Author Topic: Discutii legate de ofertele tip pret redus | Usor offtopic  (Read 19297 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline AlexU

Discutii legate de ofertele tip pret redus | Usor offtopic
« Reply #60 on: 11 December 2018, 17:17 »
Pe altex a fost și 500-600 lei, am mai pus link pe forum. Erau două variante, de 4 sau 8GB.
Așa că e redusă dar nu 50%.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Offline mike_ppc

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 17
    • View Profile
Discutii legate de ofertele tip pret redus | Usor offtopic
« Reply #61 on: 11 December 2018, 17:48 »
Nu m-ai inteles ce am vrut sa spun. Situatia era asa:

Pret de lista: 1799,99
Pret curent : 916,70
Pret resigilat : 500 (intre timp a si disparut).

Mirarea mea era legata de raportul resigilat/pret curent la emag, nu de preturi absolute. Nu am vazut multe produse cu astfel de diferente - de obicei e intre 10-20%. Inteleg: fara cutie, usor folosit, etc... dar in cazul asta.. ?!
 

Offline dic1

Discutii legate de ofertele tip pret redus | Usor offtopic
« Reply #62 on: 30 January 2019, 19:18 »
Referitor la ofertele de pe site-ul WD, link topic aici: https://forum.computergamers.ro/cum-cat-unde/produse-la-pre-redus-(oferte-online-i-retail)/msg21475/#msg21475

Pentru cine doreste sa cumpere HDD-uri externe ieftine ca sa le scoata din coaja de plastic si sa le bage intr-un NAS, laptop sau desktop:
Discurile externe WD de 2.5" au HDD-uri cu mufa USB direct, nu se pot conecta la SATA.
Doar Seagate are discurile externe USB de 2.5" cu un convertor SATA2USB in coaja de plastic. Cum de multe ori se gasesc HDD-uri USB de 2-4TB mai ieftine decat cele interne este o solutie, dar se pierde garantia. Sunt ok pentru NAS, desktopuri si o parte din laptopurile care accepta HDD-uri de 15mm inaltime. De obicei laptopurile au loc pentru discurile SATA 2.5" inalte de 7mm (toate SSD-urile si majoritatea HDD-urilor de pana in 1TB). Sunt inca modele de laptop care accepta HDD-uri si de 9mm (HDD-urile mai vechi de 2.5" erau de 9mm).
Atentie: HDD-urile de 2.5" de capacitate mare (de la 2TB in sus) au inaltimea de 15mm si nu incap de obicei in laptopuri.
« Last Edit: 30 January 2019, 19:21 by dic1 »
 
The following users liked or thanked this post: mike_ppc

Offline AlexU

 

Offline Adi

Discutii legate de ofertele tip pret redus | Usor offtopic
« Reply #64 on: 05 March 2019, 14:01 »
Ma gandeam, poate are cineva atatia bani incat da ~2400 lei pe o tastatura :D

 

Offline dic1

Discutii legate de ofertele tip pret redus | Usor offtopic
« Reply #65 on: 18 May 2019, 09:06 »
Este link de pe OLX, placa video SH RX 480 8GB provenita din ferme de minat. Dar la 395lei cu garantie 12 luni este cea mai ieftina placa video care duce orice titlu 1080p:
https://www.olx.ro/oferta/firma-garantie-rx-480-8gb-nu-rx-580-gtx-1060ti-1070ti-1080ti-IDcm0W7.html#3a0d0ab869;promoted
Desi ma joc rar, iar actuala RX570 4GB imi este arhisuficienta (am prins-o la emag de BF2018 la 650lei), am comandat un RX480 8GB pentru ca mi se pare oferta buna la 395lei cu garantie 12 luni. :)
Am mai comandat de la interlink si sunt ok. Nu am avut nevoie de garantie, am facut un retur dupa vreo 10 zile si totul a decurs fara probleme. Sper sa fie ok placa asta video.
« Last Edit: 18 May 2019, 09:08 by dic1 »
 

Offline dic1

Discutii legate de ofertele tip pret redus | Usor offtopic
« Reply #66 on: 22 May 2019, 23:04 »
Desi pe site apare la 447lei, am platit "conform pretului 395ron de pe olx" fara probleme. Am pus in sertar RX 570 prinsa de BF2018 si am instalat acest RX 480. Diferente de viteze nu le simt (sub 10%, habar n-am si nici nu ma intereseaza cifrele de benchmark). :)

Iata detalii despre placa video:
Este modelul 11260-07: Sapphire Nitro+ Radeon RX 480 8G D5 (1306MHz), 8GB GDDR5, DVI, 2x HDMI, 2x DisplayPort, lite retail (11260-07-20G)
Vine bulk, am ridicat-o de la sediu si mi-au dat-o intr-o sacosa de plastic, nu are nici macar protectiile de plastic pentru porturile DP, HDMI sau slot pci-e.
Rama coolerului de deasupra are urme de zgarieturi in dreptul suruburilor de dedesupt (semn ca sunt multe placi care stau stiva una peste cealalata). Se vad in poza zgarieturile.
Placa video este curatata, ventilatoarele arata ca noi, nu apare praf pe radiatorul de deasupra. Placa are totusi un fel de funingine (sunt urme la urechea de prindere in slotul pci-e si pe la mufa ventilatorului, aici se vede in poze). Placa nu miroase a ars.

