Author Topic: Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara  (Read 51856 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline weeppi

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #120 on: 09 August 2018, 01:23 »
Asta mă deranjează și pe mine foarte tare și nu pot înțelege: de ce m****i lor țipă salahorii ăia "următoru' bon!!!" sau "cu ce să fie!?". Dar afacerea merge pentru că, precum multe altele în România, totul e o spoială ieftină. Spoturi, sticlă și bășini. Simplul fapt că este cu +50% mai scumpă ca în alte părți dă clienților un aer așa.. de parcă mănâncă la Joseph, nu la fast-food.
 

Offline andrew

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 9
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #121 on: 09 August 2018, 21:04 »
La Haleala este in concediu pana pe 16 August
 

Offline AlexU

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #122 on: 09 August 2018, 22:56 »
@Adi Chiar a fost necesară acea remarcă? A răspuns la subiect, nu contează data înregistrării.

Fii mai temperat, te rog.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Offline Gex

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #123 on: 10 August 2018, 10:17 »
Pastrati topicul curat, va rog.
 

Offline Vladutz22

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #124 on: 14 August 2018, 15:20 »
La Haleala se va deschide Marti 21 August. Concediu placut. Recomand sa veniti dupa ora 12.
 
The following users liked or thanked this post: andrew

Offline baltzatu

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 5
  • Location: Bucureşti
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #125 on: 30 August 2018, 17:08 »
Quote from: Vladutz22
La Haleala se va deschide Marti 21 August. Concediu placut. Recomand sa veniti dupa ora 12.
E încă închisă. Cică revin pe 1 septembrie.
Moo... or something...
 

Offline maryus89

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 10
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #126 on: 30 August 2018, 19:45 »
Citesc topicul asta de ceva vreme.
 Nu reusesc sa inteleg, atat de buna e saorma de acolo incat efectiv isi permit sa isi bata joc de clienti si ei tot sa vina? Asa program haotic nu am mai vazut.
 

Offline Vladutz22

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #127 on: 30 August 2018, 20:15 »
Citesc topicul asta de ceva vreme.
 Nu reusesc sa inteleg, atat de buna e saorma de acolo incat efectiv isi permit sa isi bata joc de clienti si ei tot sa vina? Asa program haotic nu am mai vazut.

Shaworma este f gustoasa si buna dar din pacate mai sunt si probleme uneori :(
 

Offline n1k0n

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #128 on: 03 September 2018, 09:34 »
Nu se mai merita "La Haleala", m-am reprofilat usor catre Gyros Thessaloniki, personal amabil, carnea vita/oaie gustoasa. A trecut si vremea de glorie a shaormeriei de la Gara.
 

Offline Vladutz22

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #129 on: 03 September 2018, 12:31 »
Nu se mai merita "La Haleala", m-am reprofilat usor catre Gyros Thessaloniki, personal amabil, carnea vita/oaie gustoasa. A trecut si vremea de glorie a shaormeriei de la Gara.

Fiecare cu punctul lui de vedere. L
 

Offline n1k0n

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #130 on: 04 September 2018, 08:44 »
Nu se mai merita "La Haleala", m-am reprofilat usor catre Gyros Thessaloniki, personal amabil, carnea vita/oaie gustoasa. A trecut si vremea de glorie a shaormeriei de la Gara.

Fiecare cu punctul lui de vedere. L

Bineinteles, m-as reintoarce de fiecare data la H daca as stii ca s-a revenit la ce era odata...
 

Offline Vladutz22

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #131 on: 05 September 2018, 13:21 »
Nu se mai merita "La Haleala", m-am reprofilat usor catre Gyros Thessaloniki, personal amabil, carnea vita/oaie gustoasa. A trecut si vremea de glorie a shaormeriei de la Gara.

Fiecare cu punctul lui de vedere. L
Bineinteles, m-as reintoarce de fiecare data la H daca as stii ca s-a revenit la ce era odata...

Eu mananc din 2008 de la ei si nu am asemenea probleme... Dar dupa cum am spus , fiecare cu piticii lui :)
 

Offline n1k0n

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #132 on: 05 September 2018, 15:42 »
Si eu din 2011, deci am avut ceva ani  :). Poate si-o reveni cat de cat.
 

Offline Intermediarul

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 36
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #133 on: 05 September 2018, 21:49 »
Vladutz22 daca tot te duci des pe acolo, poate faci  2-3 poze cu locatia, carnea, vitrina cu sosuri... nu am mai ajuns de ceva timp, cel putin un an. Sunt curios daca s-a mai schimbat ceva sau tot la fel este. H in ultimele dati cand am fost era mai mult loterie, nu prea stiai sigur ce primesti.... Pentru un gyrso de la H cu pita greceasca  as reveni si maine... daca s-ar mai face.

S-au extins shaormerii gen Socului care are 3 locatii acum si o armata de masini pentru livrari si H  a ramas in acelasi loc dupa o tentativa esuata in centru. La fel si Genin nici ei nu au reusit sa se extinda. S-au extins dristor, socului si calif.  Shaorma de vita la Socului a ajuns de lux la 25 de lei pe bucata.  La Genin tot 25 lei este si primesti o clatita ..are 220 grame carne -  cantarita. Carnea de vita-berbecut insa este buna, frageda, dar cantitata este mica. Sosul harissa pe lipie insa este tot ce trebuie. :D
 

Offline Legolici

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 11 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 14
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #134 on: 05 September 2018, 23:09 »

 Pentru ca "La Haleala" nu e la fel de cunoscuta. Socului face livrari cam peste tot, cea de langa National Arena face livrari si in comuna Pantelimon. La Haleala, nu facea livrari nici pe Splaiul Independentei (prin aplicatiile acelea).  Mai comandam de la "Dristor" din Plaza si ne veneau la munca, clatitele acelea, cu sosurile alea ambalate de iti iau ochii si foarte scumpe!
 Saptamana trecuta am mancat si eu de la Dristor de langa Tineretului, shaorma e ok s-ar putea si mai bine. Dar lumea inca isi face selfie cu shaorma.