Author Topic: Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara  (Read 50166 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline weeppi

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #75 on: 29 May 2018, 00:15 »
Fiind gurmand și având apetit doar la ore mici ( :'( ), am poposit azi la Melissa Kebap (https://foursquare.com/v/melissa-kebab/4e4cfda8ae60bb50126b3514). Înclin să cred că mi-a făcut vreo manevră pe sub masă gen "iuțeala de mână, nebăgarea de seamă", că îmi amintesc că a tăiat ceva carne de pe țepușa aia și chiar s-a apropiat cu șaorma mea de ea, dar pe cuvânt dacă nu am avut impresia că am comandat vegetariană. Probabil, după rețeta descrisă de Intermediarul mai sus, o fi pus doar 56 de grame.
« Last Edit: 31 May 2018, 22:34 by Monstru »
 

Offline Vladutz22

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #76 on: 31 May 2018, 20:45 »
Am fost astazi La Haleala si am mancat una mare mixta de zile mari. Carnea frageda, sosurile foarte bune si legumele proaspat taiate.
 

Offline Outofmymind

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #77 on: 31 May 2018, 21:50 »
Cand patesti o bucurie din asta, prima grija trebuie sa fie sa anunti aici. Ca in cateva ore se pot schimba multe.
Drop the Punisher on one end of Latveria, and the Hulk on the other, and see who gets to the middle first.
 

Offline mrdjbthu

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #78 on: 07 June 2018, 01:40 »
am fost azi ( miercuri seara ) la H la ora 22 si nu mai era carne pe nici unul din bete -.-
 

Offline ardeigheorghe

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 11
  • Bucuresti, Orasul smecherilor
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #79 on: 11 June 2018, 17:03 »
am avut proasta si imbecila inspiratie sa ma duc la divan. am comandat ceva ce se chema dill. o ciorba cu gust de casvaval ieftin si urme de tocatura de vita. oricum o alegere mult mai buna decat puiul combinat cu morcovi. oare cine e tampit sa plateasca carne si primeasca morcovi??
« Last Edit: 11 June 2018, 17:09 by ardeigheorghe »
 

Offline Doggfather

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 14
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #80 on: 12 June 2018, 12:25 »
weeppi cum sa mananci de acolo , bine daca nu esti din zona sau a fost prima data inteleg , pe langa calitatea foarte proasta a ingredientelor cea mai mare problema  e igiena , fii fericit ca esti sanatos
 

Offline Tyrael

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #81 on: 16 June 2018, 20:02 »
am luat azi de la H de pui mare
560 grame (700 advertised) dar nu am optat pentru tot
carnea- ok la gust, dar plina de cartilaje
Sosuri nu la fel de variate ca alta data dar bune la gust.
Baiatul care m-a servit era la tigara afara; cand a intrat, nu s-a spalat nu si-a pus manusi. Lipia a aruncat-o de 2 ori in microunde si aia a fost. Bon nu exista. In camera din spate erau 4-5 porumbei care scavange-uiau...

Overall: mai slab decat in alti ani.
 

Offline Intermediarul

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 36
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #82 on: 17 June 2018, 09:58 »
am luat azi de la H de pui mare
560 grame (700 advertised) dar nu am optat pentru tot
carnea- ok la gust, dar plina de cartilaje
Sosuri nu la fel de variate ca alta data dar bune la gust.
Baiatul care m-a servit era la tigara afara; cand a intrat, nu s-a spalat nu si-a pus manusi. Lipia a aruncat-o de 2 ori in microunde si aia a fost. Bon nu exista. In camera din spate erau 4-5 porumbei care scavange-uiau...

Overall: mai slab decat in alti ani.

Mda, nespalati mai sunt unii... Eu nu cumparam daca eram in locul tau,decat daca iti place lipia cu aroma de tigara. Si eu am patit la H mai demult, insa l-am rugat sa se spele pe maini si s-a spalat. Mie nu-mi convine sa ma duc sa-i urmaresc daca se spala sau nu si cel mai bine evit si nu mai cumpar. De exemplu am luat de la Socului si baiatul s-a spalat pe maini fara sa-i spun. La shaormeria Baneasa am trecut odata si erau toti afara la tigara, nici nu m-am obosit sa mai intru.

