Author Topic: Ochelari Auto  (Read 2526 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline piratu2191

Ochelari Auto
« on: 20 May 2018, 16:53 »
Salutare. As dori ceva recomandari pentru o pereche de ochelari pentru condus si nu numai. Erau pe cg la 'oferte la pret redus'  niste polaroid-uri pe la 120 lei dar n-am salvat site-ul. Peste 150 lei chiar n-as da pe niste 'ocelari' ce-i poti crapa oricand dintr-o greseala. Mai ales ca nu sunt prea atent la astfel de accesorii.
Multumesc. Si gg cg.  ;D
 

Offline AlexU

Ochelari Auto
« Reply #1 on: 25 May 2018, 17:46 »
Salut!
Cand spui ochelari pentru condus, te referi de vedere sau de soare?

Daca esti din Bucuresti, da o fuga in Liberty Center la parter, colt cu Sphera e un magazin care are diverse articole si poti lua o pereche banala de ochelari de soare cu 20 lei. Crede-ma, acei ochelari sunt mult mai placuti si rezistenti ca perechile de 100+ lei.

« Last Edit: 25 May 2018, 17:50 by AlexU »
 

Offline piratu2191

Ochelari Auto
« Reply #2 on: 25 May 2018, 18:13 »
De soare, nu de vedere. Cand e soare, sau doar lumina puternica, incep sa ma usture si sa-mi lacrimeze ochii. Iarna cu zapada multa in jur iar e foarte rau. Probleme cu vederea nu am. Cred ca este o sensibilitate la lumina naturala. Noaptea nu am probleme de nici un fel.

O sa cumpar o pereche si din liberty de unde spui tu. Dar ochelari de 20/25 lei am avut mai multe perechi si parca nu e suficient. Am vazut la auchan unii polarizati la 75 lei dar degeaba ii probez in magazin unde nu am probleme chiar si fara ochelari.

Am mai vazut la un magazin de pescuit cateva perechi ' anti - reflex ' pe la 50 lei. Majoritatea cu lentile galbene / maro, cred ca voi incerca si ceva de genul.
« Last Edit: 25 May 2018, 18:15 by piratu2191 »
 

Offline AlexU

Ochelari Auto
« Reply #3 on: 25 May 2018, 20:43 »
Probează-i și sunt sigur că îți vor plăcea.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Offline piratu2191

Ochelari Auto
« Reply #4 on: 06 June 2018, 20:15 »
Am luat din liberty de unde mi-ai zis si sunt ok la banii dati (25 lei). Sunt fix ca cei de 75 lei de care spuneam din auchan/cora etc. Sunt destul de polarizati sa zic asa :)), adica la testul cu telefonul () se intuneca dar nu complet.
 

Offline Tyrael

Ochelari Auto
« Reply #5 on: 12 July 2018, 07:50 »
eu am achizitionat o pereche de la petrom, au o oferta cu puncte oferite la alimentare. Astazi ii testez la primul drum mai lung. (>1h)
 

Offline piratu2191

Ochelari Auto
« Reply #6 on: 21 February 2022, 23:42 »
Am luat din liberty de unde mi-ai zis si sunt ok la banii dati (25 lei). Sunt fix ca cei de 75 lei de care spuneam din auchan/cora etc. Sunt destul de polarizati sa zic asa :)), adica la testul cu telefonul () se intuneca dar nu complet.

Inca ii am si sunt super ok, la fel ca acum 2-3 ani, mult peste alti ochelari mai scumpi, nu stiu daca mai au aceeasi calitate dar 30-40 lei cat or fi acum merge incercat.

Ceva oferte pana in 200 lei ?  Ceva mai bun ca vine soarele de primavara ??

 Multumesc,
« Last Edit: 21 February 2022, 23:50 by piratu2191 »
 

Offline taxon

Ochelari Auto
« Reply #7 on: 23 August 2022, 10:27 »
La condus (si la pescuit), ma impac foarte bine cu o pereche de lentile clip-on puse peste ochelarii de vedere.
erasing darkzone