Author Topic: Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara  (Read 50136 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline cmay

  • Global Moderator
  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 6 (100%)
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 139
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 4 times
  • Transsektoral
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #30 on: 25 May 2018, 19:34 »
La H o mai fi deschis?Mi s-a facut brusc pofta, lol.


edit: mi-a trecut.
« Last Edit: 25 May 2018, 20:55 by cmay »
 

Offline AlexU

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #31 on: 25 May 2018, 21:19 »
Dacă tot am vorbit de Mesopotamia, nu puteam să ratez ocazia.

@Adi merge quick reply din Tapatalk.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Offline Adi

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #32 on: 25 May 2018, 21:57 »
Inseamna ca e de la versiunea mea, veche. O sa pun una mai recenta.

Eu am mancat la Mesopotamia in Mega Mall si puneau carnea de curcan, nemarinata, direct pe plita. Acum, nu stiu cum e mai bine, sa stea cu ea cruda in frigider sau pe tepusa?
 

Offline Nekrataal

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #33 on: 25 May 2018, 22:21 »
Jerry's si-au revenit? Pun malai pe pizza aia a lor? M-au exasperat ca le aduceam aminte cat malai puneau odinioara si tineam expres sa puna si tot fara venea. Pana m-am saturat si nu am mai luat de la ei.
 

Offline mache

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #34 on: 25 May 2018, 22:31 »
Fabio Pizza ati incercat? Eu comand de ceva timp de la ei si ma consider multumit.
Am mâncat vreo 4 ani la rând de când mi-a recomandat soră-mea blatul integral. Am testat vreo 20 de feluri cred și nu știu dacă am găsit vreo 3 care să-mi displacă (din cauza combinațiilor mai ciudate).
Înainte de Fabio am mâncat într-o vreme de destule ori de la Presto.
În rest ocazional pe la Bonita (deh, biroul era lângă mall), Jerry's și alte pizzerii de pe diverse drumuri...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
« Last Edit: 25 May 2018, 22:33 by mache »
 

Offline AlexU

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #35 on: 25 May 2018, 22:53 »
@Adi: Posibil, mă anunți dacă e și voi verifica.
@Nekrataal: Mi-a fost rău de la porcăria aia de mălai, doar gustul ăla îl aveam în minte, și acum mă deranjează amintirea.

Mă omorâți cu topicul ăsta, mă gândesc doar la mâncare. Mâine poate iau iar de la Extra Cheesy Bites de la Pizza Hut.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Offline cmay

  • Global Moderator
  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 6 (100%)
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 139
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 4 times
  • Transsektoral
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #36 on: 25 May 2018, 23:46 »
Deci e buna nebunia aia Cheesy Bites!
 

Offline iPaul

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 7
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #37 on: 26 May 2018, 15:40 »
Shaorma de la Calif e de departe cea mai ok.Asta daca vrei sa mananci o shaorma ca lumea si nu o ciorba cu de toate.
 

Offline Intermediarul

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 36
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #38 on: 26 May 2018, 15:43 »
Shaorma de la Calif e de departe cea mai ok.Asta daca vrei sa mananci o shaorma ca lumea si nu o ciorba cu de toate.


Pentru tine este cea mai ok, pentru altii este cel mult o tocanita in lipie cu morcovi :)
 

Offline iPaul

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 7
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #39 on: 26 May 2018, 15:44 »
Shaorma de la Calif e de departe cea mai ok.Asta daca vrei sa mananci o shaorma ca lumea si nu o ciorba cu de toate.


Pentru tine este cea mai ok, pentru altii este cel mult o tocanita in lipie cu morcovi :)
Pentru unii primeaza calitatea, nu cantitatea.Eu nu mananc shaorma doar ca sa-mi umplu matu'.Dar stii cum e, different strokes for different folks.
 

Offline Intermediarul

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 36
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #40 on: 26 May 2018, 17:15 »
Nu te contrazic, probabil Calif face cea mai de calitate tocanita cu morcovi in lipie din Ro. De cantitate, nu mai deschidem subiectul, posibil nici cantarul sa nu se miste la ce gramaje se folosesc acolo.


Iti respect parerea, fiecare haleste unde crede ca-i mai bine.
« Last Edit: 26 May 2018, 17:20 by Intermediarul »
 

Offline iPaul

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 7
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #41 on: 26 May 2018, 17:47 »
Nu te contrazic, probabil Calif face cea mai de calitate tocanita cu morcovi in lipie din Ro. De cantitate, nu mai deschidem subiectul, posibil nici cantarul sa nu se miste la ce gramaje se folosesc acolo.


Iti respect parerea, fiecare haleste unde crede ca-i mai bine.
Cum am spuns si inainte, nu toata lumea vrea sa manance mult si prost, unele persoane prefera calitatea.Daca tu preferi sa mananci ciorba cu de toate, asta e treaba ta.Eu unul prefer lucrurile de calitate.
 

Offline Outofmymind

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #42 on: 26 May 2018, 17:50 »
Cu morcovi buni, nici de ochelari nu ai nevoie.
Drop the Punisher on one end of Latveria, and the Hulk on the other, and see who gets to the middle first.
 

Offline Intermediarul

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 36
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #43 on: 26 May 2018, 17:58 »
Cum am spuns si inainte, nu toata lumea vrea sa manance mult si prost, unele persoane prefera calitatea.Daca tu preferi sa mananci ciorba cu de toate, asta e treaba ta.Eu unul prefer lucrurile de calitate.


Unora le place tocanita de morcovi in shaorma, altora le place ciorba, fiecare pe gustul lui. Eu personal, in 90% din cazuri nu iau cu sosuri, cartofi si varza. Cu morcovi nici nu are rost sa mai zic. Doar de la H am luat cu sosuri si maxim 3. pt ca da iese ciorba. In schimb la Calif, vrei sa recunosti sau nu, sosurile lor in combinatie cu cartofii si morcovul are fix gust de tocanita si nu pt ca am decis eu ca asa este, mai multi spuneau asta pe forumul vechi.
« Last Edit: 26 May 2018, 18:00 by Intermediarul »
 

Offline iPaul

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 7
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #44 on: 26 May 2018, 18:01 »
Nu te contrazic, probabil Calif face cea mai de calitate tocanita cu morcovi in lipie din Ro. De cantitate, nu mai deschidem subiectul, posibil nici cantarul sa nu se miste la ce gramaje se folosesc acolo.


Iti respect parerea, fiecare haleste unde crede ca-i mai bine.
Cum am spuns si inainte, nu toata lumea vrea sa manance mult si prost, unele persoane prefera calitatea.Daca tu preferi sa mananci ciorba cu de toate, asta e treaba ta.Eu unul prefer lucrurile de calitate.


Unora le place tocanita de morcovi in shaorma, altora le place ciorba, fiecare pe gustul lui. Eu personal, in 90% din cazuri nu iau cu sosuri, cartofi si varza. Cu morcovi nici nu are rost sa mai zic. Doar de la H am luat cu sosuri si maxim 3. pt ca da iese ciorba. In schimb la Calif, vrei sa recunosti sau nu, sosurile lor in combiantie cu cartofii si morcovul are fix gust de tocanita.
Habar nu am de unde ai mancat shaorma,dar cea de la Calif numai gust de tocanita nu are.