Am testat-o vreo ora in diverse programe (Furmark 6 min, Unigine Valley si Superposition, 3 teste de Cinebench R15 OpenGL) fara sa apara probleme. Ventilatorul devine zgomotos la peste 35-40% (imi aduce aminte de vechea Nitro RX470 4GB cumparata de BF2016 si pe care am vandut-o pentru ca era galagiaoasa pentru mine).

Post Merge: 22 May 2019, 23:10
Ca o completare, singura problema este partea de zgomot: Sapphire Nitro RX470 si RX480 sunt cam galagioase. O sa ii reduc frecventa la GPU la 1150MHz ca sa ii scada consumul de curent si zgomotul ventilatoarelor.

In rest, o placa video RX480 8GB la 395lei, garantie 12 luni si posibilitatea de retur intr-o luna mi se pare best buy la ora actuala. Duce orice joc in 1080p setari high fara probleme.
« Last Edit: 22 May 2019, 23:10 by dic1 »
 

humanimal

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Discutii legate de ofertele tip pret redus | Usor offtopic
« Reply #67 on: 27 May 2019, 18:17 »
1. Daca se ia ceva cu voucher rabla pt. electrocasnice si se face retur in 30 de zile se primeste pretul intreg sau cat s-a dat pe obiect? :)
 

Offline dangrig

Discutii legate de ofertele tip pret redus | Usor offtopic
« Reply #68 on: 27 May 2019, 18:27 »
1. Daca se ia ceva cu voucher rabla pt. electrocasnice si se face retur in 30 de zile se primeste pretul intreg sau cat s-a dat pe obiect? :)

Iti da cat ai platit bani,  voucherul ti-l reporteaza  daca mai este valabil. (daca nu mai este valabil, pa)

Crezi ca nu s-au gandit multi  ? (si la alea cu bicicletele ) :D  ))))))
 

Offline maryus89

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 10
    • View Profile
Discutii legate de ofertele tip pret redus | Usor offtopic
« Reply #69 on: 27 May 2019, 18:46 »
Daca ati fi citit regulamentul...

Produsele pentru care a fost folosit voucherul oferit de către Autoritate nu beneficiază de Serviciul retur gratuit în 30 de zile oferit de către eMAG. Clientul are doar posibilitatea schimbării produsului cu un alt produs participant în Program, din aceeași categorie de produse, sub condiția ca produsul nou care va fi schimbat să se afle în aceeași stare în care a fost primit.

https://www.emag.ro/info/programul-national-rabla-pentru-electrocasnice
 

Offline AlexU

Discutii legate de ofertele tip pret redus | Usor offtopic
« Reply #70 on: 28 October 2019, 22:48 »
grupul telegram a fost sters?

Sa lasam totusi acel subiect strict pentru oferte.
Nu a fost sters grupul, insa probabil au inceput sa excluda utilizatorii care nu au activitate.
 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.406
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Discutii legate de ofertele tip pret redus | Usor offtopic
« Reply #71 on: 22 March 2020, 18:35 »
Si azi au facut o epurare majora, multi am zburat de-acolo :)
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline AlexU

Discutii legate de ofertele tip pret redus | Usor offtopic
« Reply #72 on: 22 March 2020, 23:06 »
Fiindcă mulți doar profită, nu și participă activ.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.406
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Discutii legate de ofertele tip pret redus | Usor offtopic
« Reply #73 on: 23 March 2020, 18:52 »
Nu-i bai, cred ca am comandat odata niste becuri cu led de pe grup, pot trai linistit si fara.
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline AlexU

Discutii legate de ofertele tip pret redus | Usor offtopic
« Reply #74 on: 28 March 2020, 03:07 »
https://emag.page.link/sxsQoVV51ixttAaW8

200 lei


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Nu se vede screenshot-ul pe Tapatalk

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Poti incerca, te rog, si cu o versiune actualizata Tapatalk? Cu cateva saptamani in urma am actualizat si plugin-ul de pe forum. Mie-mi merge.