Author Topic: Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara  (Read 51114 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Alpinistul36

  • Feedback Score: (4)
  • Old TR: 11 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 106
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #180 on: 21 December 2018, 10:45 »
Astept sa mananc si eu ... cu ochii   :)
ca de ajuns acolo mai greu,eventual cu livrare prin curier  :)
astept pozele sa ma satur si eu
 

Offline Whitpaint

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #181 on: 21 December 2018, 13:24 »
@aplinistul36 grija mare cand te duci la ei, ca probabil sa fie inchis din varii motive, iar carnea e 50-50% una a fost buna iar cealalta a fost plina de zgarciuri :)
 

Offline mrdjbthu

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #182 on: 21 December 2018, 14:44 »
am ajuns si eu pe la H intr-o noapte pe la ora 1 cand la mc-ul de langa era prea mare coada de masini si mi-am adus aminte ca ar fi trebuit sa fie redeschis la H.

daaaamn a fost buna acea shaorma mare mixta. frig ca dracu afara dar daca nu o mananci acolo cat e calda e cam waste of a good shaorma. carnea buna, sosurile toate, la fel si legumele mai putin jalapenos.


ma bucur ca au redeschis, decat o mizerie de la mc de 15 lei un sandwich o sharoma e clar alegearea mai buna.
 

Offline La Haleală

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 12
  • Location: Bucuresti Bd. Ioan Gheorghe Duca nr.8
  • Liked | Thanked: 4 times
  • No Fast Food...Just Fresh Food
    • View Profile
    • www.lahaleala.ro
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #183 on: 23 December 2018, 16:05 »
@aplinistul36 grija mare cand te duci la ei, ca probabil sa fie inchis din varii motive, iar carnea e 50-50% una a fost buna iar cealalta a fost plina de zgarciuri :)
Cu tot respectul, dar de cand am redeschis s a respectat intocmai programul de lucru...
In privinta carnii...No Comment!!! Nu exista zgarciuri in carnea de Vitel si Berbecut, este vorba cateodata intra-devar de pielite care sunt intercalate intre etajele de carne si grasime din Pieptul de Berbecut...acelea sunt extrem de greu de indepartat (ca si la pastrama de oaie/berbecut) si le mai scapa din cand in cand angajatilor ce o transeaza/feliaza. Acea pielita se intareste in momentul in care ia contact cu temperatura f mare de la radianele de coacere si se simte la masticatie precum un zgarci. Din acest motiv unele persoane prefera carnea Tocata la Shaorma de vita...nestiind ca acolo mananca de fapt, DOAR pielite si carne de cea mai proasta calitate din animal, dar, Tocata, astfel nesimtindu se nimic in neregula la masticatie. Fiecare cu alegerile si gusturile lor.
Sarbatori Fericite si va asteptam cu drag oricand...Daca ati avut neplaceri in trecut cauzate de aspectul pe care l ati precizat in post ul dumneavoastra, va rugam sa nu ezitati sa ne contactati telefonic la nr. EDITAT pentru informatii cu privire la disponibilitatea serviciilor La Haleala!

Post Merge: 23 December 2018, 16:37
Programul La Haleala in perioada sarbatorilor este urmatorul:
Duminica 23.12 - Miercuri 26.12 - Inchis
Joi 27.12 - Sambata 29.12 - DESCHIS
Duminica 30.12 - Miercuri 02.01 Inchis
Redeschidem pe data de 03.01.2019
Echipa La Haleala va doreste Sarbatori Fericite si La Multi Ani!


La Haleala va doreste tuturor Sarbatori Fericite si La Multi Ani!!!
« Last Edit: 24 December 2018, 03:43 by AlexU »
La Haleala - Authentic Flavor Fast-Food ---> “Authentic” to us, means it's full of flavor, integrity and diversity. We believe that quality ingredients are key to an exceptionally tasty product. We don't sell anything with fats, nothing with low quality ingredients...
 

Offline Whitpaint

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #184 on: 25 December 2018, 21:54 »
in jurul datii de  7-8Decembrie dupa 19:00 am fost la voi si aveati inchis :/ , am sunat si mi s-a spus ca a-ti inchis.. fiindca ???
 

Offline Vladutz22

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #185 on: 27 December 2018, 11:54 »
La Haleala se deschide pe 3 Ianuarie 2019.

Sarbatori fericite.
 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.406
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #186 on: 27 December 2018, 11:56 »
Cum pe 3 ianuarie, tocmai a anuntat mai sus antreprenorul ca e deschis in perioada 27-29 decembrie.
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline Vladutz22

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #187 on: 27 December 2018, 11:59 »
Va anunt eu cel mai vechi client ca stiu . Nu va anunt lucruri aiurea :).
 

Offline Adi

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #188 on: 27 December 2018, 17:03 »
"Cu tot respectul, dar de cand am redeschis s a respectat intocmai programul de lucru..."


E plin de hateri dom'le


Ontopic : s-a stricat de tot pizza de la PHD. Daca acum 4-5 ani se luptau cu Jerrys, acum se zbat in mizerie ... A devenit o pizza de supermarket.
« Last Edit: 27 December 2018, 17:05 by Adi »
 

Offline n1k0n

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #189 on: 27 December 2018, 20:35 »
Nu e plin de hateri, dar eu acum am venit de acolo si era inchis, nestiind ca s-a modificat iar programul. Tipic, de aceea nici nu are succes, inconstanta programului, anunta ceva, dupa se schimba brusc...mai bine anunta din prima care este orarul de functionare.
 
The following users liked or thanked this post: Whitpaint

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.406
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #190 on: 27 December 2018, 21:54 »
In mod evident, Adi era ironic.
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline Whitpaint

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #191 on: 28 December 2018, 01:07 »
Unde recomandati sa mananci in oras?
Mancare buna... ca n-am mai dat de ceva decent de prin vara. Mersi!
 

Offline AlexU

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #192 on: 29 December 2018, 03:29 »
@Adi Trenta am văzut că e tot mai populară, au și o ofertă cu ceva pliant. 2 pizza costă 38 lei, livrare inclusă.

@Whitpaint Pentru prânz, în timpul săptămânii, îți recomand să încerci Zahana Verdeței, meniul costă 21 lei și ce am mâncat a fost foarte gustos.

La munci avem ocazional și pizza day, nu-mi dau seama acum de la ce pizzerie comandă.

Iar cele mai bune sarmale mâncate anul ăsta, și un cozonac gustos am prins de la Bucate pe roate, și acum visez la ele.




Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Offline Adi

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #193 on: 29 December 2018, 11:18 »
Sincer, cea mai buna si ieftina pizza am mancat de la o patiserie din piata 16 februarie, prin Bucurestii noi. 3.50 lei / felie, insa din 10 felii iese o pizza de 1 metru diametru. E unicul fel si e plina cu de toate, sunca, ciuperci, peperoni, ceva branzeturi.
 

Offline La Haleală

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 12
  • Location: Bucuresti Bd. Ioan Gheorghe Duca nr.8
  • Liked | Thanked: 4 times
  • No Fast Food...Just Fresh Food
    • View Profile
    • www.lahaleala.ro
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #194 on: 03 January 2019, 11:47 »
Astazi, incepand cu ora 13:00, reluam activitatea La Haleala!
Va asteptam cu drag!
Ne cerem scuze pentru neplacerile cauzate de schimbarea intempestiva de program din perioada Craciun-Revelion!
La Haleala - Authentic Flavor Fast-Food ---> “Authentic” to us, means it's full of flavor, integrity and diversity. We believe that quality ingredients are key to an exceptionally tasty product. We don't sell anything with fats, nothing with low quality ingredients...