Author Topic: God of War  (Read 3807 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Tzeb

God of War
« Reply #15 on: 11 January 2022, 11:16 »
E la pre-order pe epic. Apare pe 14.
 

Offline KodiaK

God of War
« Reply #16 on: 11 January 2022, 12:54 »
Aaa, nu era vorba de Ragnarok, ci de GoW PC.
Asta nu prea ma intereseaza, ca l-am terminat deja pe PS4.
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
God of War
« Reply #17 on: 11 January 2022, 14:08 »
Aaa, nu era vorba de Ragnarok, ci de GoW PC.
Asta nu prea ma intereseaza, ca l-am terminat deja pe PS4.

Sunt curios cum arata un GOW portat pe PC,si mai ales  sunt interesat de grafica.
 
 

bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
God of War
« Reply #18 on: 15 January 2022, 01:30 »
De 5 ore tot descarca...si asta dupa ce cu cateva zile in urma am facut pre-loading. 

Pacat ca nu l-au lansat si pe GeForce Now ca altfel nu mai stateam sa-l instalez.
 

Offline slicker

God of War
« Reply #19 on: 15 January 2022, 03:22 »
Bai frate e absolut senzational cum se schimba perspectiva asupra unui joc prin sistemul pe care il folosesti. Dupa ce am cumparat de 2x GoW pt PS4Pro, un absolut exercitiu in frustrare cu un FPS de cacat, chiar daca pe OLED, cu pisatul ala de controller infect, a fost o corvoada sa il joc si de aia nici nu l-am terminat. Acum pe Hard cu M+K, totul pe Ultra, VSYNC on este o minunatie. Am facut in 30 de minute cat nu am reusit in ore pe PS4Pro din cauza nenorocitului de controller.

BOY! YOU ARE NOT READY!.
 
-Yes i am now, motherfucker.
« Last Edit: 15 January 2022, 03:36 by slicker »
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
God of War
« Reply #20 on: 15 January 2022, 06:28 »
Gata, instalat, jucat 2 ore pe Original settings  (ca doh, n-am bani de placa video la ce criza de semiconductori este acum si nici n-as fi idiot sa cheltui 1000 euro pentru un RTX care ar trebui sa coste 200 euro in vremuri normale).
Am jucat  pana la bataia cu Baldr.

Ba, dar arata SENZATIONAL SI DETALIAT chiar si pe Original Settings,  pe o rezolutie 1920x1080! Cam ca pe PS4 PRO  .
Foarte bine optimizat,  mai bine optimizat si decat GTA Definitive Edition care sunt jocuri de prin 2001-2004 toamna. 
Combatul e exceptional cu mouse si tastatura. Pot sa-mi personalizez comenzile cum vreau.
Foarte usor de omorat monstri cu mouse-ul si tastatura si ma speriam eu ca e foarte greu dupa ce am vizionat clipurile de combat cu controllerul. Da, controllerul e o mizerie de secol 20 ce  ar trebui sa ajunga la gunoi!
Cred ca are si cel mai tare sunet pe care l-am auzit vreodata. 
Cate poligoane si cat de bine modelat este Kratos ca sa para realist! 
Povestea?  Imi veneau lacrimile la cateva secvente emotionale....si culmea,  majoritatea jocurilor nu ma emotioneaza. Are o imersiune fantastica! 
Nu-i ceva dificil ca Dark Souls, dar e excelent pentru relaxare. Asa ar trebui sa arate majoritatea jocurilor  casual de actiune-aventura. 
 


Bate la fund Assassins Creed Valhalla la toate capitolele! 

 

Offline KodiaK

God of War
« Reply #21 on: 15 January 2022, 21:02 »
Bate la fund Assassins Creed Valhalla la toate capitolele! 
Stai sa vezi Ghost of Tsushima cand apare pe PC :)
Ala e ce trebuia sa fie Assassin's Creed de ceva vreme incoace :D
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
God of War
« Reply #22 on: 15 January 2022, 21:06 »
Bate la fund Assassins Creed Valhalla la toate capitolele! 
Stai sa vezi Ghost of Tsushima cand apare pe PC :)
Ala e ce trebuia sa fie Assassin's Creed de ceva vreme incoace :D

Il astept si pe ala. 
Nu prea imi plac  Nioh si   Sekiro ca sunt prea fanteziste.




On-topic:
Cat de bine arata jocu' si chiar pe o configuratie modesta! 
Sper sa apara si pe  GeForce Now sa-l joc cu abonamentul la RTX 3080.
 




« Last Edit: 15 January 2022, 21:18 by bombardieru »
 

Offline slicker

God of War
« Reply #23 on: 25 January 2022, 00:27 »
Hai ca l-am terminat, slava cui vreti voi pentru M+K, mi-au facut experienta de 10x mai faina. Frumos tare, ce sa zic, e o experienta fenomenala jocul asta, fara doar si poate.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon