Author Topic: Intrebari / sfaturi / nelamuriri - de tot felul  (Read 10162 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline rossonerro

Intrebari / sfaturi / nelamuriri - de tot felul
« Reply #15 on: 25 July 2018, 08:23 »
Aha, multumesc.
 

Offline cmay

  • Global Moderator
  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 6 (100%)
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 139
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 4 times
  • Transsektoral
    • View Profile
Intrebari / sfaturi / nelamuriri - de tot felul
« Reply #16 on: 29 July 2018, 14:53 »
Ce card de 32GB(microSD) pentru un Samsung J7 2017 imi recomandati?
« Last Edit: 29 July 2018, 14:56 by cmay »
 

Offline weeppi

Intrebari / sfaturi / nelamuriri - de tot felul
« Reply #17 on: 02 September 2018, 14:38 »
Am nevoie de vreo autorizație pentru a amplasa un garaj de beton tip "Granitul" pe un teren intravilan? Terenul îmi aparține.

Trimis de pe al meu Nexus 5X folosind Tapatalk

 

Offline duke_zz

Intrebari / sfaturi / nelamuriri - de tot felul
« Reply #18 on: 12 September 2018, 09:36 »
Daca imi schimb buletinul (adresa noua, oras nou) trebuie sa imi schimb si permisul la noua adresa? Daca da, e la fel de costisitor ca si cum l-ai face prima data? De buletin am inteles ca scap foarte repede :)
 

Offline F--14

Intrebari / sfaturi / nelamuriri - de tot felul
« Reply #19 on: 12 September 2018, 14:10 »
Citez din Avocatnet.ro:

Quote
Articolul ce solicita preschimbarea permisului la schimbarea domiciliului a fost abrogat. Nu trebuie sa va schimbați permisul decât dacă expira.
În plus noile permise de conducere europene nu mai au menționată adresa de domiciliu a conducătorului auto.
 

Offline duke_zz

Intrebari / sfaturi / nelamuriri - de tot felul
« Reply #20 on: 12 September 2018, 16:24 »
nu stiam! multumesc
 

Offline Whitpaint

Intrebari / sfaturi / nelamuriri - de tot felul
« Reply #21 on: 19 September 2018, 19:25 »
Doresc sa colorez apa in rosu ori albastru  dar fara ca aceasta sa pateze hainele.
Ce produs imi recomandati ori metoda?
 

Offline Nosferat

Intrebari / sfaturi / nelamuriri - de tot felul
« Reply #22 on: 16 October 2018, 11:38 »
A cumparat careva laptop de pe amazon? A decurs totul ok? Ma uit la noi la preturi si ma uit pe amazon,cateodata vezi niste diferente enorme la laptopuri. La unele modele diferenta e de 1000-1200 ron. Ma tenteaza sa dau comanda la ceva cu gtx 1060-1070 insa nu am nici chef sa iau teapa,sau sa primesc un colet cu care s-au jucat fotbal inainte prin depozite. A mai luat careva ceva laptop de pe amazon?
Ignore list :astateofmind
 

Offline nebunic

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 1
    • View Profile
Intrebari / sfaturi / nelamuriri - de tot felul
« Reply #23 on: 19 October 2018, 14:26 »
A cumparat careva laptop de pe amazon? A decurs totul ok? Ma uit la noi la preturi si ma uit pe amazon,cateodata vezi niste diferente enorme la laptopuri. La unele modele diferenta e de 1000-1200 ron. Ma tenteaza sa dau comanda la ceva cu gtx 1060-1070 insa nu am nici chef sa iau teapa,sau sa primesc un colet cu care s-au jucat fotbal inainte prin depozite. A mai luat careva ceva laptop de pe amazon?

Nu mi-am luat laptop, dar tot ceva delicat (un GTX 1070 acum mai bine de un an de zile) de pe amazon UK si totul a fost in regula, cutia a ajuns in stare perfecta la mine.
Am mai comandat diverse electronice de la ei, dar mai mici decat placa, si n-am intampinat probleme.
Oricum, daca ai probleme, ai garantie (trimit ei un DHL la tine sa ridice produsul - cel putin asa au facut cu un Oneplus Two care incepuse sa faca figuri la un moment dat).
 

Offline Legolici

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 11 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 14
    • View Profile
Intrebari / sfaturi / nelamuriri - de tot felul
« Reply #24 on: 29 October 2018, 20:58 »
In seara asta am facut o prostie. Am bagat la spalat (30grade, program scurt) o geaca cu puf. Din pacate ... e cam pa!

Am inteles ca se poate "remedia" la spalatorie, atata timp cat se clateste si se usuca imediat.

Am tot cautat pe internet si pe la majoritatea spalatoriilor, am gasit intre 30-50% recenzii negative. Nu as duce sa o stric total.

Daca aveti vreun sfat pe care il pot face de acasa sau daca ati mai intalnit problema asta si ati rezolvat-o la o anumita spalatorie.  ???

 

Offline n1k0n

Intrebari / sfaturi / nelamuriri - de tot felul
« Reply #25 on: 19 December 2018, 13:22 »
Salut,

In cazul in care mi-a expirat cartea de identitate si am fost pentru a o reinnoi, pot conduce fara?
 

Offline Whitpaint

Intrebari / sfaturi / nelamuriri - de tot felul
« Reply #26 on: 20 January 2019, 15:11 »
Unde pot cumpara rame de ochelari ieftine?
Nu ma intereseaza brand-ul fiindca preturile sunt de cel putin de 2x mai mari la cele tip brand fata de magazinele din afara.
 

Offline Whitpaint

Intrebari / sfaturi / nelamuriri - de tot felul
« Reply #27 on: 01 February 2019, 19:24 »
Ce parere aveti despre acele cursuri de calificare unde dai banul si ai diploma in diverse meserii?
Intreb pt o cunostinta
 

Offline Ciocanul

Intrebari / sfaturi / nelamuriri - de tot felul
« Reply #28 on: 02 February 2019, 07:45 »
Cursuri unde ?
 

Offline Whitpaint

Intrebari / sfaturi / nelamuriri - de tot felul
« Reply #29 on: 02 February 2019, 09:58 »
Sunt multe anunturi pe olx de acest fel.
Unde doar dai banul si iei diploma