Author Topic: Retragere rating negativ  (Read 4413 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline torque49

Retragere rating negativ
« on: 02 November 2018, 18:33 »
Va rog sa imi scoateti ratingul negativ luat de la colaborarea cu userul alex335 in calitate de cumparator.Dintr-un lot de 7 placi video una are ceva probleme software sau poate si hardware.Userul m-a refuzat pentru returnarea placii video pe diferite motive( la el a functionat corect,nu stie ce am facut eu cu ea,user sunat dupa 3 ore de la ridicarea coletului nu dupa cateva zile).
Va rog sa imi retrageti ratingul care oricum este contra regulamentului in calitate de cumparator.

Dovada aici ..http://www.girlshare.ro/3490210700.9
« Last Edit: 02 November 2018, 18:35 by torque49 »
 

Offline Sylver Cheetah 53

Retragere rating negativ
« Reply #1 on: 03 November 2018, 20:26 »
Stai aşa, că eu n-am înţeles. alex335 a cumpărat o placă video defectă de la tine sau tu de la el?

Offline torque49

Retragere rating negativ
« Reply #2 on: 03 November 2018, 21:16 »
Stai aşa, că eu n-am înţeles. alex335 a cumpărat o placă video defectă de la tine sau tu de la el?
Eu am cumpărat 7 placi video din care 1 are probleme
 

Offline Sylver Cheetah 53

Retragere rating negativ
« Reply #3 on: 03 November 2018, 21:32 »
Ai dreptate. Ar fi normal să ţi se retragă calificativul negativ.

Offline AlexU

Retragere rating negativ
« Reply #4 on: 03 November 2018, 22:08 »
Ati rezolvat situatia intre voi? Daca da, cum?
As vrea sa aud pareri din partea amandurora.

@torque49 @alex335
« Last Edit: 03 November 2018, 22:12 by AlexU »
 

Offline torque49

Retragere rating negativ
« Reply #5 on: 04 November 2018, 08:12 »
Ati vazut si pe whatsapp, ca nu vrea sa accepte retur .Mie scoateti-mi ratingul negativ mai ales ca sunt cumpărătorul.Sa faca si el cerere si vedem.
 

alex335

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Retragere rating negativ
« Reply #6 on: 04 November 2018, 10:49 »
Aveam de gand sa rezolv situatia si sa ii accept returul placii, insa cand m-a luat ca el are piese mai scumpe decat casa in care stau si rahaturi de genul, mi-am dat seama ce caracter are. Te dai mare it-ist si nu stii sa rezolvi un driver.. Nu cred ca e vina mea ca un driver nu functioneaza corect, din moment ce fara el, placii ii merg ventilatoarele normal, iar cu el instalat, se pot controla din msi afterburner. Daca placa avea defect fizic, hardware, ori mergeau mereu 100% ori deloc.
 

Offline torque49

Retragere rating negativ
« Reply #7 on: 04 November 2018, 10:59 »
Scoateți ambele ratinguri negative sa fie bine cu toate ca inca nu am rezolvat cu placa video.
Nu e vorba de nici un driver,din moment ce 6 placi functioneaza corect si 1 nu pe acelasi pc.
Probabil are bios modificat, si in plus de asta acea placa video are facute 2 x uri cu marker ,observate ulterior,deci se știa că e ceva în neregulă cu placa.
Si nu ai vrut sa rezolvi nimic dupa cum se vede in printul atasat de mine.
Vreau ca discutia sa se incheie aici fara sa mai interacționam vreodata.
« Last Edit: 04 November 2018, 11:03 by torque49 »
 

alex335

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Retragere rating negativ
« Reply #8 on: 04 November 2018, 11:20 »
Printul pus de tine nu inseamna ca aia a fost tot ce am discutat. Am atasat si eu o alta parte a ceea ce am vorbit, in care ti-am spus ca eram dispus, dar cand nu ai cu cine, nu ai cu cine. Voiam sa o iau inapoi si sa o pun in pc sa iti demonstrez ca nu are nici cea mai mica problema, ca sunt satul de cunoscatori si de caractere de genul.
« Last Edit: 04 November 2018, 11:22 by alex335 »
 

Offline Eraxus

Retragere rating negativ
« Reply #9 on: 05 November 2018, 00:19 »
Există două dezavantaje majore:
1. În Feedback Score nu se poate identifica, dintr-o privire, că un utilizator deține calificativ negativ, așa cum era pe CG în procente;
2. Toate fețele din Feedback Score sunt de culoare galbenă, extrem de asemănătoare între ele în 3840x2160, mult mai ușor de observat ar fi fost pozitiv = verde, negativ = roșu, neutru = gri.
 

Offline taribo

Retragere rating negativ
« Reply #10 on: 05 November 2018, 22:03 »
Printul pus de tine nu inseamna ca aia a fost tot ce am discutat. Am atasat si eu o alta parte a ceea ce am vorbit, in care ti-am spus ca eram dispus, dar cand nu ai cu cine, nu ai cu cine. Voiam sa o iau inapoi si sa o pun in pc sa iti demonstrez ca nu are nici cea mai mica problema, ca sunt satul de cunoscatori si de caractere de genul.

Vorbesti prostii, o componenta este important sa functioneaze stock nu sa stea gigel sa controleze cu afterburner turatia ventilatoarelor. Nu functioneaza stock, pentru utilizatorul normal e o problema.
 

Offline Eraxus

Retragere rating negativ
« Reply #11 on: 06 November 2018, 12:08 »
Lăsând la o parte faptul că vânzătorul pare un liceean, eu unul nu pot pricepe dorința cumpărătorului:
Scoateți ambele ratinguri negative sa fie bine cu toate ca inca nu am rezolvat cu placa video.
atâta timp cât a dat banii pe un produs defect = pagubă!...
 

alex335

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Retragere rating negativ
« Reply #12 on: 06 November 2018, 18:19 »
Nu vorbesc niciun fel de prostie cand eu stiu ce am trimis. Chiar daca nu e cazul sa fac mentiunea asta, nu e vorba de utilizator normal, caci cumparatorul este cel mai bun in acest domeniu. Cum iti explici tu ca ea merge normal cand este folosita fara driver, fara ca ventilatoarele sa se tureze la 100%, iar cand driverul este instalat, acestea se duc in 100? Problema este cunoscuta si la nivelul amd, sunt multe postari pe diverse forumuri. Nu cred ca este vina mea ca un rahat de driver nu functioneaza cum trebuie. Si nici liceean nu sunt. Daca chiar avea o problema placa, aceasta nu raspundea nici la ce dicteaza un msi afterburner sau trixx.
 

Offline AlexU

Retragere rating negativ
« Reply #13 on: 06 November 2018, 18:24 »
7 plăci același model, dar numai pe una se manifestă astfel?
X-ul de pe placă ce explicație are?
 

alex335

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Retragere rating negativ
« Reply #14 on: 06 November 2018, 18:34 »
Nu stiu ce explicatie are x-ul pentru ca placile le am de la cineva care le-a tinut intr-un depozit. Eu am testat personal fiecare placa in furmark la achizitie si absolut niciuna nu mi-a facut probleme.