Author Topic: Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara  (Read 51276 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Vladutz22

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #135 on: 06 September 2018, 11:19 »

 Pentru ca "La Haleala" nu e la fel de cunoscuta. Socului face livrari cam peste tot, cea de langa National Arena face livrari si in comuna Pantelimon. La Haleala, nu facea livrari nici pe Splaiul Independentei (prin aplicatiile acelea).  Mai comandam de la "Dristor" din Plaza si ne veneau la munca, clatitele acelea, cu sosurile alea ambalate de iti iau ochii si foarte scumpe!
 Saptamana trecuta am mancat si eu de la Dristor de langa Tineretului, shaorma e ok s-ar putea si mai bine. Dar lumea inca isi face selfie cu shaorma.

Una este o shaworma de calitate iar alta este o shaworma de duzina. Asa si MC are hamburgeri dar clar nu sunt cei mai buni.

Gyros se comercializa Joia si in perioada toamna-iarna.
 

Offline cmay

  • Global Moderator
  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 6 (100%)
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 139
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 4 times
  • Transsektoral
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #136 on: 06 September 2018, 15:16 »
Azi e deschis la H? Stie cineva sigur?
 

Offline Vladutz22

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #137 on: 06 September 2018, 18:40 »
Azi e deschis la H? Stie cineva sigur?

O sa va anunt cand se va redeschide. Momentan nu am primit nicun update legat de aceasta.
 

Offline n1k0n

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #138 on: 07 September 2018, 09:24 »

 Pentru ca "La Haleala" nu e la fel de cunoscuta. Socului face livrari cam peste tot, cea de langa National Arena face livrari si in comuna Pantelimon. La Haleala, nu facea livrari nici pe Splaiul Independentei (prin aplicatiile acelea).  Mai comandam de la "Dristor" din Plaza si ne veneau la munca, clatitele acelea, cu sosurile alea ambalate de iti iau ochii si foarte scumpe!
 Saptamana trecuta am mancat si eu de la Dristor de langa Tineretului, shaorma e ok s-ar putea si mai bine. Dar lumea inca isi face selfie cu shaorma.

Una este o shaworma de calitate iar alta este o shaworma de duzina. Asa si MC are hamburgeri dar clar nu sunt cei mai buni.

Gyros se comercializa Joia si in perioada toamna-iarna.


Nu este la fel de cunoscuta pentru ca nu s-a vrut acest lucru. De ce? Pentru ca nu este constanta ca Socului sau Dristor, nici macar nu stii cand este deschisa sau nu. Ar fi putut ajunge un brand foarte mare, de departe cea mai buna shaorma mancata in Romania, mai ales acel gyros :). Du-te la Dristor in fiecare zi, ai mereu acelasi gust la carne, aceleasi ingrediente de 2 lei, dar uite cat de mare a ajuns brandul.
 

Online mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.406
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 201 times
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #139 on: 07 September 2018, 10:27 »
Am mancat aseara o pizza de la Animaletto.
Buna! Buna rau de tot!
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline Whitpaint

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #140 on: 07 September 2018, 10:40 »
Pizza volare
Pizza super buna, pufoasa, pastele super bune cu portie destula pt o persoana, ravioli bine facute si home made nu cumaprate cica. Iar preturile sunt mici inspre medii.
 

Offline Vladutz22

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #141 on: 14 September 2018, 18:29 »
In afara de La Haleala ce shawormerii bune mai stiti ?  Sunt curios ce ati mai testat in ultimii ani sau in ultima vreme :)
 

Online mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.406
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 201 times
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #142 on: 14 September 2018, 21:26 »
Mai trebuie sa intrebi? Dristor, evident :D
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline Intermediarul

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 36
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #143 on: 16 September 2018, 09:50 »
Doar din 3 locatii am tot luat in ultimul timp - Marius Pantelimon (vita cu oaie 20 lei - in general este buna carnea, nu este tocata, mai prinzi cate un zgarci), Genin ( berbecut- 25 lei - gramaj 220  grame carne cantarita- buna dar mica, sosul harrisa merge bine) si Gyros Eminescu  - aici aveau  vita cu oaie inainte, acum au doar vita sau porc, ca sosuri doar tatziki, sosul picant este o amestecatura de kechap si condimente, nu recomand.

@Vladutz22, spuneai parca ca anunti aici cand se redeschide H. Ai mai fost, s-a redeschis, mai exista macar?
 

Offline Vladutz22

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #144 on: 16 September 2018, 18:40 »
Doar din 3 locatii am tot luat in ultimul timp - Marius Pantelimon (vita cu oaie 20 lei - in general este buna carnea, nu este tocata, mai prinzi cate un zgarci), Genin ( berbecut- 25 lei - gramaj 220  grame carne cantarita- buna dar mica, sosul harrisa merge bine) si Gyros Eminescu  - aici aveau  vita cu oaie inainte, acum au doar vita sau porc, ca sosuri doar tatziki, sosul picant este o amestecatura de kechap si condimente, nu recomand.

@Vladutz22, spuneai parca ca anunti aici cand se redeschide H. Ai mai fost, s-a redeschis, mai exista macar?

Inca nu. Cand ma anunta Razvan va anunt si eu. Nu uit sa va anunt.

 

Offline Bogdan_P

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 21 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 39
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #145 on: 24 September 2018, 18:04 »
 Nici astazi nu era deschis, a fost cineva mai devreme, acelasi anunt cu 01.09.2018.

 O alternativa in zona e La Hussein langa Mol-ul de pe Golescu cu Witting, 5 min de mers pe jos de la Haleala.
 

Offline cmay

  • Global Moderator
  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 6 (100%)
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 139
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 4 times
  • Transsektoral
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #146 on: 06 November 2018, 06:07 »
Ce dor mi-e de sosul ala de curry, am fost ieri prin zona si ma gandeam c-as fi bagat una mare. Noroc c-am vazut aici ca nu s-a deschis. Din pacate, cred ca nici nu se mai deschide, altfel nu vad de ce ar dura asa mult. N-o avea angajati sau nu mai iese profit si atunci n-are sens sa mai deschida?
 

Offline Legolici

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 11 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 14
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #147 on: 06 November 2018, 09:16 »
Asta s-a postat pe facebook-ul "La Haleala" in data de 13.10 ->

Locaţia La Haleală Gara de Nord se află momentan în Renovare! Pentru Informaţii! 0721.33.22.11
 

Offline Bogdan_P

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 21 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 39
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #148 on: 06 November 2018, 20:07 »
 Au miscat ceva de la vacanta de Maria in August? Inafara de faptul ca au schimbat afisul dupa vreo luna de la "Vacanta" la 'Renovare" nu cred, din pacate, cred ca am ramas fara ei, mai putin si vine anu' nou.

 Daca are cineva info, poate posteaza aci.
 

Offline Legolici

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 11 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 14
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #149 on: 06 November 2018, 20:57 »
Sper ca aceasta renovare, nu se traduce prin "criza fortei de munca" :o:))

Am mancat saptamana trecuta de la Socului de pe Basarabia. Nu a avut nicio legatura cu gustul shaormei pe care il stiam (cred ca acum 6-7 ani am mancat prima data de la ei si a fost buna), nu mai mancasem de mult de la ei si daca tot eram prin zona...