Author Topic: Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara  (Read 50157 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline crya

Re: Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #15 on: 23 May 2018, 15:07 »
Mai toate restaurantele își cumpără produse tip Horeca, adică la gramaje mari per bucată. Eu cred ca totuși e importantă calitatea nu cantitatea
 

Offline Adi

Re: Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #16 on: 23 May 2018, 21:21 »
Pentru sectorul 3, zona ozana-salajan recomand Bon Pizza&Grill.
Pravalia este a unui prieten bun cu care am si lucrat in domeniu(nu pizzerie).
Face livrari?

Edit: Am gasit bonpizza.ro. Livreaza si la mine in zona. Cu prima ocazie fac recenzie.
« Last Edit: 23 May 2018, 21:25 by Adi »
 

Offline Inveltus

Re: Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #17 on: 23 May 2018, 23:11 »
Am luat eu o pizza mare de la bon piz,a recent, e scumpa si mediocra. Nu stiu celelalte produse cum sunt.
 

Offline Pitbullu

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #18 on: 25 May 2018, 14:27 »
Poate nu stiu eu cu pizza ;)
 

Offline duke_zz

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #19 on: 25 May 2018, 14:40 »
Locuiesc in zona si sincer mi s-au parut preturile cam mari pt ce ofera. Totusi e cam remote plasata, e mai "de cartier". Probabil ar fi fost ok sa justitifice preturile prin calitatea produselor dar .. :(
 

Offline kenzoR

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 17 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 48
    • View Profile
    • Floraria Zexe
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #20 on: 25 May 2018, 14:46 »
Fabio Pizza ati incercat? Eu comand de ceva timp de la ei si ma consider multumit.
 

Offline alexneo

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #21 on: 25 May 2018, 14:56 »
Am văzut mentionandu-se de Spartan.
Au deschis un local si în Mall în oraș la mine.
Deci Christ, e nasol tare ce fac băieții aia acolo. Si ma refer la concept, trecând peste potențiale diferențe intre locații.
 

Offline Intermediarul

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 36
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #22 on: 25 May 2018, 15:05 »
La Socului, shaorma de vita mare a ajuns sa coste 25 lei  :o ! Sunt noul Dristor ce sa mai! Si nici macar nu mai este asa de mare ca inainte, probabil depinde de cine o face! Unii am vazut ca cer doar la un anumit shaormar sa le faca. La socului delfinului ultimele doua dati le-a preparat acelasi baiat imbracat in negru, cred ca este mai "sef" decat cei imbracati in alb,  le-a umplut pe ambele  cu varza si castraveti.... I-am taiat de pe lista.


Cum ajung destul de des pe la Mega Mall, trec mereu pe langa Spartan si niciodata nu mi-a placut carnea la ei cum arata - prea rumenita spre arsa, este neagra aproape.....
« Last Edit: 25 May 2018, 15:09 by Intermediarul »
 

Offline AlexU

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #23 on: 25 May 2018, 15:42 »
Sa incercati candva si Mesopotamia, au carne de curcan si imi aduce aminte de Doner de pe Vergului.
 

Offline Intermediarul

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 36
    • View Profile
« Last Edit: 25 May 2018, 17:31 by Intermediarul »
 

Offline AlexU

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #25 on: 25 May 2018, 17:36 »
Serios? Azi aveam de gand sa bat drumul din Otopeni pana in Pantelimon, de pofta.

Cunosteam stirea, dar nu stiam despre ce shaormerie e vorba. Si chiar mi se parea un local curat, angajatii ok si mancarea gustoasa.
 

Offline Adi

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #26 on: 25 May 2018, 18:02 »
La Mesopotamia carnea e facuta pe plita si, in lipsa sosurilor, are gust de carne fiarta. O dată am mancat acolo si no more!


Edit : quick reply din tapatalk nu mai merge. Trebuie sa intru in fulleditor.
 

Offline Intermediarul

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 36
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #27 on: 25 May 2018, 18:14 »
Serios? Azi aveam de gand sa bat drumul din Otopeni pana in Pantelimon, de pofta.

Cunosteam stirea, dar nu stiam despre ce shaormerie e vorba. Si chiar mi se parea un local curat, angajatii ok si mancarea gustoasa.

Inseamna ca era buna de vroiai sa bati atata drum. Desi ajung destul de rapid in zona, nu am luat niciodata de acolo, erau alte alternative, gen Socului etc

Asa s-a zis, ca despre  Doner King era vorba, acum nu pot confirma. Doar daca a ajuns cineva prin zona sa vada daca este inchis.  Am observat ca nu au mai aparut alte informatii, probabil inca se fac investigatii, se verifica  analizele medicale ale angajatilor etc. Din primele analize ale localului, conform articolelor, nu au gasit nimic care sa provoace tragedia, dar mai urmau sa vine si alte analize. Daca localul iese ca a fost curat si a fost alta cauza tragediei, banuiesc ca trebuie sa apara un articol sa le spele imaginea, altfel slabe sanse sa mai mearga afacerea daca vor sa deschida iar.


@Adi, la Mesopotamia carnea am vazut ca este pe tepuse nu pe plita. Nu am luat pana acum ca sa stiu ce fel este la gust, dar am observat ca este carne tocata.
« Last Edit: 25 May 2018, 18:23 by Intermediarul »
 

Offline piratu2191

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #28 on: 25 May 2018, 18:28 »
Carnea facuta pe loc, pe plita mi se pare mult peste tepusa. Doar nu iei saorma fara sosuri cum zice Adi.

De la mesopotamia chiar n-am mancat, dar recomand Alladin din Buzau (pui/vita/oaie preparate pe loc pe plita). Din pacate sunt cam mediocri la restul ingredientelor dar carnea e cea mai buna din cate am mancat intr-o saorma. Dupa cum apare cand o scoate din frigider sunt foarte mici sansele sa contina mdm.

Am observat ca de ceva timp si dines face la plita, dar e mult sub cel din buzau (carnea e deja facuta iar angajatii foarte scarbiti).
 

Offline Fallen

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #29 on: 25 May 2018, 18:30 »
Mesopotamia are carne de curcan si de fiecare data e foarte arsa. Cel putin  eu numai asa am prins.
La spartan am mancat de doua ori si de fiecare data mi s-a facut rau. Cred ca de la sosul ala de usturoi.
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi