Author Topic: Sugestie "up" forum  (Read 3292 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline torque49

Sugestie "up" forum
« on: 13 January 2019, 14:57 »
Salut.Daca se poate sa faceti alt format pentru postarea la 24h pe forum.Daca se poate cumva sa se reseteze la ora 00.00 .E putin greu sa urmaresti la ce ora ai postat ieri sa repostezi si astazi .Cumva daca se poate sa nu fii conditionat de cele 24h de la ultima postare .1 up pe zi dar sa nu conteze la ce ora il faci.
Poate formularea nu e cea mai corecta dar sper ca intelegeti ce am vrut sa zic.Mersi
 
The following users liked or thanked this post: AlexandruD

Offline Sylver Cheetah 53

Sugestie "up" forum
« Reply #1 on: 15 January 2019, 00:25 »
Şi eu doresc acelaşi lucru. Mi se pare un BUG actuala configuraţie.

Offline weeppi

Sugestie "up" forum
« Reply #2 on: 15 January 2019, 02:06 »
Subscriu! :-)
 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.404
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Sugestie "up" forum
« Reply #3 on: 15 January 2019, 14:28 »
Sincer, nu imi dau seama cu ce va deranjeaza. E foarte usor sa vezi cand a fost facut postul anterior si nu trebe sa stii matematici avansate ca sa-ti dai seama daca a trecut o zi sau nu. N-are nimeni zeci de anunturi ca sa zici ca e greu sa le tii socoteala.
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 
The following users liked or thanked this post: AlexU

Offline AlexU

Sugestie "up" forum
« Reply #4 on: 17 January 2019, 15:43 »
Daca s-ar reseta la 0:00, ai face un up la ora 20-21 cand sunt destul de multi utilizatori activi, si inca unul dupa ora 12.

Dupa 24h e cel mai corect, de aceea a si fost gandit astfel. Daca incerci sa pui un mesaj nou sub 24 ore, cele doua mesaje sunt alipite.

@Sylver Cheetah 53 Cum spune si vestitul citat: "It's not a bug, it's a feature."
 

Offline Tzeb

Sugestie "up" forum
« Reply #5 on: 18 January 2019, 15:35 »
Daca ai facut un up la ora 21, iar apoi inca unul la 0:02, nu mai poti face un up la ora 21 a zilei in curs. 1 up pe zi, indiferent de ora, ar fi ideal.
 

Offline Sylver Cheetah 53

Sugestie "up" forum
« Reply #6 on: 18 January 2019, 15:47 »
Da. Bună observaţie, Tzeb.

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.404
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Sugestie "up" forum
« Reply #7 on: 18 January 2019, 16:54 »
Dincolo era un sistem, aici e altul.
Invatati sa acceptati noile realitati ale vietii si sa traiti cu ele :)

Si inca o observatie, pe care nu o spun cu rautate. Cine isi evaleaza corect produsele si nu cere preturi absurde reuseste, de obicei, sa le si vanda intr-un interval rezonabil de timp. Altfel, dai cate un up pe zi de 7 luni si tot degeaba.
« Last Edit: 18 January 2019, 17:03 by mudpie »
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline Sylver Cheetah 53

Sugestie "up" forum
« Reply #8 on: 18 January 2019, 18:02 »
Ăsta e un apropo nemeritat... Care mă vizează. Dar pe care nu îl înţeleg.
Ca să ştii şi tu, placa video a plecat deja către cineva. De-aia nu i-am mai dat "up". După ce se întorc banii, o să solicit închiderea topic-ului.
Pentru SSD am un constănţean de-al meu interesat. A zis că îl ia peste vreo săptămînă. Aşteptăm şi vedem.
Consider că mi-am avaluat produsele cît se poate de realist. Nu am cerut preţuri "absurde".
Eu tocmai de aceea nu postez pe forum şi mă limitez doar la aria de publictate. Pentru că sunteţi aceiaşi moderatori răi (sau răutăcioşi) de pe CG.

Offline KodiaK

Sugestie "up" forum
« Reply #9 on: 18 January 2019, 20:02 »
Eu nu inteleg ce e asa de greu cand intri sa dai up te uiti la ce ora ai dat up ultima oara. Iti dai seama in 2s daca au trecut sau nu 24h.
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 
The following users liked or thanked this post: AlexU

Offline Sylver Cheetah 53

Sugestie "up" forum
« Reply #10 on: 20 January 2019, 18:42 »
Şi ce faci, dacă ai mai multe anunţuri? Le verifici pe fiecare şi încerci să memorezi data? E absurd!

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.404
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Sugestie "up" forum
« Reply #11 on: 20 January 2019, 19:18 »
Daca ai mai multe anunturi e de presupus ca le dai up cam in acelasi timp si it crezi un ritm... Repet, nu are nimeni atatea anunturi incat asta sa devina o problema.

@Sylver Cheetah 53, mi-ai luat comentariul in nume de rau, desi am zis ca nu o spun cu rautate. Este dreptul tau sa ceri cat consideri pe un produs, nu o sa intru niciodata sa-ti comentez pretul pe vreun topic sau sa-ti stric vanzarea, iar cine o face este in afara regulamentului. Daca se intampla asta, te incurajez sa dai report post, comentariile offtopic vor fi indepartate si, daca se impune, se vor da si sanctiuni. Stiu ca lucrurile o luasera razna la finalul vechiului CG si au aparut tot felul de discutii ciudate, dar nu consider ca mai au vreo relevanta fata de aici si acum. Oriunde pe forum vrei sa postezi, daca o faci cu bun simt si respect fata de ceilalti useri, este perfect in regula.
Am vrut doar sa spun ca un anunt care se lungeste excesiv in timp este un bun indiciu pentru un pret supraevaluat.

Inca ceva, pe vechiul CG nici macar n-am fost moderator ;)
« Last Edit: 20 January 2019, 19:20 by mudpie »
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline Sylver Cheetah 53

Sugestie "up" forum
« Reply #12 on: 21 January 2019, 03:42 »
^ Scuze dacă am fost un pic mai acid în comentariul meu. Mă enervez uşor, dar îmi trece repede.
Ai dreptate, în mare parte. Cînd intri pe forum, dai "up" la toate anunţurile. Deci ar trebui să fie cam la aceeaşi oră. Totuşi, pe vechiul CG puteam să dăm "up" la orice oră. Acum nah... cum consideră adminul, aşa să facă. E forumul lui.

Offline AlexU

Sugestie "up" forum
« Reply #13 on: 21 January 2019, 03:50 »
Pai inca poti, indiferent de ora. Singura limitare e legata de timp, trebuie sa treaca minim 24h intre mesaje.

E simplu.
 

Offline KodiaK

Sugestie "up" forum
« Reply #14 on: 21 January 2019, 09:46 »
Şi ce faci, dacă ai mai multe anunţuri? Le verifici pe fiecare şi încerci să memorezi data? E absurd!
Nu inteleg. Poti sa dai up si altfel decat sa intri pe anunt si sa dai reply la el?
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K