Author Topic: Discutii legate de ofertele tip pret redus | Usor offtopic  (Read 19047 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline AlexU

Daca in topicul Produse la pret redus (Oferte online si retail) mi se pare normal sa postam doar oferte, aici le putem discuta in voie. Sunt acceptate si mesajele in care ne prezentati produsul sau parerea voastra despre acesta, experienta cu magazinul sau firma de curierat.
 

Offline AlexU

Discutii legate de ofertele tip pret redus | Usor offtopic
« Reply #1 on: 29 May 2018, 17:26 »
Eu am prins un S9+ reconditionat la 480euro. Cand ajunge anunt si aici in ce stare e. Cu 12 luni garantie si 30 de zile drept de retur pretul e imbatabil pt un flagship lansat acum 2 luni.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Am primit telefonul de la Orange, venit prin Cargus, punga de la curier un pic atinsa.

Telefonul a venit intr-o cutie normala (nu cea originala) peste care mai era pusa un fel de coperta de la orange cu "telefon reconditionat". Cutia continea telefonul, incarcator si doua adaptoare (usb c to mini usb si usb c to normal usb).

Telefonul e tipla, cu folie pe el. Nici o zgarietura nimic. Nu inteleg de ce a fost dat inapoi si apoi vandut asa ieftin (480 euro). Pe partea de soft se misca impecabil. O sa testez si bateria sa vad cum tine.

Per total sunt super multumit. Am luat un flagship la juma de pret.

Stiu ca e offtopic dar daca se tot pun oferte de la orange pe topic am zis ca poate ajuta pe cineva sa stie ce am primit ca si reconditionat.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.404
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Discutii legate de ofertele tip pret redus | Usor offtopic
« Reply #2 on: 30 May 2018, 23:08 »
On-topic: 209,99 lei Memorie G.Skill Ripjaws V Black 8GB DDR4 3200MHz CL16 1.35v Dual Channel Kit

Asta chiar e super oferta, daca era un singur stick de 8GB la banii astia acum dadeam comanda.
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline Dundee

Discutii legate de ofertele tip pret redus | Usor offtopic
« Reply #3 on: 31 May 2018, 07:56 »
Eu cred ca era mai bine sa lasam discutiile pe acelasi topic.
Adica, daca vreau sa vorbesc despre un produs de pe topicul de prezentare, trebuie sa dau quote la post si sa vin pe topicul asta. Nonsense imo.
 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.404
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Discutii legate de ofertele tip pret redus | Usor offtopic
« Reply #4 on: 31 May 2018, 08:44 »
Nu, quote-ul e optional:)
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline Dundee

Discutii legate de ofertele tip pret redus | Usor offtopic
« Reply #5 on: 31 May 2018, 08:59 »
Ideea era ca trebuie sa iei informatia de acolo, sa o aduci aici, ca sa stie si ceilalti despre ce vorbesti.
Munca in plus ca sa castigi ce? :)
 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.404
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Discutii legate de ofertele tip pret redus | Usor offtopic
« Reply #6 on: 31 May 2018, 09:04 »
Ca sa nu stai acolo sa descifrezi care sunt posturile ce contin intr-adevar oferte dintre multe altele cu discutii colaterale.
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline AlexU

Discutii legate de ofertele tip pret redus | Usor offtopic
« Reply #7 on: 31 May 2018, 11:00 »
Multi isi seteaza notificari pe acel topic, tocmai fiindca sunt interesati sa primeasca doar ofertele. Daca ne apucam sa discutam acolo, subiectul nu o sa mai prezinte interes.
 

Offline AlexU

Discutii legate de ofertele tip pret redus | Usor offtopic
« Reply #8 on: 01 June 2018, 12:00 »
Este asa de vreo 3 saptamani, dar nu se baga nimeni la el si au fost multe resigilate.
Il tot urmaresc, dar nu stiu ce e cu el :D

Mie-mi pare ok. Am dat 2500 de BF pe un Lenovo cu i5 6300HQ, 8GB RAM, 960M, HDD 1TB.
 