Asta cu bonul, pana si una de cartier amarata iti da bon acum fara sa ceri tu. Este gara de nord, acolo merge...
« Last Edit: 17 June 2018, 10:03 by Intermediarul »
 

Offline Tyrael

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #83 on: 17 June 2018, 21:07 »
am luat azi de la H de pui mare
560 grame (700 advertised) dar nu am optat pentru tot
carnea- ok la gust, dar plina de cartilaje
Sosuri nu la fel de variate ca alta data dar bune la gust.
Baiatul care m-a servit era la tigara afara; cand a intrat, nu s-a spalat nu si-a pus manusi. Lipia a aruncat-o de 2 ori in microunde si aia a fost. Bon nu exista. In camera din spate erau 4-5 porumbei care scavange-uiau...

Overall: mai slab decat in alti ani.

Mda, nespalati mai sunt unii... Eu nu cumparam daca eram in locul tau,decat daca iti place lipia cu aroma de tigara. Si eu am patit la H mai demult, insa l-am rugat sa se spele pe maini si s-a spalat. Mie nu-mi convine sa ma duc sa-i urmaresc daca se spala sau nu si cel mai bine evit si nu mai cumpar. De exemplu am luat de la Socului si baiatul s-a spalat pe maini fara sa-i spun. La shaormeria Baneasa am trecut odata si erau toti afara la tigara, nici nu m-am obosit sa mai intru.

Asta cu bonul, pana si una de cartier amarata iti da bon acum fara sa ceri tu. Este gara de nord, acolo merge...

Trecand peste toate, ce am vrut sa subliniez este ca asemenea probleme nu ar trebui sa existe la o afacere care functioneaza de atata vreme. Probabil din aceasta cauza nu se pot extinde. Imi pare rau pentru ca au marfa mai buna decat altii. Razvane, pune parul pe ei.
 

Offline duke_zz

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #84 on: 18 June 2018, 15:54 »
hold on, mai zi de porumbeii aia :))

cum adica in camera din spate?? gen au intrat prin fata si au mers nestingheriti pana acolo?? Sau acolo mai e o alta intrare/geam?

mi se pare hilar :))
 

Offline Tyrael

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #85 on: 18 June 2018, 22:59 »
hold on, mai zi de porumbeii aia :))

cum adica in camera din spate?? gen au intrat prin fata si au mers nestingheriti pana acolo?? Sau acolo mai e o alta intrare/geam?

mi se pare hilar :))

Mai e o intrare in spate in curte (cred ?) pe unde au intrat porumbeii. Sau poate in spate e un porumbar si de fapt asta este secretul gustului.
 

Offline AlexU

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #86 on: 19 June 2018, 19:58 »
Aștept să îmi fie pregătită mâncarea. Încă un lucru care îmi place la Dodo.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Offline AlexU

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #87 on: 19 June 2018, 20:28 »
Și restul pozelor :d

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Offline Vladutz22

Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #88 on: 19 June 2018, 22:37 »
am luat azi de la H de pui mare
560 grame (700 advertised) dar nu am optat pentru tot
carnea- ok la gust, dar plina de cartilaje
Sosuri nu la fel de variate ca alta data dar bune la gust.
Baiatul care m-a servit era la tigara afara; cand a intrat, nu s-a spalat nu si-a pus manusi. Lipia a aruncat-o de 2 ori in microunde si aia a fost. Bon nu exista. In camera din spate erau 4-5 porumbei care scavange-uiau...

Overall: mai slab decat in alti ani.

Mda, nespalati mai sunt unii... Eu nu cumparam daca eram in locul tau,decat daca iti place lipia cu aroma de tigara. Si eu am patit la H mai demult, insa l-am rugat sa se spele pe maini si s-a spalat. Mie nu-mi convine sa ma duc sa-i urmaresc daca se spala sau nu si cel mai bine evit si nu mai cumpar. De exemplu am luat de la Socului si baiatul s-a spalat pe maini fara sa-i spun. La shaormeria Baneasa am trecut odata si erau toti afara la tigara, nici nu m-am obosit sa mai intru.

Asta cu bonul, pana si una de cartier amarata iti da bon acum fara sa ceri tu. Este gara de nord, acolo merge...

La ce ora ai fost ? :)
 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.404
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Saorma si Pizza / Peregrinari prin Bucuresti si prin tara
« Reply #89 on: 19 June 2018, 22:49 »
Alex, zi-ne si cum a fost, ca de aratat arata bine.
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.