Author Topic: Probleme moderator @mache  (Read 5974 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mache

Probleme moderator @mache
« Reply #15 on: 18 March 2019, 12:56 »
@mudpie - aici moderarea este clar impotriva proliferarii fake news-ului si a manipularilor; cred ca v-ati convins de mult ca cei de la putere nu au nicio treaba cu adevarul...
 
The following users liked or thanked this post: PerditioN

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.404
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Probleme moderator @mache
« Reply #16 on: 18 March 2019, 13:32 »
Si cine stabileste care-i adevarul? Eu nu pot sa apreciez ca cineva spune ceva neadevarat doar pentru ca nu-mi convine mie.
Pe urma, la manipulare si fake news apeleaza toata lumea - si PSD, si anti PSD, si guvern, si opozitie si oricine mai vrei tu cu aspiratii in zona politica. In final, tot la filtrul opiniei personale ne intoarcem.
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 
The following users liked or thanked this post: taribo

Offline mache

Probleme moderator @mache
« Reply #17 on: 18 March 2019, 15:55 »
Eu nu pot sa apreciez ca cineva spune ceva neadevarat doar pentru ca nu-mi convine mie.
C'mon... Facebook a sters pagini intregi cu propaganda, Comisia Europeana le-a dat imediat peste nas cand au modificat legile justitiei...

Aprecierea vizavi de manipulare si propaganda nu e o parere personala ci un fapt general acceptat in tarile 'cu apa calda'... Sa pui egal intre putere si opozitie in modul in care propaga dezinformarea denota un pic de naivitate...
 
The following users liked or thanked this post: PerditioN

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.404
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Probleme moderator @mache
« Reply #18 on: 18 March 2019, 16:40 »
Dude, n-ai cum sa ai discutii pe teme politice fara exact aceste chestii care te deranjeaza pe tine. Pe un forum despre apicultura poate ar merge, nu si la Politica.
Ca sa nu mai spun ca discutiile in sine isi pierd rostul daca toata lumea e oricum de aceeasi parere. Ce rost mai au?
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 
The following users liked or thanked this post: Fallen, taribo

Offline johnycash

Probleme moderator @mache
« Reply #19 on: 19 March 2019, 09:55 »
@mache vorbesti de fake news. Pai inregistrarile alea din justitie pe care le-a auzit toata lumea tot fake news sunt ? Imi spui ca am un boss. Serios ? Eu nu am venit in posturile mele cu presupuneri. Mai spui ca venim cu chestii gen Badea. Daca niste pareri ale unor oameni coincid nu inseamna ca sunt preluate de undeva iar apropos de facebook pot sa iti spun ca nu am cont si nici nu voi avea vreodata.

@AlexU cred ca postarile anterioare ale domnului moderator sunt mai mult decat elocvente in ce priveste modul de a gandi,interpreta si actiona. Cred ca este o chestie de bun simt sa nu ameninti sau sanctionezi forumistii pentru ideile lor ci pentru postari jignitoare sau care incalca bunul simt si civilizatia. 
 

Offline mache

Probleme moderator @mache
« Reply #20 on: 19 March 2019, 11:35 »
@johnycash - iar te faci ca nu intelegi si rastalmacesti lucrurile doar sa-ti iasa cum vrei tu...

1. topicul initial nu era despre 'abuzurile' din justitie ci despre guvernarea actuala sub tutela tov. Dragnea
2. nu am presupus nimic, era un mod de exprimare peiorativ; e problema ta ce intelegi din asta
3. una e sa coincida ideile si alta e sa aibe aceeasi forma
4. chiar daca tu nu ai FB asta nu inseamna ca nu exista propaganda (pe FB sau prin alte mijloace social media) sau nu exista oameni expusi propagandei
5. vorbesti de bun simt da' nu-ti dai seama de greselile de logica pe care le ai  (am tot scris de Whataboutism)

Exemplu de post plin de whataboutism din threadul original:
Cum sa isi aduca cineva aminte ce se petrecea pe guvernarea PDL cand ii sustineau cu tarie. Acum sa spui ca ai sustinut PDL e cam de porc si memoria slabeste cand e vorba de negarea fostelor optiuni.
Oricum tendinta este sa injuri pe cei care au alte pareri decat ale tale considerand ca cei ce gandesc diferit sunt niste prosti , idioti... Astia sunt oamenii .


@mudpie - putem elabora in particular...
« Last Edit: 19 March 2019, 11:38 by mache »
 

Offline Sylver Cheetah 53

Probleme moderator @mache
« Reply #21 on: 20 March 2019, 01:07 »
Eu nici nu ştiu care sunt moderatorii forumului. Nu scrie nicăieri.