deranja. Puteai sa scrollezi si tu peste el, nu sa isi ia omu ban :) .

Al meu inca functioneza :D
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Online Adi

Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #88 on: 21 May 2018, 20:44 »
Totusi, un pic de dictatura nu strica. E munca lui, in definitiv.
 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.405
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Re: Sugestii Forum (fostul Plug-in Tapatalk)
« Reply #89 on: 21 May 2018, 20:49 »
Fallen, eu il pusesem deja pe ignore. Si nu si-a luat ban, ci doar i-a fost sters avatarul. Foarte probabil ii deranja si pe altii. Dupa care omul a zis ca daca nu il primeste inapoi ne arata el noua, isi ia jucariile si pleaca pe lab501. Pe urma cred ca si-a sters singur contul. Asa, de ciuda, ca un copil mic.
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.