Offline Fallen

Discutii legate de ofertele tip pret redus | Usor offtopic
« Reply #9 on: 01 June 2018, 15:08 »
uite, asta e o varianta mult mai buna. Ti-ul ala rupe in 2 1050-ul simplu.
https://www.emag.ro/laptop-gaming-lenovo-legion-y520-15ikbn-cu-procesor-intelr-coretm-i5-7300hq-2-50ghz-kaby-laketm-15-6-full-hd-ips-8gb-1tb-nvidia-geforce-gtx-1050ti-4gb-free-dos-black-80wk0080ri/pd/D21217BBM/

Nu e asa mare diferenta intre procesoare la jocuri. Ca idee, daca vrea cineva laptop nou, sa-si ia cu 8250u. Kaby Lake Refreshul ala e de pe alta planeta. Matura cu i5 7300hq pe jos :D .
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Offline AlexU

Discutii legate de ofertele tip pret redus | Usor offtopic
« Reply #10 on: 06 June 2018, 17:17 »
parca emag ul nu mai are voie sa vanda puma si brandurile asociate :))

https://www.profit.ro/stiri/conflict-in-instanta-companiei-emag-ro-cel-mai-mare-retailer-online-local-i-a-fost-interzis-sa-mai-vanda-anumite-produse-18141642

Era de fapt un partener Marketplace care vindea accesorii de telefoane cu siglele Puma. Erau prezenti si pe www.guardo.shop.ro
 

Offline AlexU

Discutii legate de ofertele tip pret redus | Usor offtopic
« Reply #11 on: 06 June 2018, 19:28 »
Vedeti ca pe emag se vand multe fake-uri, Puma i-a si dat in judecata.
http://adevarul.ro/economie/stiri-economice/emag-obligata-instanta-retraga-vanzare-anumite-produse-compania-e-acuzata-puma-folosirea-marcilor-mod-fraudulos-1_5b162d22df52022f75c96f78/index.html
Nu e emag chipurile de vina ca vand pt altii dar oricum e plin de fake-uri ce le puteti lua si de la Dragonul Rosu. Nu vreau sa incep cu parfumurile originale si alte cele luate la "oferte".
Sfat: daca cauti si iti place un anume model cauta-l pe magazin original. Daca pretul difera mai mult de un 10-20% deja trebuie pus un mare semn de intrebare.

Vezi te rog mesajul de mai sus, si iti reamintesc ca in topic-ul Produse la pret redus se posteaza doar oferte.

 

Offline duke_zz

Discutii legate de ofertele tip pret redus | Usor offtopic
« Reply #12 on: 07 June 2018, 10:46 »
Compania Dante International administratorul eMAG.ro, cel mai mare retailer online local, a fost obligată de instanță, printr-o hotărâre care poate fi atacată cu apel, să retragă de pe site și să înceteze vânzarea pantofilor sport Pepe Jeans London și a papucilor Softey Slipper Steve Madden, în urma admiterii unei cereri a producătorului german de echipament sportive Puma.

Citește mai mult la: https://www.profit.ro/stiri/conflict-in-instanta-companiei-emag-ro-cel-mai-mare-retailer-online-local-i-a-fost-interzis-sa-mai-vanda-anumite-produse-18141642

Informaţiile publicate de Profit.ro pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere şi cu citarea în lead a sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.

Post Merge: 07 June 2018, 10:47
Oricum nu am cumparat si nu voi cumpara niciodata articole de imbracaminte/incaltaminte/parfumuri de pe emag.
Dar cu banii vostri faceti ce doriti!
 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.404
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Discutii legate de ofertele tip pret redus | Usor offtopic
« Reply #13 on: 14 June 2018, 15:05 »
Reconditionatele alea de la Orange cu preturi intr-adevar bune nu cred ca raman in stoc mai mult de 45 sec. Daca nu esti atunci pe site nu cred ca apuci sa comanzi ceva.
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline F--14

Discutii legate de ofertele tip pret redus | Usor offtopic
« Reply #14 on: 18 June 2018, 09:52 »
Nu recomand acel mouse Canyon, am luat unul la repezeala cand aveam nevoie urgent de un mouse si e foarte slab. Senzorul e aiurea, nu ai deloc precizie cu el, nici macar in Windows. In plus, nu aluneca prea fin nici pe paduri textile bune gen Steelseries. Recomand oricand la aceiasi bani un A4Tech cu V-track. Nu ai doua butoane in plus si luminite, dar ai un mouse fiabil si precis.
 
The following users liked or thanked this post: AlexU