Author Topic: PS NOW si Xbox Pass...in Romania?  (Read 6425 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
PS NOW si Xbox Pass...in Romania?
« on: 14 February 2022, 22:32 »
Am tot incercat si cu VPN si cu ....nu merge sa-mi platesc abonamentele la PS Now si Xbox Pass.
Stiu ca nu sunt disponibile in Romania, dar tare mult as vrea sa joc jocurile incluse in abonamente ca sa nu mai le cumpar.

Credeti ca ar trebui sa-mi fac sperante ca SONY si cu Microsoft se vor indura de noi si ne vor oferi macar aceste abonamente daca tot nu ofera suport pentru detinatorii de console?
Macas Sony sa ne lase sa jucam prin cloud toate jocurile God of War, iar Microsoft sa ne ofere abonament lunar de tip EA Play si Ubisoft Plus.
 

Offline Ciocanul

PS NOW si Xbox Pass...in Romania?
« Reply #1 on: 15 February 2022, 21:18 »
PlayStation Now merge de 100 de ani in Romania, eu il am si il folosesc. Xbox Pass nu merge dar nu e complicat de ocolit region-ul din ce am citit.

La PSN lunar ti se ofera jocuri gratis, uneori si titluri mari dar vechi, alta data niste mizerii. Dar nu le ai retroactiv ci doar pe cele pe care le-ai "prins" cat ai avut abonament. Ti le bagi in library si le poti juca atata timp cat ai PSN activ.
Nu stiu cum e la gamepass de xbox.
 

Offline slicker

PS NOW si Xbox Pass...in Romania?
« Reply #2 on: 19 February 2022, 19:00 »
Eu am Gamepass, am schimbat regionul din Windows pe GB si platesc cu Revolut in lire. Very easy. Fara indoiala Gamepass e tata lor, nu am mai cumparat un joc de haaaaat hat hat.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Cylix

PS NOW si Xbox Pass...in Romania?
« Reply #3 on: 19 February 2022, 21:54 »
Foarte bun GamePass, am luat un an de zile cu 30 de euro :), o gramada de jocuri incluse, momentan imi fac veacu in Forza 5
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 

Offline slicker

PS NOW si Xbox Pass...in Romania?
« Reply #4 on: 20 February 2022, 21:10 »
horry shit de unde ai asa deal?
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Cylix

PS NOW si Xbox Pass...in Romania?
« Reply #5 on: 20 February 2022, 22:52 »
Ah cu VPN de Turcia, merge  pana la 3 ani. :D Pe 3 ani dai 91 de euro ptr game pass ultimate  8) 8)
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 

Offline Ciocanul

PS NOW si Xbox Pass...in Romania?
« Reply #6 on: 30 May 2023, 10:39 »
O stire de 2 lei:
https://economie.hotnews.ro/stiri-companii-26297462-sony-investigata-pentru-posibil-abuz-pozitie-dominanta-piata-jocurilor-video-pentru-console-playstation-cati-utilizatori-sunt-romania.htm
Ne-am bucurat ca avem si noi un serviciu decent pt console PS de unde sa-ti cumperi jocuri la oferta si alte cele ca au si sarit sacalii sa "investigheze" si sa dea amenzi. Oricum nu cred ca Romania umple bugetul Sony. Miroase a rahat de altex aici care banui ca vor un os mai mare din vandut carcase goale cu coduri de jocuri in ele. In fine, nu mai conteaza.
--
Sa ne mai miram ca ne ocoleste M$ cu serviciul pass/Live(nici nu mai stiu) cu religiozitate ? De ce sa te legi la cap ? :D
O sa iesim la pensie si nu o sa scapam de VPN-uri, minciuni si mizerii pe xbox.
« Last Edit: 30 May 2023, 10:41 by Ciocanul »
 

Offline tonysteaua

  • Feedback Score: (0)
  • Full Member
  • Posts: 143
    • View Profile
PS NOW si Xbox Pass...in Romania?
« Reply #7 on: 18 July 2023, 10:29 »
man am xbox ultimate pe 2 console
e siplu adresa de londra si mi-a mers perfect si am plata recurenta de 12lire
nu vad rostul sa imi pun vpn pentru un abonament
 

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
PS NOW si Xbox Pass...in Romania?
« Reply #8 on: 21 August 2023, 00:49 »
O stire de 2 lei:
https://economie.hotnews.ro/stiri-companii-26297462-sony-investigata-pentru-posibil-abuz-pozitie-dominanta-piata-jocurilor-video-pentru-console-playstation-cati-utilizatori-sunt-romania.htm
Ne-am bucurat ca avem si noi un serviciu decent pt console PS de unde sa-ti cumperi jocuri la oferta si alte cele ca au si sarit sacalii sa "investigheze" si sa dea amenzi. Oricum nu cred ca Romania umple bugetul Sony. Miroase a rahat de altex aici care banui ca vor un os mai mare din vandut carcase goale cu coduri de jocuri in ele. In fine, nu mai conteaza.
--
Sa ne mai miram ca ne ocoleste M$ cu serviciul pass/Live(nici nu mai stiu) cu religiozitate ? De ce sa te legi la cap ? :D
O sa iesim la pensie si nu o sa scapam de VPN-uri, minciuni si mizerii pe xbox.


Asta e o dovada clara ca Romania e inca o tara putred de comunista.


Auzi si tu...........,,consiliul concurentei" in secolul asta......zici ca n-am fi deloc in capitalism!