Author Topic: Burgeri in Bucuresti si in tara  (Read 5314 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline IaMa

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 9
    • View Profile
Burgeri in Bucuresti si in tara
« on: 22 May 2018, 14:39 »
 ::)
 

Offline Outofmymind

Re: Burgeri in Bucuresti
« Reply #1 on: 22 May 2018, 15:42 »
South Burger. Alta recomandare chiar nu am.
Drop the Punisher on one end of Latveria, and the Hulk on the other, and see who gets to the middle first.
 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.404
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Re: Burgeri in Bucuresti
« Reply #2 on: 22 May 2018, 15:58 »
Black by DonCafé Brasserie in Mall Baneasa.

Nevasta isi ia Corruption Fois Gras (scump rau!, asta e), eu prefer The Spicy. Ne plac maxim.
Cartofii sunt extra, din pacate.
http://blackbucharest.ro/menu/
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline AlexU

Re: Burgeri in Bucuresti
« Reply #3 on: 22 May 2018, 16:58 »
Am mancat la Baz, prima oara pe Floreasca. Dupa s-a mutat pe Barbu Vacarescu si imediat dupa s-a certat cu cei de acolo, de alte cateva ori pe Decebal si ultimele dati l-am gasit la 3Kombinat. Cand am pofta de burgeri incerc sa merg pe mana lui.

Altfel, imi placea Burger Van dar era obositor sa alergi prin oras in cautarea lor.

In rest, ocazional am mai mancat pe la Zahana 33 Grill (aveau reclama la un moment dat cu 1kg Burger la 25-29 lei), si Vivo.

 

Offline Fallen

Re: Burgeri in Bucuresti
« Reply #4 on: 22 May 2018, 17:11 »
A incercat cineva burgerul de 1kg de la zahana? si eu il tot vad pe facebook, dar nu pare cine stie ce din poze :D.
Cred ca e doar de foame :D

Eu din pacate nu mai pot sa recomand Circusul. De 3 ori am cumparat burger in ultimele 2 luni si de fiecare data a venit crud. Am cerut specific a doua si a treia oara sa fie bine facut, si tot a venit cu interiorul crud. Eu nu inteleg ce e asa greu sa le faci frate cum trebuie.
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Offline Raziel01

Re: Burgeri in Bucuresti
« Reply #5 on: 22 May 2018, 17:16 »
Recomand burgerii de la Red Angus, desi prestul e cam piperat.
 

Offline kenzoR

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 17 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 48
    • View Profile
    • Floraria Zexe
Re: Burgeri in Bucuresti
« Reply #6 on: 22 May 2018, 17:20 »
Zahana 33 Grill s-a inchis. Am cunostinte care au incercat burger-ul de 1KG, dar am inteles ca nu a fost nimic special.


Preferatii mei din Bucuresti sunt Switch.eat si Vivo. Am incercat in multe locuri, 3Kombinat este ok, dar cred ca si ei au inchis (muncesc prin zona si am vazut ca sunt inchisi de ceva timp). Inca nu am ajuns la Za Lokal si Re:Modelier despre care am auzit ca sunt foarte buni.
 

Offline Fallen

Re: Burgeri in Bucuresti
« Reply #7 on: 22 May 2018, 17:25 »
Uite, eu la Switch.eat nu am ajuns inca si de un an tot incerc sa ajung :D, mai ales ca au deschis si terasa acum.
Poate bag unul in weekend.
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Offline Wolfe

Re: Burgeri in Bucuresti
« Reply #8 on: 22 May 2018, 17:32 »
Recomand si eu Switch.eat, imi place ca iti ofera o gramada de sosuri delicioase. Cartofii si coleslaw-ul sunt buni. La un moment dat aveau o rotatie saptamanala de burgeri speciali, nu stiu daca inca mai fac asta.
*Know* that when death comes for you, *know* that I shall meet its blade with mine.
 
The following users liked or thanked this post: taribo

Offline kenzoR

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 17 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 48
    • View Profile
    • Floraria Zexe
Re: Burgeri in Bucuresti
« Reply #9 on: 22 May 2018, 17:40 »
Uite, eu la Switch.eat nu am ajuns inca si de un an tot incerc sa ajung :D , mai ales ca au deschis si terasa acum.
Poate bag unul in weekend.


Atunci sa ai pofta. Cum a mentionat Wolfe, ai varietate de burgeri, iar cartofii si salata coleslaw sunt foarte bune.
 

Offline AlexU

Burgeri in Bucuresti si in tara
« Reply #10 on: 01 June 2018, 22:06 »
 

Offline edlund

Burgeri in Bucuresti si in tara
« Reply #11 on: 29 June 2018, 17:32 »
Sunt ok burgerii de la Gradina Floreasca, recomand Greuceanu, Il Maestro, dar sunt pe la 35 lei, nu 24 cat e cel din clip, dar mi se par tot mai uscati (carnea nu e suculenta) pe zi ce trece, mananc destul de des acolo.
 

Offline Pitbullu

Burgeri in Bucuresti si in tara
« Reply #12 on: 12 July 2018, 14:48 »
35 de lei este un pret normal daca vrei un burger ok. Dar daca de la o zi la alta se schimba in rau, no comment :)
 

Offline Ciocanul

Burgeri in Bucuresti si in tara
« Reply #13 on: 12 July 2018, 15:50 »
35 de lei la un burger cam ... trebuie sa fie restaurant cu multe Michelin-uri. :)
 

Offline Pitbullu

Burgeri in Bucuresti si in tara
« Reply #14 on: 15 July 2018, 12:26 »
Nu am lucrat in bucatarii cu stele michelin. Dar atata timp cat carnea nu este cea congelata din comert, sosurile nu sunt la galeata, ingredientele sa fie de calitate si o chifla corecta, nu ai cum sa scoti burgerul ala pe care il viseaza clientul. Nu sub 30-45 lei! Doar chiflele brioche cu care lucram costau 3.7lei/buc. O chiftea facuta corect, la 280Gr, costa in jur de 10-13 lei. Mai adauga si sosuri facute in casa, salate, bacon, branze, garnituri, etc
 
The following users liked or thanked this post: mudpie