Author Topic: Retragere rating negativ  (Read 4412 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Eraxus

Retragere rating negativ
« Reply #15 on: 06 November 2018, 18:41 »
Dacă nu instalezi absolut niciun driver, placa video apare, în Device manager, ca STANDARD VGA ADAPTER cu frecvențe GPU/DDR de Safe Mode, mult sub cele din fabrică!
Dacă același driver funcționează pe 6 plăci video, fără absolut nicio problemă, iar pe cea de-a șaptea se turează ventilatoarele la 100%, atunci nu există niciun dubiu: placa video este defectă!
 
The following users liked or thanked this post: taribo

Offline torque49

Retragere rating negativ
« Reply #16 on: 06 November 2018, 18:53 »
Exact asa e,7 placi video acelasi model ,l-am sunat la 3 ore de la ridicarea coletului doar au fost 7 de testat ,Cu msi afterburner nu prea ai ce face deoarece pana la intrarea in windows tot 100% merge .Cu toate ca am intrebat in prealabil daca au fost minate si raspunsul a fost "nu"...ele 100% au fost minate intr-o hala inchisa ,umeda ,racoroasa ...suruburile toate ruginite, blocul de racire din aluminiu plin de mucegai sau ceva de genul.Inca unul din raspunsuri a fost "de la mine au plecat in regula ,cine stie ce ai facut cu ele ".
Printul lui cu discutia de pe whatsapp a fost la gata , cand am epuizat orice cale de a-l convinge sa o ia inapoi...Am toata discutia ...dar chiar nu vreau sa mai continui cu aceasta poveste asa ca rog adminul sa imi scoata ratingul negativ care este contrar regulamentului in calitate de cumparator care a ridicat coletul ,pe langa ca raman in paguba cu o placa video mai am si rating negativ ...
« Last Edit: 06 November 2018, 18:55 by torque49 »
 

Offline AlexU

Retragere rating negativ
« Reply #17 on: 06 November 2018, 18:59 »
Am șters feedback-ul negativ, însă mi-ar plăcea ca @alex335 să vină cu o soluție pentru situația asta.

7 plăci identice, și doar una se manifestă astfel. Torque a trecut peste faptul că toate, cel mai probabil (dată fiind descrierea stării curente), au fost folosite la minat.
S-a plâns doar de o placă.
 

Offline taribo

Retragere rating negativ
« Reply #18 on: 06 November 2018, 22:34 »
.Cu toate ca am intrebat in prealabil daca au fost minate si raspunsul a fost "nu"...ele 100% au fost minate

Nu te supara dar esti naiv. Nici nu`si avea sensul intrebarea asta, era clar ca au fost folosite la minat, nu tine nimeni 7 placi identice in casa sau la birou si brusc se decide sa le vanda.
 

Offline AlexU

Retragere rating negativ
« Reply #19 on: 07 November 2018, 02:34 »
Foarte frumos, și-a șters contul. Putea să-și asume greșeala, nu să dea bir cu fugiții.
 

Offline Fallen

Retragere rating negativ
« Reply #20 on: 07 November 2018, 09:23 »
Ce neam prost.
Ce placi sunt?
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Offline torque49

Retragere rating negativ
« Reply #21 on: 07 November 2018, 10:22 »
Sapphire r7 370 4 gb
 

Offline Eraxus

Retragere rating negativ
« Reply #22 on: 07 November 2018, 13:32 »
Are marfă din minat deci va reveni curând pe forum, deși cred c-a făcut-o deja
« Last Edit: 08 November 2018, 01:13 by AlexU »
 

Offline AlexU

Retragere rating negativ
« Reply #23 on: 08 November 2018, 01:13 »
Am editat mesajul tău, sunt două persoane diferite.